Epiderma e lekurës së meshkujve ështe ndryshe nga ajo e femrave, dhe pikërisht për këtë arsye KORAL SECRETS sjell maska pëlhure që i adresohet meshkujve, MIZON Joyful Time Mask For Men. Këto maska pëlhure me fibra bambuje janë të zhytura dhe njomura në sasi të bollshme esence duke adresuar çdo problematikë të lëkurës tuaj. Vijnë në tre variante të ndryshme për të adresuar: hidratim, hiperpigmentimin dhe sensitivitetin. 

Formulimi me Energizing, i pasuruar me një agjent mbrojtës ECTOIN dhe ekstrakt centella asiatica për të ushqyer dhe mbrojtur lëkurën.

Formulimi me Hydrating, përmirëson aftësinë hidratuese të lëkurës dhe hidraton lëkurën nga shtresat më të thella në ato të jashtme.

Formulimi me Refreshing, i formuluar me filtratin hidratues të fermentit të orizit dhe acidet hialuronik për t'i ofruar lëkurës qetësim, hidratim dhe një pamje plot shkëlqim duke njëtrajtësuar tonin e lëkurës dhe zbehur të gjitha llojet e hiperpigmentimit të lëkurës.

Formulimi i tyre është hipoalergjik, jokomedogjenik, i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon dhe vajra esencial.

*24ml

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Lista e plotë e përbërësve

Energizing: Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydroxyethyl Urea, Carbomer, Arginine, Ethylhexylglycerin, Hydroxyethylcellulose, Xanthan Gum, Hydrolyzed Jojoba Esters, Sodium Phytate, Fragrance, Allantoin, Panthenol, Xylitylglucoside, Anhydroxylitol, Glucose, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Potassium Hyaluronate

Hydrating: Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Hydroxyacetophenone, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Sorbitan Olivate, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Caprylyl Glycol, Arginine, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acrylogldimethyl Taurate Copolymer, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Ethylhexylglycerin, Sodium Phytate, Fragrance, Saccharomyces/Rice Ferment Filtrate, Sorbitan Isostearate, Pentylene Glycol, Dipotassium Glycyrrhizate, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Althaea Rosea Root Extract, Tocopherol

Refreshing: Water, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Betaine, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydroxyethyl Urea, Carbomer, Arginine, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Hydroxyethylcellulose, Hydrolyzed Jojoba Esters, Sodium Phytate, Panthenol, Allantoin, Fragrance, Ectoin, Tocopherol, Centella Asiatica Extract, Glycyrrhize Glabra (Licorice) Root Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Chamaecyparis Obtusa Water, Anthemis Nobillis Flower Water, Palmitoyl Pentapeptide-4, Sodium Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Joyful Time Mask For Men

300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI