I'M MEME Drawing Atelier Velvet Lipstick, emri i të cilit u frymëzua nga tekstura e tij e lehtë me një përfundim të lëmuar prej kadifeje i cili premton kompletimin e çdo "look-u" makeup-i! Formula e tij është shumë unike, sepse i lë buzët të ndjehen më të plota dhe më të shëndetshme, e kjo falë formulimit të tij me vajin e farës së mjedrës, i cili zbut dhe ushqen buzët pa u ndjerë të plasaritura. Buzëkuqi vjen në nuanca të ndryshme dhe ndihet jashtëzakonisht komod në buzë, duke krijuar një pamje që bie në sy! 

*3.5gr

Aplikoni në buzë lehtësisht për një përfundim të lehtë. Për një tonalitet më të fortë, sugjerojmë ta aplikoni dy herë.

Përbërësi "magjik"

Vaj i farës së mjedrës

Lista e plotë e përbërësve

03 Bright | DIMETHICONE, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, ISOEICOSANE, SYNTHETIC WAX, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, YELLOW 6 LAKE (CI 15985), METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, YELLOW 5 LAKE (CI 19140), DIISOSTEARYL MALATE, RED 7 LAKE (CI 15850), DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, POLYETHYLENE, POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, IRON OXIDES (CI 77491), POLYHYDROXYSTEARIC ACID, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

04 Classy | DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, ISOEICOSANE, SYNTHETIC WAX, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, DIISOSTEARYL MALATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, YELLOW 6 LAKE (CI 15985), RED 7 LAKE (CI 15850), VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, YELLOW 5 LAKE (CI 19140), DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, IRON OXIDES (CI 77491), POLYHYDROXYSTEARIC ACID, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

05 Coy | DIMETHICONE, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, ISOEICOSANE, SYNTHETIC WAX, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, RED 28 LAKE (CI 45410), METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, YELLOW 6 LAKE (CI 15985), VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, RED 6 (CI 15850), POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, DIISOSTEARYL MALATE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), POLYHYDROXYSTEARIC ACID, RED 7 LAKE (CI 15850), COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

06 Joyful | DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, ISOEICOSANE, SYNTHETIC WAX, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, DIISOSTEARYL MALATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, YELLOW 6 LAKE (CI 15985), VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), RED 28 LAKE (CI 45410), RED 7 LAKE (CI 15850), POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, RED 6 (CI 15850), POLYHYDROXYSTEARIC ACID, COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

07 Cozy | DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, ISOEICOSANE, SYNTHETIC WAX, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, DIISOSTEARYL MALATE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, YELLOW 6 LAKE (CI 15985), DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, IRON OXIDES (CI 77492), RED 28 LAKE (CI 45410), IRON OXIDES (CI 77491), POLYHYDROXYSTEARIC ACID, POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, RED 7 LAKE (CI 15850), COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, IRON OXIDES (CI 77499), POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, BLUE 1 LAKE (CI 42090), PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

08 Enchanted | DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, ISOEICOSANE, SYNTHETIC WAX, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, DIISOSTEARYL MALATE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, IRON OXIDES (CI 77491), DIMETHICONE CROSSPOLYMER, RED 28 LAKE (CI 45410), YELLOW 6 LAKE (CI 15985), DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, IRON OXIDES (CI 77499), COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, BLUE 1 LAKE (CI 42090), PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

10 Quiet | DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, ISOEICOSANE, DIISOSTEARYL MALATE, SYNTHETIC WAX, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, YELLOW 5 LAKE (CI 19140), IRON OXIDES (CI 77491), DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, RED 7 LAKE (CI 15850), IRON OXIDES (CI 77492), POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, IRON OXIDES (CI 77499), COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, BLUE 1 LAKE (CI 42090), STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

12 Glorious | DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, ISOEICOSANE, SYNTHETIC WAX, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, DIISOSTEARYL MALATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, YELLOW 6 LAKE (CI 15985), VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, TITANIUM DIOXIDE (CI 77891), RED 7 LAKE (CI 15850), POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, IRON OXIDES (CI 77491), DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, BLUE 1 LAKE (CI 42090), IRON OXIDES (CI 77499), COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

14 Daring | DIMETHICONE, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, IRON OXIDES (CI 77491), ISOEICOSANE, SYNTHETIC WAX, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, DIMETHICONE CROSSPOLYMER, DIISOSTEARYL MALATE, RED 7 LAKE (CI 15850), DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, IRON OXIDES (CI 77492), POLYETHYLENE, RED 33 LAKE (CI 17200), CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, BLUE 1 LAKE (CI 42090), IRON OXIDES (CI 77499), COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS 

15 Alluring | DIMETHICONE, BUTYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE, DIETHYLHEXYL CARBONATE, PHENYL TRIMETHICONE, ISOEICOSANE, POLYGLYCERYL-2 TRIISOSTEARATE, SYNTHETIC WAX, POLYMETHYLSILSESQUIOXANE, DIISOSTEARYL MALATE, METHYL METHACRYLATE CROSSPOLYMER, SYNTHETIC FLUORPHLOGOPITE, RED 7 LAKE (CI 15850), VINYL DIMETHICONE/METHICONE SILSESQUIOXANE CROSSPOLYMER, EUPHORBIA CERIFERA (CANDELILLA) WAX, SILICA, YELLOW 6 LAKE (CI 15985), DIMETHICONE CROSSPOLYMER, POLYGLYCERYL-2 DIISOSTEARATE, IRON OXIDES (CI 77491), DIGLYCERYL SEBACATE/ISOPALMITATE, POLYETHYLENE, CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE, RED 28 LAKE (CI 45410), RED 33 LAKE (CI 17200), ETHYLHEXYL HYDROXYSTEARATE, POLYHYDROXYSTEARIC ACID, IRON OXIDES (CI 77499), MICA (CI 77019), COPERNICIA CERIFERA (CARNAUBA) WAX, TRIETHOXYCAPRYLYLSILANE, ETHYLHEXYL PALMITATE, ISOPROPYL MYRISTATE, ISOSTEARIC ACID, LECITHIN, STEARALKONIUM HECTORITE, BLUE 1 LAKE (CI 42090), POLYGLYCERYL-3 POLYRICINOLEATE, CAPRYLYL GLYCOL, GLYCERYL CAPRYLATE, PROPYLENE CARBONATE, PENTAERYTHRITYL TETRA-DI-T-BUTYL HYDROXYHYDROCINNAMATE, RASPBERRY SEED OIL/TOCOPHERYL SUCCINATE AMINOPROPANEDIOL ESTERS

I'M MEME, një markë filiale e MBX (Memebox)  dhe “marka motër” e PONY EFFECT - tashmë pjesë e koleksionit "Koral Secrets" dhe Nooni. Produktet e markës I'M MEME përvec se ofrojnë cilësi të lartë vijnë edhe me një paketim të thjeshtë dhe të përsosur për riciklim dhe ripërdorim. Koleksioni i tij "I'm Bare", në veçanti ofron produkte për një grim minimal dhe të përditshëm por në të njëjtën kohë argëtues dhe plot shkëlqim! Më të shiturat e I'M MEME përfshijnë I'm Mystery Blur Tint, I'm Tic Toc Tint Lip dhe I'm Multi Lip Crayon. Të gjitha produktet e I'M MEME janë 100% të prodhuara në Kore. 

I'M MEME Drawing Atelier Velvet Lipstick

760 ALL 1,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI