Pastroni butësisht lëkurën me shkumën e larësit të trupit NARD Bouqet Garni Body Wash Tea Tree Rosemary, duke i dhuruar këtij të fundit një aromë fantastike. Hidraton dhe qetëson lëkurën e irrituar për t'a ndjerë atë më të shëndetshme dhe të pastruar thellësisht. Formulimi me ekstrakt të pemës së çajit dhe rosmarinë, antioksidant të fuqishëm dhe anti-inflamator me veti anti-bakteriale, astringente dhe tonifikuese do ju ndihmojnë në largimin e qelizave  vdekura së lëkurës dhe poret duke ju premtuar një lëkurë të butë dhe të lëmuar. Nga ana tjetër, përmbajtja me rrënjën Skullcap, një ilaç bimor tradicional kinez i ngarkuar me flavonoidë të fuqishëm antioksidues dhe anti-inflamator si baicalin, baicalein dhe wogonin do ju sigurojë një lekurë plot shkëlqim.

Gjethet përmbajnë një sasi të vogël vaji esencial (1-2%) me përbërës aromatikë, kështu që nëse jeni alergjik ndaj aromës, mund të jetë më mirë ta shmangni atë.

 *500ml

Masazhojeni butësisht mbi lëkurën e lagur me duar ose sfungjer trupi, dhe më pas shpëlajeni.

Përbërësit "magjik"

 ekstrakt të pemës së çajit, rosmarinë, rrënjë e bimës Skullcap

Lista e plotë e përbërësve

Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Rosa Centifolia Flower Water, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Hydrolyzed Starfish Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouqet Garni Body Wash Tea Tree Rosemary

1,400 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI