I DEW CARE Chill Kitten 24-HR Moisturizing Cactus Oil-Free Cream, siç e thotë edhe vetë emri i tij, do të arrini të keni një lëkurë të hidratuar brenda 24 orë! Ky krem hidratues me  konsistencë të lehtë xheli, oil-free është i formuluar me përbërës qetësues dhe hidratues, si: aloe vera, dhardhë dhe ekrakte të gjethes së bimës heartleaf. Kombinimi i këtyre përbërësve së bashku ofron qetësim, freski dhe hidratim të thellë në të gjitha shtresat e lëkurës. Nga ana tjetër ky krem mundëson edhe qetësim të irritimeve të lëkurës me tendencë akneike. Arrin të forcojë barrierën mbrojtëse të lëkurës, duke e mbrojtur këtë të fundit nga radikalet e lira apo agjentët e jashtëm mjedisorë. Pas aplikimit, do të përjetoni një ndjesi të freskët dhe të butë, duke e bërë efikas për përdorim pas ekspozimit në diell.

Në një studim të pavarur të konsumatorëve për të testuar efektin hidratues, 26 gra të moshave 19-60 vjeç raportojnë pas 24 orësh:

96% pranuan se lëkura ndjehet menjëherë e hidratuar, 
96% pranuan se produkti i ka lënë lëkurës një ndjenjë ushqyese, 
100% pranuan se produkti ndjehet i lehtë në lëkurë,
100% pranuan se produkti e la lëkurën të ndjehet e butë dhe e lëmuar.

E gjithë formula është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

*50ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

aloe vera, dhardhë dhe ekrakte të gjethes së bimës heartleaf

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Silica, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Glycerin, Pentylene Glycol, Trehalose, Opuntia Ficus-Indica Stem Extract, Houttuynia Cordata Extract, Aloe Barbadensis Leaf Polysaccharides, Aloe Barbadensis Flower Extract, Moringa Oleifera Seed Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Mentha Rotundifolia (Apple Mint) Leaf Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract, Anastatica Hierochuntica Extract, Myrothamnus Flabellifolia Leaf/Stem Extract, Melia Azadirachta Leaf Extract, Melia Azadirachta Flower Extract, Coccinia Indica Fruit Extract, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Ocimum Sanctum Leaf Extract, Corallina Officinalis Extract, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Lactobacillus Ferment, Ascorbic Acid, Citric Acid, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Tromethamine, Xanthan Gum, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Sodium Phytate, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium Phosphate, Propanediol, Maltodextrin, Tocopherol,

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Chill Kitten 24-HR Moisturizing Cactus Oil-Free Cream

2,300 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI