Ky krem ndryshe nga kremiETUDE HOUSE Soon Jung 5-Panthensoside Cica Balm përmban 10% panthenol (derivat i vitaminës B5), për të mundësuar hidratimin të plotë dhe akoma më të thellë. Ndërsa, madecassoside e marrë nga bima e Centella Asiatica-s, rigjeneron qelizat e lëkurës së dëmtuar. Cica, nga ana tjetër, version më i përqëndruar i bimës Centella Asiatica dhe madecassoside, ndihmon në qetësimin e mëtejshëm të lëkurës së irrituar. Formula e tij me nivel pH 5.5 është e ngjashme me atë të vetë lëkurës.

 *50ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit "magjik"

10% panthensoside, Cica (ekstraktuar nga bima Centella Asiatica)

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua / Eau, Butylene Glycol, Panthenol, Squalane, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Phenyl Trimethicone, Diisostearyl Malate, Polyglyceryl-10 Stearate, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Glyceryl Stearate Citrate, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Hydrogenated Lecithin, Tromethamine, Glycerin, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Sorbitan Isostearate, Madecassoside, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Glucose, Camellia Sinensis Leaf Extract, Tocophero

ETUDE HOUSE është themeluar në vitin 1988 në Korenë e Jugut. Emri i saj është i veçantë sepse është frymëzuar nga kompozimet instrumentale “étude” të muzikës klasike dhe nga vetë fjala që në frengjisht do të thotë studim. Kjo “shtëpi studimi” e përkujdesjes së lëkurës dhe makeup-it, synon të frymëzojë të gjithë femrat në botë që këtë kujdes ndaj lëkurës dhe pamjes, të mos e shohin si një rutinë të mërzitshme, por si një moment relaksues dhe argëtues për veten. Po aq argëtuese janë edhe paketimet e tij, gjithmonë lozonjare, shumëngjyrëshe dhe plot figura. Çfarë e bën këtë markë kaq të dashur është fakti se ofon produkte me cilësi të lartë me çmim të arsyeshëm.

 

ETUDE HOUSE Soon Jung 10-Panthensoside Cica Balm

2,200 ALL 2,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI