I'M FROM Beet Purifying Mask, është maskë me shpëlarje në formë argjile, e cila ndihmon në largimin e qelizave të vdekura të lëkurës, duke mundësuar një pamje plot hidratim dhe shkëlqim. Formulimi i saj, me 1.5% enzimë të panxharit të kuq me prejardhje nga Damyang në Korenë e Jugut, ofron pastrim të lëkurës nga të gjithë agjentët e jashtëm apo radikale të lira të cilët shpeshherë janë shkaktarët kryesorë të dëmtimin të barrierës mbrojtëse. Ndërsa, beta-karotinë i panxharit të kuq ka veti të fuqishme qetësuese, për të ofruar hidratim  dhe mimizim të irritimit së lëkurës që në momentin e parë të aplikimit. Konsistenca e kësaj maske është e butë dhe përhapet butësisht në lëkurë, duke mos krijuar aspak irritim të saj. Maska është e përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht për atë të yndyrshme dhe sensitive.

*110gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të njomë dhe masazhoni lehtësisht me levizje rrethore. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Mbajeni maskën për 5-10 min. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe të bollshëm. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

Përbërësit “magjik”

 1.5% enzimë të panxharit të kuq 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Kaolin, Dipropylene Glycol, Propanediol, Cetyl Alcohol, Cellulose, Caprylic/Capric Triglyceride, 1,2-Hexanediol, Arachidyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Isononyl Isononanoate, Palmitic Acid, Beta Vulgaris (Beet) Root Powder, Stearic Acid, Behenyl Alcohol, Arachidyl Glucoside, Bentonite, Cocos Nucifera (Coconut) Shell Powder, Vitis Vinifera (Grape) Seed Powder, Hydroxyacetophenone, Polyacrylate-13, Xanthan Gum, Hydrogenated Polyisobutene, Potassium Cetyl Phosphate, Ethylhexylglycerin, Fragrance, Disodium Edta, Iron Oxides(Ci 77491), Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexyl Palmitate, Myristic Acid, Sorbitan Isostearate, Glucose, Panthenol, Beta Vulgaris (Beet) Root Extract, Sucrose, Tocopherol, Citric Acid, Gluconolactone

Marka e produkteve të përkujdesjes ndaj lëkurës “I’M FROM” njihet për filozofinë e saj të veçantë që e dallon nga markat e tjera. Secili produkt me shumë krenari, liston të gjithë përbërësit, si edhe origjinën e tyre dhe kështu merr kuptim emri i markës “I’M FROM”, që do të thotë "Unë jam nga”. Slogani i tyre “Nature as it is", që përkthehet “Natyra ashtu siç është", tregon shumë për marrëdhënien e ngushtë që ka krijuar marka me natyrën duke sjellë produktet më natyrale të mundshme. Këtë gjë e tregojnë më së miri produktet si: "Mugwort Essence" e përbërë me 100% ekstrakt nga bima mugwort e marrë nga ishulli Ganghwa, linja e produkteve me mjaltë "Honey" që merret nga bletët e malit Jiri apo "Vitamin Tree Water Gel" e përbërë nga uji i gjetheve të bimës që rritet në malin Taebaek. Formulimet e tyre janë aq të veçanta, efektive dhe të sigurta për të ndihmuar lëkurën duke i dhuruar një pamje më të shëndetshme dhe më rinore.

I'M FROM Beet Purifying Mask

2,500 ALL 3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI