Zhytuni në një përvojë të plotë kujdesi të lëkurës me setin e maskave ndriçuese, hidratuese dhe eksfoliuese. Ky paketim i veçantë i maskave peel-off është një pjese e vogël e koleksionit të preferuar nga I DEW CARE Mini Meow Trio 3 Mini Chrome Masks.

I DEW CARE Dicso Kitten Illuminating Diamond Peel-Off Mask

Formula e tij e pasur përmban pluhur diamanti për të përmirësuar tonin e lëkurës dhe për të sjellë një ndjesi më të butë dhe të njëtrajtshme. Nga ana tjetër, ekstrakti i zambakut të bardhë të ujit bashkëvepron për të lehtësuar ndjenjën e acarimit në lëkurë, ndërsa ekstrakti i gjetheve të rrepës, me minerale të pasura, vepron si një përbërës natyral ndriçues. Formula e kromit e kësaj maske është e mbushur me ekstrakt qetësues tërshëre dhe pluhur guri eksfolues duke siguruar një pastrim të plotë dhe një pamje më të freskët dhe të shndritshme!

Ky produkt është fitues i çmimit TotalBeauty 2020.

*9ml

I DEW CARE Sugar Kitten Hydrating Rose Water Peel-off Mask

Nëse kërkoni një eksperiencë të veçantë për lëkurën tuaj, I DEW CARE Sugar Kitten Hydrating Rose Water Peel-off Mask është zgjedhja e duhur. Kjo maskë pastruese dhe purifikuese, ndihmon në zbutjen e teksturës së lëkurës, hidratimin e saj dhe mundëson minimizimin e skuqjes apo irritimeve të ndryshme. Formulimi me acid hialuronik, siguron lagështinë në të gjitha shtresat e lëkurës ndërsa ekstrakti i trëndafilit adreson shenjat e moshës dhe rrit elasticitetin e lëkurës. Gjithashtu formulimi me pluhur rubini, bën të mundur njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe tkurr madhësinë e poreve në dukje. Por nuk përfundon këtu, sepse kjo maskë ka në formulimin e saj ekstrakti të patëllxhanit, i cili ka një efekt zbutës dhe ndihmon në përmirësimin e barrierës së lëkurës, duke e lënë atë më të shëndetshme dhe të mbrojtur.

Ky produkt është fitues i çmimit  2019 HerCampus College Beauty

*9ml

I DEW CARE Space Kitten Exfoliating Charcoal Peel-off Mask (T-Zone)

Kjo maskë pastruese dhe purifikuese, për ata që dëshirojnë të trajtojnë  T-zonës me kujdes të veçantë.  Formula e saj e pasur përmban një kombinim të fuqishëm të pluhurit të safirit për të larguar sebumin e tepërt dhe papastërtitë, ndërsa qymyri druri dhe hiri vullkanik bën të mundur largimin e shtresës së sipërme të qelizave të vdekura, duke nxjerrë në pah lëkurën e re dhe të shëndetshme. Nga ana tjetër, vaji i farës Moringa mbron lëkurën nga çdo radikal i lirë dhe agjent i jashtëm, duke i "vetëpastruar" për një pamje të pastër dhe të shëndetshme. I përshtatshëm për të gjithë tipet e lëkurës, madje dhe për atë sensitive, dhe me tendencë akneike.

*9ml

E gjithë formula është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

I DEW CARE Dicso Kitten Illuminating Diamond Peel-Off Mask

Për të filluar, shpëlajeni fytyrën butësisht me ujë të ngrohtë. Shmangni ujin e ftohtë, pasi mund të kontraktojë lëkurën, duke mbyllur poret. Pasi të keni pastruar lëkurën  përhapeni butësisht në fytyrë në mënyrë të barabartë. Sigurohuni që të shmangni zonat më të ndjeshme të fytyrës suaj, si zonë rreth syve dhe buzëve. Kur maska të jetë tharë plotësisht (20-30 minuta), tërhiqeni ngadalë poshtë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

I DEW CARE Sugar Kitten Hydrating Rose Water Peel-off Mask

Për të filluar, shpëlajeni fytyrën butësisht me ujë të ngrohtë. Shmangni ujin e ftohtë, pasi mund të kontraktojë lëkurën, duke mbyllur poret. Pasi të keni pastruar lëkurën  përhapeni butësisht në fytyrë në mënyrë të barabartë. Sigurohuni që të shmangni zonat më të ndjeshme të fytyrës suaj, si zonë rreth syve dhe buzëve. Kur maska të jetë tharë plotësisht (20-30 minuta), tërhiqeni ngadalë poshtë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

I DEW CARE Space Kitten Exfoliating Charcoal Peel-off Mask (T-Zone)

Për të filluar, shpëlajeni fytyrën butësisht me ujë të ngrohtë. Shmangni ujin e ftohtë, pasi mund të kontraktojë lëkurën, duke mbyllur poret. Pasi të keni pastruar lëkurën  përhapeni butësisht në zonën T në mënyrë të barabartë. Sigurohuni që të shmangni zonat më të ndjeshme të fytyrës suaj, si zonë rreth syve dhe buzëve. Kur maska të jetë tharë plotësisht (20-30 minuta), tërhiqeni ngadalë poshtë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

I DEW CARE Dicso Kitten Illuminating Diamond Peel-Off Mask

Përbërësit "magjik"

pluhur diamanti,  ekstrakt i zambakut të bardhë të ujit, ekstrakt i gjetheve të rrepës, ekstrakt qetësues tërshëre dhe pluhur guri

Lista e plotë e përbërësve

Water, Polyvinyl Alcohol, Alcohol Denat., Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide (Ci 77891), Dipropylene Glycol, Methyl Gluceth-20, 1,2-Hexanediol, Diamond Powder, Brassica Rapa (Turnip) Leaf Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Glycerin, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Amethyst Powder, Tourmaline, Topaz, Ruby Powder, Bentonite, Xanthan Gum, C12-14 Alketh-12, Hydroxypropyl Methylcellulose, Tin Oxide, Tocopherol, Sodium Acetate, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Sodium Palmitoyl Proline, Butylene Glycol, Fragrance, Hexyl Cinnamal,

I DEW CARE Sugar Kitten Hydrating Rose Water Peel-off Mask

Përbërësit "magjik"

acid hialuronik, pluhur rubin, ekstrakt patëllxhani

Lista e plotë e përbërësve

Water, Polyvinyl Alcohol, Alcohol Denat., Methyl Gluceth-20, Dipropylene Glycol, Synthetic Fluorphlogopite, Titanium Dioxide (Ci 77891), 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Rosa Damascena Flower Water, Amethyst Powder, Solanum Melongena (Eggplant) Fruit Extract, Ruby Powder, Hydroxypropyl Methylcellulose, Glycerin, Tourmaline, Diamond Powder, Topaz, Bentonite, Xanthan Gum, C12-14 Alketh-12, Tin Oxide, Tocopherol, Sodium Acetate, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Yellow 5 (Ci 19140), Blue 1 (Ci 42090), Fragrance, Hexyl Cinnamal,

I DEW CARE Space Kitten Exfoliating Charcoal Peel-off Mask (T-Zone)

Përbërësit "magjik"

pluhur safir, qymyr druri dhe hir vullkanik, vaj i farës Moringa

Lista e plotë e përbërësve

Water, Polyvinyl Alcohol, Alcohol Denat., Dipropylene Glycol, Mica, Bentonite, Xanthan Gum, Sapphire Powder, Moringa Oleifera Seed Oil, Charcoal Powder, Volcanic Sand, Tocopherol, 1,2-Hexanediol, C12-14 Pareth-12, Calcium Titanium Borosilicate, Calcium Aluminum Borosilicate, Sodium Acetate, Ethylhexylglycerin, Silica, Disodium Edta, Tin Oxide, Titanium Dioxide (Ci 77891), Iron Oxides (Ci 77499), Fragrance,

 

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Mini Meow Trio 3 Mini Chrome Masks

1,400 ALL 1,900 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI