I DEW CARE Scoop Squad Ice Cream Wash-off Mask & Silicone Brush Set, një set totalisht i adhurueshëm i cili përmban gjithçka  që ju nevojitet për t'u përkujdesur për lëkurën e fytyrës suaj.  Seti përmban 4 maska dhe një furçë prej silikoni e përshtatshme për aplikimin e tyre.

I DEW CARE CAKE MY DAY Hydrate, është një maskë me shpëlarje, e cila në pamje të parë dhe në aromë ngjason me një copëz tortë. Formulimi i kësaj maske është me acid hialuronik, për t’i ofruar hidratim të thellë lëkurës, squalene për të mbajtur lagështinë në thellësi të shtresave të saj, dhe ujë Glacier, një nga ujërat më të pastër dhe me vlera ushqyese, duke i dhënë të gjitha këto elemente të nevojshme për të. Gjithashtu kjo maskë është e formuluar me Tocopheryl Acetate, për të trajtuar shenjat e moshës, vijat dhe rrudhat si edhe përmban, kaolinë e cila ndihmon në tkurrjen e poreve

*10g/0.35oz

I DEW CARE BERRY GROOVY Brightenështë një maskë me shpëlarje e cila përvec se ka një aromë të mrekulueshme  ka edhe veti të fuqishme hidratuese dhe ndihmon në rigjallërimin dhe rritjen e elasticitetit të lëkurës falë formulimit me manaferra dhe fara luleshtrydhe. Kjo maskë përmban gjithashtu, acid glikolik për të ofruar efekt “peeling” në epidermën e lëkurës (sipërfaqe), pra për të eksfoliuar qelizat e vdekura që ndodhen në të.

I DEW CARE MATCHA MOOD Soothe, kjo maskë me shpërlarje, me aromë çaji jeshil është e frymëzuar dhe e formuluar me matcha, një antioksidant i fuqishëm i njohur për zbutjen dhe rigjallërimin e lëkurës. Nga ana tjetër përmbajtja, me ekstrat të Aloe-s  do të ndihmoj në qetësimin e lëkurës së irrituar.  Ndërsa, formulimi me ujë Glacier, një nga ujërat më të pastër dhe me vlera ushqyese, do t'i ofrojë hidratim të thellë lëkurës.

*10g/0.35oz

 I DEW CARE COOKIE O' GLOW Purify, një maskë me shpërlarje e formuluar me pluhur frutash kakao, gjalpë farash kakao dhe ujë të akullnajave për të pastruar, qetësuar dhe hidratuar lëkurën.

*10g/0.35oz

I DEW CARE Soft Silicone Face Mask Brush Applicator është një furçë prej silikoni e përshtatshme për aplikimin e trajtimeve të ndryshme të fytyrës, si p.sh.: maskat e ndryshme me shpëlarje. Spatula e kësaj furçe arrin të përhapë në mënyrë të barabartë çdo produkt, që do të aplikoni mbi lëkurë pa humbur asgjë prej tij. Përveçse e lehtë, komode dhe efikase kjo spatulë është edhe shumë higjenike, pasi mund të shpëlahet lehtësisht pas çdo përdorimi, duke mos krijuar baktere në të.

 E gjithë formula është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

I DEW CARE CAKE MY DAY Hydrate

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të njomë dhe masazhoni lehtësisht me levizje rrethore. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Mbajeni maskën për 5-10 min. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe të bollshëm. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

I DEW CARE BERRY GROOVY Brighten

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të njomë dhe masazhoni lehtësisht me levizje rrethore. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Mbajeni maskën për 5-10 min. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe të bollshëm. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

I DEW CARE MATCHA MOOD Soothe

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të njomë dhe masazhoni lehtësisht me levizje rrethore. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Mbajeni maskën për 5-10 min. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe të bollshëm. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

I DEW CARE COOKIE O' GLOW Purify

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të njomë dhe masazhoni lehtësisht me levizje rrethore. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Mbajeni maskën për 5-10 min. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe të bollshëm. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

I DEW CARE CAKE MY DAY Hydrate

Përbërësit "magjik"

acid hialuronik, squalene, ujë Glacier

Lista e plotë e përbërësve

WaterCaprylic/Capric TriglycerideCetearyl AlcoholGlycerinPropanediolKaolinCetyl AlcoholGlyceryl StearateDipropylene GlycolWater (Glacier Water)1,2-HexanediolSqualaneHydrolyzed Hyaluronic AcidCeramide 3Olea Europaea (Olive) Fruit OilAllantoinDecyl CocoateMicrocrystalline CelluloseZea Mays (Corn) StarchCetearyl GlucosideSucrosePotassium Cetyl Phosphate, Carbomer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tocopheryl Acetate, Xanthan Gum, Mannitol, Magnesium Aluminum Silicate, Titanium Dioxide (Ci 77891), Ultramarines (Ci 77007), Iron Oxides (Ci 77492), Chromium Hydroxide Green (Ci 77289), Iron Oxides (Ci 77499), Iron Oxides (Ci 77491), Fragrance,

I DEW CARE BERRY GROOVY Brighten

Përbërësit "magjik"

manaferra dhe fara luleshtrydhe

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Water, Trehalose, Propanediol, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cellulose, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Stearate, 1,2-Hexanediol, Water (Glacier Water), Glycolic Acid, Ascorbic Acid, Fragaria Vesca (Strawberry) Seed, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Punica Granatum (Pomergranate) Fruit Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Citrus Junos Seed Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Citric Acid, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Titanium Dioxide (Ci 77891), Polyacrylate Crosspolymer-6, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Sodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexylglycerin, Iron Oxides (Ci 77491), Silica, Fragrance,

I DEW CARE MATCHA MOOD Soothe

Përbërësit "magjik"

matca ( çaj jeshil), ekstrat aloe vera dhe ujë Glacier

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Methylpropanediol, Propanediol, Trehalose, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Titanium Dioxide (Ci 77891), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Water (Glacier Water), 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Eucommia Ulmoides Bark Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Polysorbate 20, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Silica, Xanthan Gum, Iron Oxides (Ci 77492), Chromium Oxide Greens (Ci 77288), Ultramarines (Ci 77007), Fragrance,

I DEW CARE COOKIE O' GLOW Purify

Përbërësit "magjik"

pluhur frutash kakao, gjalpë farash kakao dhe ujë të akullnajave

Lista e plotë e përbërësve

Water, Ethylhexyl Palmitate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Titanium Dioxide (Ci 77891), Propanediol, C14-22 Alcohols, Ethylhexyl Stearate, Glycerin, Theobroma Cacao (Cocoa) Fruit Powder, Water (Glacier Water), Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Cetearyl Glucoside, C12-20 Alkyl Glucoside, Sorbitan Sesquioleate, Squalane, Polyacrylate-13, Ethylhexylglycerin, Sodium Stearoyl Glutamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Polyacrylate Crosspolymer-6, Polyisobutene, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Caprylyl Glycol, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Sorbitan Isostearate, Disodium Edta, Polysorbate 20, Citric Acid, Iron Oxides (Ci 77492), Fragrance,

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Scoop Squad Ice Cream Wash-off Mask & Silicone Brush Set

2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI