Kur bëhet fjalë për trajtimin e hiperpigmentimit, nuk ka zgjidhje më të mirë sesa CENTELLIAN24+ Expert Madeca Mel Captire Ampoule Max. Një ampulë e testuar e cila siguron efekte të menjëhershme brenda 24 orësh. Formula e saj e avancuar Madewhite™️, është një kompleks i cili përmban niacinamide të pasur me antioksidantë dhe acid tranexamik. Këta dy përbërës të fuqishëm punojnë së bashku për të ndihmuar në zbehjen e njollave kafe duke reduktuar përmbajtjen e melaninës në qelizat e keratinës dhe gjithashtu dobësojnë inflamacionin e shkaktuar nga baktere të ndryshme që janë shkaktare të formimit të akneve në lëkurë. Gjithashtu, ndihmojnë në rritjen e sintezës së kolagjenit në lëkurë. Përbërës shtesë si melatonina dhe vitamina C mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira dhe dëmtimet qelizore, ndërsa kompleksi TECA™️ qetëson lëkurën e irrituar dhe zvogëlon skuqjen. Ky produkt nxit gjithashtu prodhimin e kolagjenit, përmirëson elasticitetin dhe parandalon formimin e vijave të imëta.

Formula e tij është vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht, e sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale. 

 *15ml / 0.51fl oz * 3ea

 

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

Përbërësit "magjik"

Madewhite™️, acid tranexamik, niacinamide, vitaminë C,  TECA™️, melatoninë

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Extract, Dipropylene Glycol, Phytosqualane, Niacinamide, Methylpropanediol, Water, Ceteareth-20, Dioscorea Japonica Root Extract, Polysilicone-11, 1,2-Hexanediol, Tranexamic Acid, Polyglyceryl-10 Laurate, Thymus Serpyllum Extract, Madecassic Acid, Asiaticoside, Madecassoside, Melatonin, Piper Methysticum Leaf/​Root/​Stem Extract, Panax Ginseng Berry Extract, Camellia Sinensis Leaf Water, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Hydrogenated Lecithin, Argania Spinosa Kernel Oil, Glycerin, Alpha-Bisabolol, Glyceryl Stearate SE, Diphenyl Dimethicone, Sodium Stearoyl Glutamate, Triethylhexanoin, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Asiatic Acid, Tromethamine, Polyglyceryl-10 Myristate, Polyquaternium-51, Tocopheryl Acetate, Glycosyl Trehalose, Dimethicone, Squalane, Hydrogenated Polyisobutene, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Adenosine, Raffinose, Biosaccharide Gum-1, Isononyl Isononanoate, Polyglyceryl-10 Stearate, Disodium EDTA, Laureth-12, Lecithin, Cetearyl Alcohol, Stearic Acid, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Ethyl Ascorbyl Ether, Beta-Glucan, Inulin Lauryl Carbamate, Disodium Stearoyl Glutamate, Hydroxyacetophenone, Pentylene Glycol

Centellian24+ ofron një zgjidhje të fuqishme shkencore për kujdesin e lëkurës, bazuar në teknologjinë e ekstraktimit të Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, për të realizuar kujdes të personalizuar për çdo brez. Shkenca dhe teknologjia e lëkurës së Dongkuk Pharmaceutical, e grumbulluar për më shumë se gjysmë shekulli që nga viti 1968, ofrojnë kujdes profesional me funksione të larta për lëkurën. Ajo përmban TECA dhe ekstraktin Centella asiatica të Dongkuk Pharmaceutical, të cilat nxirren në një sasi shumë të vogël nga Centella asiatica në një zonë të pastër që ka kaluar standardet e rrepta të cilësisë. Kjo përmbajtje ofron përmirësim të sigurt dhe të besueshëm të lëkurës përmes testeve të aplikimit te njerëzit dhe testeve hipoalergjike të lëkurës për efektet e efikasitetit. Marka Centellian24 është krijuar duke kombinuar “Centell”, që do të thotë Centella asiatica, “ian”, që do të thotë ekspert, dhe “24”, që do të thotë ditë.

 

Customer Reviews

Based on 2 reviews Write a review

CENTELLIAN24+ Expert Madeca Mel Captire Ampoule Max

4,800 ALL 6,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI