Maska pëlhure janë një mënyrë e lehtë dhe efektive për t'i dhënë lëkurës tuaj një nxitje të menjëhershme dhe të madhe të vitaminave dhe lagështisë. Ato janë gjithashtu një mënyrë argëtuese për t'u çlodhur dhe përkëdhelur veten në shtëpi! MIZON Joyful Time Mask Jeju, janë të zhytura dhe njomura në sasi të bollshme esence duke adresuar çdo problematikë të lëkurës tuaj. Vijnë në disa variante të ndryshme për të adresuar: dehidratimin, hiperpigmentim,aknet, poret, sensitivitetin etj. 

Formulimi me Camellia, ndihmon në qetësimin e irritimeve si edhe në forcimin e barrierës mbrojtëse të lëkurës e cila krijon më shumë rezistencë ndaj agjentëve të jashtëm mjedisorë.

Formulimi me Fig, nxit prodhimin e kolagjenit për të përmirësuar shenjat e moshës si edhe për të rritur elasticitetin dhe parandaluar formimin e vijave të imëta duke i dhënë një shkëlqim të shëndetshëm lëkurës suaj. 

Formulimi me Hyaluronic Acid, mundëson hidratim në mënyrë tepër efektive në të gjitha shtresat e lëkurës.

Formulimi me Heartleaf, dhuron qetësim të lëkurës, duke trajtuar çdo irritim ose skuqje në të. Përbërësi kryesor është ekstrakti Heartleaf (Houttuynia Cordata), që njihet për vetitë e tij anti-inflamatore dhe antibakteriale, duke shëruar edhe lëkurën më sensitive! 

Formulimi me Lotus, ndihmon në lëmimin e shenjave të moshës dhe forcon barrierën natyrale të lëkurës. 

Formulimi i tyre është hipoalergjik, jokomedogjenik, i testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon dhe vajra esencial.

*23g

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Lista e plotë e përbërësve

Camellia

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydroxyacetophenone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Caprylyl Glycol, Arginine, Carbomer, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Butylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Phytate, Sodium Hyaluronate, Camellia Japonica Seed Oil, Panthenol, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Citrus Unshiu Fruit Extract, Tocopherol

Fig

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Carbomer, Arginine, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Citrus Unshiu Fruit Extract, Opuntia Ficus-Indica Flower Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Aloe Ferox Leaf Extract, Tocopherol

Heartleaf

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Carbomer, Allantoin, Arginine, Ethylhexylglycerin, Sodium Polyacrylate, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, PVM/MA Copolymer, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Extract, Citrus Unshiu Fruit Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Houttuynia Cordata Extract, Poncirus Trifoliata Fruit Extract, Tocopherol

Hyaluronic Acid

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Hydroxyacetophenone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Caprylyl Glycol, Arginine, Carbomer, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, 1,2-Hexanediol, Sodium Phytate, Panthenol, Sodium Hyaluronate, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Hydrangea Macrophylla Leaf Extract, Citrus Unshiu Fruit Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Tocopherol

Lotus

Water, Butylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-10 Laurate, Carbomer, Arginine, Allantoin, Ethylhexylglycerin, Xanthan Gum, Sodium Polyacrylate, Sodium Phytate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Nelumbo Nucifera Flower Extract, PVM/MA Copolymer, Taraxacum Officinale (Dandelion) Extract, Brassica Campestris (Rapeseed) Extract, Citrus Unshiu Fruit Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Tocopherol


Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Joyful Time Mask Jeju

300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI