IUNIK Centella Edition Skincare Set mund të jetë dhurata ideale nëse dëshironi t'i dhuroni lëkurës tuaj hidratim & qetësim të saj. Përbërsi kryesor i setit nga vetë emri është centella asiatica, një nga përbërësit më të famshëm në produktet e përkujdesjes së lëkurës koreane. Ka veti antioksiduese në lëkurë falë komponentit të saj kryesor "Madecassoside" dhe veti antimikrobike duke ndihmuar në shërimin dhe trajtimin e akneve. Nga ana tjetër forcon barrierën mbrojtëse të lëkurës. Seti përmban toner, serum dhe krem ne sasi mini. 

IUNIK Tea Tree Relief Toner

IUNIK Tea Tree Relief është një toner shumë hidratues dhe qetësues. I formuluar me 67% ujë nga gjethja e pemës së çajit, i njohur për përfitimet e tij anti-inflamatore dhe antimikrobike. Përmban gjithashtu 19.5% ujë nga gjethja e bimës Centella Asiatica për riparimin e barrierës së dëmtuar, për të qetësuar skuqjen , si dhe 6 ekstrakte nga familja e lakrës, duke siguruar lagështi dhe ushqyerje të lëkurës. Vitamina B3 (niacinamide) dhe adenosinë janë të pranishme për të rritur shkëlqimin e lëkurës dhe për të përmirësuar shenjat e moshës. I përshatshëm për lëkurën e yndyrshme dhe atë sensitive.

*25ml

IUNIK Tea Tree Relief Serum

Do të qetësojë aknet, skuqjen, irritimin si edhe do të zbardh njollat në lëkurën tuaj, falë 67% ekstrakt nga Pema e Çajit dhe 19.5% ekstrakt Centella Asiatica që përmban në formulimin e tij të veçantë. Duke e përdorur vazhdimisht, si në mëngjes dhe në darkë, do të arrini qetësimin e lëkurës, hidratimin dhe largimin e shenjave të lëkurës.

*15ml

IUNIK Centella Calming Gel Cream

Ofrojini lëkurës freski dhe elasticitet! I formuluar me 70% ujë nga gjethja Centella Asiatica, 10% ujë nga gjethja e pemës së çajit si dhe 6 lloje ekstrakte të lakrave. Ky hidratues në formë xheli qetëson lëkurën e ndjeshme duke e mbrojtur nga agresorët e jashtëm!

*15ml

 IUNIK Tea Tree Relief Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

IUNIK Tea Tree Relief Serum

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, aplikoni serumin 3-4 sprucime në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Me pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

IUNIK Centella Calming Gel Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

IUNIK Tea Tree Relief Toner

Përbërësit “magjik”

67% ujë nga gjethja e pemës së cajit, 19.5% ujë nga gjethja e bimës Centella Asiatica, 6 ekstrakte të bimës së lakrës

Lista e plotë e përbërësve

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycerin, Water, parfum/fragrance,1,2-Hexanediol, Centella Asiatica Extract, Betaine, Sodium Hyaluronate, Polyglyceryl-4 Caprate, Caprylyl Glycol, Portulaca Oleracea Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Aloe Barbadensis Leaf Exctract, Pentylene Glycol, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Exctract, Perilla Frutscens Leaf Exctract, Yucca Schidigera Root Exctract, Limonene

Përbërësit "magjik"

IUNIK Tea Tree Relief Serum

ekstrakt nga Pema e Çajit, ekstrakt nga bima Centella Asiatica, niacinamide, adenosine

Lista e plotë e përbërësve

Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Niacinamide, Glycereth-26, Aqua, 1, 2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Glycerin  Betaine, Caprylyl Glycol, Allantoin, Cellulose Gum, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Adenosine, Ethylhexylglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Xanthan Gum, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Sodium Hyaluronate,   Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract,  Beta-Glucan, Aspalathus Linearis (Rooibos) Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Chlorophyllin-Copper Complex, Commiphora Myrrha (Myrrh) Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Yucca Schidigera (Yucca) Root Extract

IUNIK Centella Calming Gel Cream

ujë nga gjethja Centella Asiatica, ujë nga gjethja e pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Leaf Water, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Water, Butylene Glycol, Aqua, Niacinamide, Methyl Trimethicone, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Arginine, Caprylyl Glycol, Dimethicone, Dimethicone/Vinyl Dimethicone, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Isopropyl Myristate, Aspalathus Linearis Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Yucca Schidigera Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract, Perilla Frutescens Leaf Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Ethylhexylglycerin, Triticum Vulgare (Wheat) Germ Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Medicago Sativa (Alfalfa) Extract, Raphanus Sativus (Radish) Seed Extract,  Limonene, Linalool

Emri i markës së njohur koreane IUNIK është një akronim që qëndron për:

I- ideal (ideal)

U- unique (unik)

N- natural (natyral)

I-ingredients (përbërës)

K- know how to (të dish si)

E tillë është filozofia e IUNIK që në thelbin e saj do të thotë: “Të dish si të zhvillosh produktet më të mira që janë ideale për lëkurën, unike dhe efektive, me origjinë natyrale dhe me përbërës të sigurtë”.  Përmes inovacionit dhe hulumtimeve të vazhdueshme, IUNIK synon krijimin dhe sigurimin e produkteve që i përgjigjen një tipologjie të caktuar të lëkurës apo një problematike të saj. Një vlerë e shtuar e këtyre produkteve është raporti i drejtë mes cilësisë së lartë dhe çmimit të arsyeshëm.

IUNIK Centella Mini Set

1,200 ALL 2,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI