Kjo linjë me guaiazulene, e ekstraktuar nga vaji i lules së kamomilit, e cila jep ngjyrën karakteristike blu, ndihmon në qetësimin dhe forcimin e barrierës për një lëkurë sa më të shëndetshme.  Linja përmban: larës, toner, serum dhe krem hidratues. 

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Ph Cleanser

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Ph Cleanser, është një larës delikat dhe hipoalergjik i cili përveç se largon të gjitha papastërtitë e lëkurës, balancon pH e saj dhe ul sensitivitetin, pa lënë aspak ndjesinë e tharjes apo tërheqjes në lëkurë. Ky larës do t’i vijë në ndihmë kujtdo që ka një lëkurë shumë sensitive, tendencë akneike, barrierë të dëmtuar, ose thjesht dëshiron një larës delikat e të butë që pastron mirë lëkurë pa ndjesi tharjeje.

*150ml

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Mousse Toner

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Mousse Toner, përmban kapsula blu të përqendruara me 10 peptide & Azulen dhe Ceramide, të cilat ndihmojnë në forcimin e barrierës për një lëkurë sa më të shëndetshme. Kosistenca e këtij toneri vjen e veçantë, pasi në momentin e aplikimit kthehet në trajtë shkume duke u përthithur thellë në lëkurë për t'i dhënë një shkëlqim dhe hidratim intensiv. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, sidomos për atë sensitive. 

*110ml

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Peptide Ampoule

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Peptide Ampoule, është një ampulë e formuar me 10 lloje peptide, azulene dhe kapsula Ceramide, të cilat ndihmojnë në forcimin e barrierës për një lëkurë sa më të shëndetshme. Pas përdorimit të kësaj ampoule, do të gëzoni një lëkurë të shëndetshme e plot shkëlqim. Konsistenca e tij është e lehtë dhe përthithet shumë shpejt nga lëkura. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, sidomos për atë sensitive. 

*80ml

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Cream

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Cream,qetëson lëkurën shumë të irrituar falë përmbajtjes së tij me guaiazulene, i ekstraktuar nga vaji i lules së kamomilit, që i jep kremit ngjyrën karakteristike blu. Nga ana tjetër, formulimi me 5 përbërës kryesorë Cica (Centella Asiatica, Madecassoside, Asiaticoside, Acid Asiatic, Madecassic Acid) të kombinuara me ekstraktin e Artemisias ndihmojnë në shërimin e shpejtë dhe minimizimin e inflamacionit në lëkurë. Konsistenca e tij është e lehtë dhe përthithet shumë shpejt nga lëkura. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, sidomos për atë sensitive. 

*50ml

E gjithë linja është jokomedogjenike, vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: përbërës EO, alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

 

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Ph Cleanser

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Mousse Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Peptide Ampoule

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni një sasi të konsiderueshme të esencës dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Ph Cleanser

Përbërësit "magjik"

azulene, ekstrakt të bimës houttuynia cordata, centella asiatica, squalane, allantonine, panthenol, dhe keramide, acid lactic

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Cocamidopropyl Betaine, Propanediol, Potassium Cocoyl Glycinate, Acrylate Copolymer, Polyglyceryl-4 Caprate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Sodium Chloride, 1,2-Hexanediol, Lactic Acid, Potassium Gallicergic, Exanil, Lactic Acid, Potassil-Ganic Copolymer , Glycergium amot) Fruit Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Butylene Glycol, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Oil, Centella Asiatica Extract, Pelargonium Graveolens Flower Oil, Florida Gardenia Fruit Extract, Citrus Nobilis (Orange) Skin Oil of Montenegro, Guaiazulene (0.1 Ppm), Squalane, Citric Acid, Allantoin, Tocopherol, Panthenol, Hydrolyzed Collagen, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Water, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Camellia Sinensis Leaf Extract, Extract Camellia Sinensis Leaf Extract, Juniperus Me Communisaic Extract, Officinalis Root Extract, Salvia Officinalis (Sage) Leaf Extract, Houttuynia Cordata Extract, Mentha Piperita (Mint) Leaf Extract, Viscum Album (Mistletoe) Leaf Extract, Hyaluronate sodium, Triglyceride Caprylic/​Capric Hydrogatined, Certificate, Adanateson. 3, Calendula Officinalis Extract, Propolis Extract, Palmitoyl-5 Tripeptide, Tocopheryl Acetate, Rutin, Hydroxycinnamic Acid, Artemisia Vulgaris Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Ceramide 2, Ceramide 4, Ceramide II, CeramideaeT6) Leaf Extract, Oligopeptide- 1, disodium EDTA, limonene, linalool

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Mousse Toner

Përbërësit "magjik"

10 peptide & Azulene, dhe kapsula Ceramide, 5 përbërës kryesorë Cica (Centella Asiatica, Madecassoside, Asiaticoside, Acid Asiatic, Madecassic Acid), ekstrakt Artemisia

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Adenosine, Guaiazulene(10ppm). Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Asiaticoside, Madecassic Acid, Asiatic Acid, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Madecassoside, Camellia Sinensis Seed Oil, Betula Platyphylla Japonica Juice, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Gardenia Florida Fruit Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Camellia Japonica seed Extract, Camellia Japonica Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Citrus Nobilis (Mandarin Orange) Fruit Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Camellia Japonica Leaf Extract, Artemisia Capillaris Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Ceramide 3, Butyrospermum Parkii (Shea Butter). Persea Gratissima (Avocado) Oil, Allantoin, Calamine, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Panthenol, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Cupressus Sempervirens Oil, Torreya Nucifera Seed Oil, Centella Asiatica Extract, Polysorbate 20, Glycereth-25 PCA Isostearate. Tromethamine, Cocamidopropyl Betaine, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Sodium Chloride, Maltodextrin, Sodium Hyaluronate. Caprylic/Capric Triglyceride.

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Peptide Ampoule

Përbërësit "magjik"

10 peptide, Azulene, kapsula Ceramide, 5 përbërës kryesorë Cica (Centella Asiatica, Madecassoside, Asiaticoside, Acid Asiatic, Madecassic Acid), ekstrakt Artemisia

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Isopentyldiol, 1,2-Hexanediol, Polydecene, Adenosine, Guiaazulene, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Palmitoyltripeptide-1, Tripeptide-2, Hexapeptide-11, Acetylhexapeptide-8, Palmitoyltetrapeptide-7, Palmitoylpentapeptide-4, Hexapeptide-9, Nonapeptide-1, Ceramide NP, Betula Platyphylla Japonica Juice, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camelia Sinensis Leaf Extract, Camelia Japonica Seed Extract, Camelia Asiatica Extract, Camelia Japonica Flower Extract, Aloe Barbadenisis Leaf Extract, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Propolis Extract, Phellinus Linteus Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seeed Oil, Cupressus Sempervirens Oil, Zinc Oxide, Beta-Glucan, Asiaticoside, Madecaic Acid, Asiatic Acid, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Madecassoside, Camellia Sinensis Seed Oil, Camellia Japonica Leaf Extract, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Persea Gratissima (Avocado) Oil, Allantoin, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Calamine, Melaleuca Altermifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Panthenol, Artemisia Capillaris Extract, Alcohol Denat, Butylene Glycol, Octyldodeces-16, Carbomer, Tromethamine, Cellulose Gum, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Glycerin, Arabic Senegal Gum, Sodium Hyaluronate, Agar, Mannitol, Zea Mays (Corn) Starch,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Microcrystalline Cellulose, Disodium EDTA, Gardenia Florida Fruit Extract, Hydrogenated Lecithin, Maltodextrin, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Lecithin, Polysorbate 20, Sodium Ascorbyl Phosphate, Hydrogendimethicone

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Cream

Përbërësit "magjik"

guaiazulene, 5 përbërës kryesorë Cica (Centella Asiatica, Madecassoside, Asiaticoside, Acid Asiatic, Madecassic Acid), ekstrakt Artemisia

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Isopentyldiol, 1,2-Hexanediol, Polydecene, Adenosine, Guiaazulene, Copper Tripeptide-1, Tripeptide-1, Palmitoyltripeptide-1, Tripeptide-2, Hexapeptide-11, Acetylhexapeptide-8, Palmitoyltetrapeptide-7, Palmitoylpentapeptide-4, Hexapeptide-9, Nonapeptide-1, Ceramide NP, Betula Platyphylla Japonica Juice, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camelia Sinensis Leaf Extract, Camelia Japonica Seed Extract, Camelia Asiatica Extract, Camelia Japonica Flower Extract, Aloe Barbadenisis Leaf Extract, Calendula Officinalis Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Extract, Propolis Extract, Phellinus Linteus Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seeed Oil, Cupressus Sempervirens Oil, Zinc Oxide, Beta-Glucan, Asiaticoside, Madecaic Acid, Asiatic Acid, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Madecassoside, Camellia Sinensis Seed Oil, Camellia Japonica Leaf Extract, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Persea Gratissima (Avocado) Oil, Allantoin, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Calamine, Melaleuca Altermifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Panthenol, Artemisia Capillaris Extract, Alcohol Denat, Butylene Glycol, Octyldodeces-16, Carbomer, Tromethamine, Cellulose Gum, Phenyl Trimethicone, Ethylhexyl Glycerin, Arabic Senegal Gum, Sodium Hyaluronate, Agar, Mannitol, Zea Mays (Corn) Starch,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Microcrystalline Cellulose, Disodium EDTA, Gardenia Florida Fruit Extract, Hydrogenated Lecithin, Maltodextrin, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Lecithin, Polysorbate 20, Sodium Ascorbyl Phosphate, Hydrogendimethicone

Zhvilluar nga Neogenlab, SUR.MEDIC™ është kujdestari personal i lëkurës suaj që siguron që çdo problematikë e lëkurës tuaj të jetë nën kontroll 24/7. Kjo markë ofron një zgjidhje të përditshme për lëkurën me konceptin e parë-ndihmës, e efektshme, e lehtë, e qasshme kudo, por mjaft fleksibile për tu përshtatur me gjendjen e përditshme të lëkurës suaj. Për çdo shqetësim të lëkurës, "Koral Secrets" ofron markën më të re të koleksionit SUR.MEDIC™.

SUR.MEDIC™ Azulene Soothing Line

7,200 ALL 10,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI