Një nga linjat më të shitura, më të preferuara dhe më efektive të markës COSRX dhe të K-Beauty. Tashmë në botën e përkujdesjes së lëkurës janë krijuar dhe prodhuar me qindra produkte me përbërjen e sekrecionit të kërmillit, për shkak të benefiteve të tij të mrekullueshme, riparuese dhe shëruese. Sekrecioni i filtruar i kërmillit përmban vitamina dhe veti ushqyese dhe ripërtëritëse për lëkurën, duke targetuar: dehidratimin dhe zonat e ashpra të saj; shpërthimet dhe inflamacionin e akneve si edhe njollat e shkaktuara nga ato; hiperpigmentimin e lëkurës.

COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence

Kjo esencë premton mrekulli prandaj nuk duhet të mungojë në rutinën tuaj. Duke e përdorur në mënyrë të vazhdueshme do të ndjeni lëkurën tuaj plotësisht të ndryshuar, plot gjallëri e shkëlqim!

 *100ml

COSRX Advanced Snail 92 All in One Cream

Përmban 92% të këtij sekrecioni dhe i ofron lëkurës hidratim të thellë, duke parandaluar dhe luftuar shenjat e moshës. Gjithashtu, bën të mundur shërimin e shenjave të shkaktuara nga aknet, si dhe rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar. Ka konsistencë të lehtë edhe pse është shumë i pasur në vitamina dhe minerale. Pas një përdorimi të vazhdueshëm, do ta ndjeni lëkurën më të shëndetshme dhe të rigjallëruar! 

 *100gr

COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni përgatitur me tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

COSRX Advanced Snail 96 Mucin Power Essence

Përbërësit "magjik"

sekrecion i filtruar i kërmillit, sodium hyaluronate

 Lista e plotë e përbërësve

Snail Secretion Filtrate, Betaine, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Polyacrylate, Phenoxyethanol, Sodium Hyaluronate, Allantoin, Ethyl Hexanediol, Carbomer, Panthenol, Arginine

COSRX Advanced Snail 92 All in One Cream

Përbërësit "magjik"

sekrecion i filtruar nga kërmilli

Lista e plotë e përbërësve

Snail Secretion Filtrate, Betaine, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Sodium Hyaluronate, Cetearyl Alcohol, Stearic acid, Arginine, Dimethicone, Carbomer, Panthenol, Allantoin, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Ethyl Hexanediol, Adenosine, Phenoxyethanol

COSRX ka qenë zgjedhja jonë e parë dhe nuk mund të mungonte kurrsesi në familjen Koral Secrets. Emri i tij vjen nga bashkimi i fjalës “cosmetics” dhe shkronjave “RX”, që simbolizojnë përshkrimin e një recete nga mjekët. Marka është bërë e njohur në Korenë e Jugut e më pas në të gjithë botën, më shumë nga postimet në rrjetet sociale, artikujt në blog-e apo biseda në rrethet e ngushta shoqërore, sesa nga fushatat e shtrenjta marketing. COSRX ka besimin se investimet nuk duhet të shkojnë drejt promovimit të produkte por për kërkime shkencore që sjellin formulime inovative. Produktet e tij njihen për përbërjet e tyre të pastra, me pak përbërës, por shumë efektivë në zgjidhjen e problematikave të ndryshme të lëkurës. COSRX ka krijuar një komunitet të gjerë konsumatorësh falë komunikimit të vazhdueshëm me ta, duke krijuar produkte që i përgjigjen kërkesave dhe dëshirave të tyre. Paketimet e tyre janë aq të thjeshta dhe minimaliste sa shprehin gjithë filozofinë e COSRX.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

COSRX Advanced Snail 96/92 Mucin Power Essence & Cream

2,700 ALL 5,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI