CLIO Kill Cover Founwear Cushion All New SPF50+ PA+++, është riformulimi i shumëpritur dhe formula e përmirësuar e fondatinës Kill Cover Founwear Cushion XP. Një fondatinë cushion (e aplikueshme me sfungjer), që bën të mundur përthithjen sa më të mirë në lëkurë, e riformuluar për të dhënë një mbulim të lartë, korrektuar imperfeksionet e lekurës dhe me një qëndrueshmëri për plot 56 orë. Kjo fondatinë gjithashtu përmban filtra mbrojtës SPF50+ PA+++. Për këdo që dëshiron një efekt glow, por pa e rënduar lëkurën për të nxitur prodhimin e tepërt të sebumit, kjo fondatinë është ideale për ju! Madje nëse ju nevojitet të mbani maskën për një kohë të gjatë, kjo fondatinë nuk transferon aspak kastë në të.  

E gjthë formula është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*15gr (2x)

Pasi të keni vendosur kremin mbrojtës ndaj diellit, aplikoni fondatinën me sfungjerin e saj. Për të krijuar një mbulim sa më të mirë, mund të përdorni aq fondatinë sa ju nevojitet. Riaplikojeni gjatë ditës për të rifreskuar makeup-in. Për të larguar mbetjet e saj dhe të makeup-it të përdorur këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor). 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cyclopentasiloxane, Titanium Dioxide (CI 77891), Ethylhexyl Methoxycinnamate, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Niacinamide Mandelate, Polymethylsilsesquioxane, 1,2-Hexanediol, Silica, Methyl Trimethicone, Mica (CI 77019), Betula Alba Juice, PEG-10 Dimethicone, Magnesium Sulfate, Stearic Acid, Triethoxycaprylylsilane, Alumina, Aluminum Hydroxide Oxide, Disteardimonium Hectorite, Adenosine, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Tocopherol, Acrylates/Stearyl Acrylate/Dimethicone Methacrylate Copolymer, Succinic Acid, Glyceryl Caprylate, Fragrance, Limonene, Linalool, Butylphenyl Methylpropional, Iron Oxide Yellow (CI 77492), Iron Oxide Red (CI 77491), Iron Oxide Black (CI 77499), Isododecane, Cetearyl Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, PVP, Dimethicon, Boron NitridePVP, Acrylates/Dimethicone Copolymer, Cetyl Ethylhexanoate, Acrylates/Dimethicone CopolymerIsododecane, Cetearyl Dimethicone/Vinyl Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxanepolymer, Dimethicone, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Boron Nitride, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl DimethiconeCetyl Ethylhexanoate, Lauryl PEG-9 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicon

CLIO PROFESSIONAL është një markë koreano-jugore me bazë në distriktin Seongdong, Seul, Koreja e Jugut. E krijuar në vitin 1993 ofron produkte profesionale kozmetike. Me kalimin e kohës, kompania u degëzua në produkte të tjera të kujdesit të lëkurës, flokëve dhe trupit duke lançuar kështu markat: Peripera në vitin 2005, Goodal në vitin 2011 dhe Healing Bird në vitin 2017. Në vitin 2012 marka koreano-jugore CLIO PROFESSIONAL hapi dyqanin e saj Club Clio duke shitur të gjitha produkteve e markave të saj. Deri në fundin e vitit 2016 marka numëron plot 95 dyqane! Të gjitha produktet mbeten shumë të preferuara dhe të shitura në Korenë e Jugut dhe gjithë Europën. Fondatina kompakte është produkt “Bestseller” tashmë në KORAL SECRETS! Duke punuar me një ekip kërkimi dhe zhvillimi me bazë në Evropë, marka zhvillon vazhdimisht koleksione të reja për t'iu përshtatur tendencave dhe stinëve.

CLIO Kill Cover Founwear Cushion All New SPF50+ PA+++

4,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI