Nëse dëshironi që të keni shkëlqim në lëkurë përgjatë gjithë ditës CLIO PROFESSIONAL Kill Cover Glow Fitting Cushion SPF50+ PA++++ është zgjidhja e duhur për ju! Do të ndjeni kënaqësi teksa e aplikoni, kjo falë edhe sepse paketimi i fondatinës karakterizohet nga ngjyra roze e ëmbël. Sfungjeri me të cilin do të aplikoni fondatinën ka disa pika në mënyrë që të depërtojë shumë mirë në pore, duke ofruar kështu një mbulim për plot 54h! Përveç kësaj, kjo fondatinë ofron mbrojtje maksimale me filtra mbrojtës fizik ndaj rrezeve të dëmshme të diellit SPF50+ PA++++.  Nga ana tjetër formulimi me niacinamide, minimizon dhe tkurr poret, teksa i dhuron një tonalitet të njëjtë lëkurës me hiperpigmentim, duke ndihmuar në zbehjen e njollave kafe. Ndërsa përmbajtja me adenosine ndihmon në parandalimin e shenjave të moshës. Me anë të këtij cushion, do të arrini të mbuloni imperfeksionet e lëkurës suaj, njollat, si edhe pjesët delikate siç janë rrudhat poshtë syve, për një pamje më rinore dhe plot shkëlqim! 

*15gr (2x)

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor). 

Përbërësit "magjik"

filtra mbrojtës fizik (Titanium Dioxide, Zinc Oxide)

Lista e plotë e përbërësve

Titanium Dioxide, Ethylhexyl Methoxycinnamate Ethylhexyl Salicylate, Zinc Oxide, Niacinamide, Octocrylene, Adenosine.

CLIO PROFESSIONAL është një markë koreano-jugore me bazë në distriktin Seongdong, Seul, Koreja e Jugut. E krijuar në vitin 1993 ofron produkte profesionale kozmetike. Me kalimin e kohës, kompania u degëzua në produkte të tjera të kujdesit të lëkurës, flokëve dhe trupit duke lançuar kështu markat: Peripera në vitin 2005, Goodal në vitin 2011 dhe Healing Bird në vitin 2017. Në vitin 2012 marka koreano-jugore CLIO PROFESSIONAL hapi dyqanin e saj Club Clio duke shitur të gjitha produkteve e markave të saj. Deri në fundin e vitit 2016 marka numëron plot 95 dyqane! Të gjitha produktet mbeten shumë të preferuara dhe të shitura në Korenë e Jugut dhe gjithë Europën. Fondatina kompakte është produkt “Bestseller” tashmë në KORAL SECRETS! Duke punuar me një ekip kërkimi dhe zhvillimi me bazë në Evropë, marka zhvillon vazhdimisht koleksione të reja për t'iu përshtatur tendencave dhe stinëve.

Customer Reviews

Based on 1 review Write a review

CLIO PROFESSIONAL Kill Cover Glow Fitting Cushion SPF50+ PA++++

3,500 ALL 4,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI