Ofrojini lëkurë shëndet për së brëndshmi dhe shkëlqim nga jashtë! MARY & MAY Be Bright Gift Set përmban serumin: Niacinamide + Chaenomeles Sinensis Serum i cili ndihmon në zbehje të hiperpigmentimit dhe ofron shkëlqim në lëkurë, dhe kremin për zonën rreth syve Tranexamic Acid + Glutathione Eye Cream, i cili adreson vijat e holla të syve dhe mimikës dhe zbehjen e rrathëve të zinj. Gjithashtu brenda në paketim do të gjeni një mini tester me 3 hapa të formuluar me Houttuymia Cordata dhe Tea Tree të cilat kanë efekt anti-inflamator për lëkurën. 

Mary & May Niacinamide + Chaenomeles Sinensis Serum

I formuluar me 2% niacinamide ky serum do t’i dhurojë lëkurës një pamje plot rrezatim, duke ndihmuar në zbehjen e hiperpigmentimit, mbajtjen në kontroll të sebumit, zbehjen të shenjave post akne dhe minimizimin e dukjes së poreve. Nga ana tjetër formulimi me 93% ekstrakt të frutit Chaenomeles Sinensis, në përmbajtje përqindje të lartë të vitaminës C, flavonoide dhe antioksidantë të ndryshëm, ndihmojnë lëkurën të ruajë pamje më të freskët & rinore. Falë këtij serumi do të vëreni rritjen e elasticitetit në lëkurë.

*30ml

Mary & May Tranexamic Acid + Glutathione Eye Cream

Ky krem adreson njëkohësisht vijat e holla dhe rrudhat në zonën rreth syve dhe zbehjen e rrathëve të zinj. Duke miksuar së bashku acidin Tranexamic i cili ndalon mbiprodhimin e melaninës së bashku me glutathione, një antioksidant shumë i fuqishëm do t'ju dhurojnë rezultate fantastike në vetëm 2 javë përdorim të rregullt.

*30gr

Mary & May Niacinamide + Chaenomeles Sinensis Serum

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

Mary & May Tranexamic Acid + Glutathione Eye Cream

 Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve.

Përbërësit "magjik"

Niacinamide + Chaenomeles Sinensis Serum

niacinamide, ekstrakt nga lulja Chaenomeles Sinensis

Tranexamic Acid + Glutathione Eye Cream

acid Tranexamic, glutathione

Lista e plotë e përbërësve

Niacinamide + Chaenomeles Sinensis Serum

Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Glycereth-26, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

Tranexamic Acid + Glutathione Eye Cream

Purified Water, Ethylhexyl Palmitate, Glycereth-26, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Niacinamide, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Beeswax, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-2 Stearate, Dipropylene Glycol, Isododecane, Glyceryl Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Stearyl Alcohol, Glycol Stearate SE, Sodium Polyacrylate, Hydroxyacetophenone, Stearic Acid, Dimethiconol, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Hydrogenated Polydecene, Hydrogenated Lecithin, Tranexamic Acid (1,000ppm), Betaine, Glutathione (1,000ppm), Panthenol, Fragrance, Hippophae Rhamnoides Fruit Oil, Butylene Glycol, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Caprylyl Glycol, Trideceth-6, 1,2-Hexanediol, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Ascorbic Acid [3Step Sachet Serum] Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycereth-26, 1,2-Hexanediol, Arginine, Carbomer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol

3Step Sachet Cleansing Foam

Houttuynia Cordata Extract (40.7%), Myristic Acid, Palmitic Acid, Glycerin, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract (6.85%), Stearic Acid, Potassium Hydroxide, Lauric Acid, Purified Water, Beeswax, Dipropylene Glycol, Lauryl Hydroxysultaine, Glyceryl Stearate SE, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Butylene Glycol, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Fragrance [3Step Sachet Blemish Cream] Houttuynia Cordata Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Extract, Glycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Ethylhexyl Palmitate, Purified Water, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Isododecane, Panthenol, Arginine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Pentylene Glycol, Disodium EDTA, Dipotassium Glycyrrhizate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore. 

MARY & MAY Be Bright Gift Set

3,600 ALL 4,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI