COSRX Balancium Comfort Ceramide Line, ashtu si dhe vetë emri, do të kuptojmë që përbërësi i tyre kryesor është keramide. Kjo e fundit hidraton në thellësi çdo shtresë të lëkurës tuaj. Linja përmban:

COSRX Comfort Ceramide Soft Cream Sheet Mask

Esenca e kësaj maske, është e zhytur në kremin e linjës aq të pëlqyer COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream. Përmban kompleksin me 6 lloje të ndryshme keramidesh, për të mbrojtur dhe forcuar barrierën mbrojtëse të lëkurës nga agresorët e jashtëm si edhe për të qetësuar çdo irritim të mundshëm!

COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream

Përmbajtja e tij me ceramide NP, ndihmon në ruajtjen e lagështisë dhe forcimin e barrierës së lëkurës. Ndërsa 3 lloje të ndryshme të bimës Centella Asiatica, bëjnë të mundur shërimin dhe qetësimin e lëkurës së irrituar.

COSRX Comfort Ceramide Soft Cream Sheet Mask

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

COSRX Comfort Ceramide Soft Cream Sheet Mask

Përbërësit "magjik"

ceramide NP, 6 lloje të ndryshme keramidesh

Lista e plotë e përbërësve

Water, Propanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, 1,2-Hexanediol, Panthenol, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Hexylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Allantoin, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glyjoba, Hydrolyxyzethyljoba, Hydrolylyzethyljoba Carbomer, Sorbitan Stearate, Arginine, Sorbitan Sesquioleate, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Sodium Hyaluronate, Sucrose Cocoate, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Canarium Nonvolatiles, Cucumis Gumperpress. May contain additional ingredients.

COSRX Balancium Comfort Ceramide Cream

Përbërësit "magjik"

ceramide NP, asiaticoside, acid asiatic, acid madecassic

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Leaf Water, Butylene Glycol, Glycerin, Helianthus Annuus(Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Betaine, 1,2- Hexanediol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Ceramide NP, Hydrogenated Lecithin, Sucrose Distearate, Glyceryl Stearate, Dipropylene Glycol, Elaeis Guineensis (Palm) Oil, Elaeis Guineensis (Palm) Kernel Oil, BeesWax, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Ethylhexylglycerin, Cyclomethicone, Dimethicone/VinylDimethicone Crosspolymer, Panthenol, Niacinamide, Sodium Hyaluronate, Xanthan Gum, Asiaticoside, Asiatic acid, Madecassic acid, Cassia Obtusifolia Seed Extract, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil

COSRX ka qenë zgjedhja jonë e parë dhe nuk mund të mungonte kurrsesi në familjen Koral Secrets. Emri i tij vjen nga bashkimi i fjalës “cosmetics” dhe shkronjave “RX”, që simbolizojnë përshkrimin e një recete nga mjekët. Marka është bërë e njohur në Korenë e Jugut e më pas në të gjithë botën, më shumë nga postimet në rrjetet sociale, artikujt në blog-e apo biseda në rrethet e ngushta shoqërore, sesa nga fushatat e shtrenjta marketing. COSRX ka besimin se investimet nuk duhet të shkojnë drejt promovimit të produkte por për kërkime shkencore që sjellin formulime inovative. Produktet e tij njihen për përbërjet e tyre të pastra, me pak përbërës, por shumë efektivë në zgjidhjen e problematikave të ndryshme të lëkurës. COSRX ka krijuar një komunitet të gjerë konsumatorësh falë komunikimit të vazhdueshëm me ta, duke krijuar produkte që i përgjigjen kërkesave dhe dëshirave të tyre. Paketimet e tyre janë aq të thjeshta dhe minimaliste sa shprehin gjithë filozofinë e COSRX.

COSRX Balancium Comfort Ceramide Line

3,600 ALL 4,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI