Shampo dhe tonik, të formuluar me kompleksin e patentuar Folligen Complex ™ nga marka Dr.FORHAIR. Një formulë unike me tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit). Të gjithë këta përbërës sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore për lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut, duke parandaluar rënien e tyre!  Një linjë e përshtatshme për të gjithë tipologjitë e skalpit.

Dr.FORHAIR Folligen Original Shampoo

Dr.FORHAIR Folligen Shampoo, është produkti më e shitur i markës Dr.FORHAIR, aktualisht mbi 13 milionë njësi në Kore. Një shampo, e cila është vërtetuar klinikisht që ndihmon në zbutjen e simptomave të rënies së flokëve dhe forcon lëkurën e skalpit me anë të Folligen Complex ™. Një kompleks i patentuar, me tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit) të cilët sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore në lëkurën e skalpit! Formulimi i saj, ndihmon gjithashtu në përmirësimin e elasticitetit të lëkurës së skalpit si edhe largon të gjithë papastërtitë e grumbulluara në të, gjë që mund të ndihmojë në mënyrë progresive në parandalimin e rënies së flokëve si edhe rritjen e vëllimit të flokut. E përshtatshme për të gjithë tipologjitë e skalpit.

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*500ml

Dr.FORHAIR Folligen Original Tonic

Ju prezantojmë, Dr.FORHAIR Folligen Original Tonic zgjidhja ideale për rënien e flokëve dhe hollimin e tyre. Ky tonifikues i lehtë i flokëve është formuluar me kompleksin Folligen: kompleks i patentuar, me tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit) të cilët sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore në lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut, duke parandaluar edhe rënien! Formulimi me ekstrakt të rrënjës së Zingiber Officinale (Xhenxhefili) ndihmon në rrallimin e flokëve, ndërkohë që e furnizon atë me lëndë ushqyese thelbësore. Nga ana tjetër, përmbajtja me uthull molle, jo vetëm që ndihmon në forcimin e flokëve dhe përmirësimin e shkëlqimit duke ulur pH-in,  por gjithashtu mund të mbajë larg infeksionet e bezdisshme të skalpit të flokut dhe kruajtjen. Ndërsa, Ganoderma Lucidum (Kërpudha) përbërës i fuqishëm bimor i cili është i pasur me antioksidantë do t'i dhurojë skalpit freski dhe shëndet!

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

*120ml

Dr.FORHAIR Folligen Original Shampoo

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Dr.FORHAIR Folligen Original Tonic

Tundeni shishen përpara përdorimit dhe aplikojeni pas larjes së flokut. Sprucojeni tonikun afër skalpit që të shpërndahet në çdo pjesë të tij. Më pas masazhojeni butësisht me mollëzat e gishtave. Mund të përdoret dhe në flokë të thatë.

Dr.FORHAIR Folligen Original Shampoo

Përbërësit "magjik"

 Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Disodium Laureth Sulfosuccinate, Lauryl Hydroxysultaine, Cocamide Methyl MEA, Styrene/Acrylates Copolymer, Glycerin, Sodium Cocoyl Isethionate, PEG-120 Methyl Glucose Dioleate, Propanediol, Fragrance, Sodium Lauroyl Methylaminopropionate, Alcohol, PEG-45 Palm Kernel Glycerides, Panthenol, C12-13 Alkyl Lactate, Polyquaternium-10, Cetrimonium Chloride, Zinc Pyrithione, Salicylic Acid, Menthol, Cocamidopropyl Betaine, Caprylyl Glycol, Trihydroxystearin, Disodium EDTA, Zinc Chloride, Sodium Benzoate, Polyquaternium-7, PEG-6 Caprylic/Capric Glycerides, Ethylhexylglycerin, Sodium Chloride, Citric Acid, Camellia Japonica Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Adenosine, Disodium Phosphate, Niacinamide, Moringa Oleifera Seed Oil Tocopherol, Biotin, Ceramide NP, Lecithin, Caprylic/Capric Triglyceride, Polysorbate 80, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Caffeic Acid, Rhodiola Rosea Root Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Sophora Flavescens Extract, 1, 2-Hexanediol

Dr.FORHAIR Folligen Original Tonic

Përbërësit "magjik"

Kompleksi Folligen, Uthull molle, Ekstrakt i rrënjës Zingiber Officinale (Xhenxhefil), Ekstrakt Ganoderma Lucidum (Kërpudha

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Ethanol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglycerides, Biotin, Ceramide NP, Panthenol, Propanediol, Adenosine, Mentha Piperita (Peppermint) Oil, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Allantoin, Ganoderma Lucidum (Mushroom) Extract, Panax Ginseng Root Extract, Caffeic Acid, Rosemary Leaf Extract, Ecklonia Cava Extract, Urtica Dioica (Nettle) Leaf Extract, Rhodiola Rosea Root Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract, Sophora Flavescens Root Extract, Caprylyl Glycol, Lecithin, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Polysorbate 80, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Citric Acid, Sodium Citrate, Fragrance

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Dr.FORHAIR Folligen Original Shampoo&Tonic

3,950 ALL 5,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI