NARD Bouqet Garni AHA PHA Deep Cleansing Oil, përmban teknologjinë më inovative "micellar"! Një teknologji e cila në momentin që vaji bie në kontakt me lëkurën, molekulat e tij tërheqin dhe përthithin mbetjet si një magnet dhe furnizojnë plot me lagështi lëkurën nga brenda. Përmbajtja me ektraktin e lules së kalendulës, mban në kontroll sebumin e tepërt, lëmon teksturën e saj, dhe e lë gjithmonë të hidratuar. Nga ana tjetër formulimi me përbërësin aktiv PHA, bën të mundur eksfolimin e butë duke u kujdesur në largimin e të gjitha qelizave të vdekura. Ndërsa formulimi me AHA ndihmon në minimizimin e poreve dhe largimin e pikave të zeza. Formulimi i këtij larësi vajor me 6 lloje të ndryshme të vajrave natyral me bazë bimore, si vaj jojoba dhe avokado shpërbëjnë në mënyrë të menjëhershme makeup-in dhe filtrat e SPF-së. Gjithashtu, formulimi me panthenol dhe 5 lloje të acidit hialuronik do të krijojë një barrierë mbrojtëse hidratimi, duke bërë të mundur minimizimin e humbjes së lagështisë pas pastrimit. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.  Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

 *500ml

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke përfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Përbërësit "magjik"

ektrakt të lules së kalendulës, PHA, AHA, lloje të ndryshme të vajrave natyral me bazë bimore, panthenol, 5 lloje të acidit hialuronik 

Lista e plotë e përbërësve

Hydrogenated Soybean Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Cetyl Ethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Sorbitan Sesquioleate, Tocopheryl Acetate, Water, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Butylene Glycol, Calendula Officinalis Flower Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Helianthus annuus (Sunflower) Seed Oil, Citric Acid, Oryza Sativa Bran Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Panthenol, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Melaleuca Alternifolia Extract, Centella Asiatica Extract, 1,2-Hexanediol, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Gluconolactone, Camellia Sinensis Leaf Extract, Chamomilla Recutita Flower Extract, Rosmarinus Officinalis Leaf Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Melaleuca Alternifolia Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Lecithin, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract (91.95ppm), Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Centella Asiatica Leaf Extract, Caprylyl Glycol, Pulsatilla Koreana Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Ceramide NP, Allantoin, Pentylene Glycol, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Arginine, Fragrance, Linalool

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouqet Garni AHA PHA Deep Cleansing Oil

2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI