Një maskë gjatë gjumit e mbushur me ekstrakte të bimëve tradicionale koreane e bëjnë SULWHASOO Overnight Vitalizing Mask një nga maskat më hidratuese dhe me efikasitet të menjëhershëm që në përdorimin e parë! Përmban ekstrakt nga boronica jujube, që ndihmon në mbajtjen e barrierës së lëkurës të hidratuar, duke i dhuruar shkëlqim dhe vitalitet asaj gjatë gjumit! Nga ana tjetër ekstrakti nga shega i dhuron fuqi antioksiduese asaj. Gjithashtu përmban formulën e patentuar Nutritive RED Elixir™ për të adresuar shenjat e moshës dhe parandaluar krijimin dhe formimin e rrudhave të reja. Veçantia e saj është se përveçse ushqen dhe i rikthen jetë lëkurës ofron një relaksim mendjes gjatë gjumit, falë aromës së bimëve medicinale që përmban nëpërmjet teknologjisë së patentuar Comfort Wave Technology™.

*Shënim: Për blerje të produkteve të markës SULWHASOO, nuk përfitohen pikë në Programin e Besnikërisë, por mund të aplikohen në të kuponat e uljes.

*120ml

Aplikojeni në mbrëmje, në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë dhe prisni 5 minuta derisa lëkura t'a ketë përthithur plotësisht para se të flini. Në mëngjes mjafton të shpëlani lëkurën butësisht me ujë të vakët. 

Përbërësit "magjik"

ekstrakt nga boronica jujube, ekstrakti nga shega

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua / Eau, Butylene Glycol, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, 1,2-Hexanediol, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Di-C12-13 Alkyl Malate, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, Glyceryl Stearate, Cyclohexasiloxane, Trehalose, C14-22 Alcohols, Palmitic Acid, Stearic Acid, Cetearyl Alcohol, Hydrogenated Castor Oil Isostearate, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Peg-100 Stearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, C12-20 Alkyl Glucoside, Polyacrylate-13, Phytosteryl/Behenyl/Octyldodecyl Lauroyl Glutamate, C12-16 Alcohols, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Fragrance / Parfum, Xanthan Gum, Ziziphus Jujuba Fruit Extract, Glyceryl Caprylate, Juglans Regia (Walnut) Seed Extract, Limonene, Polyisobutene, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Hydrogenated Lecithin, Morus Alba Root Extract, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Honey / Mel / Miel, Linalool, Polysorbate 20, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Sorbitan Isostearate, Panax Ginseng Root Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Propanediol, Citronellol, Citral, Geraniol, Myristic Acid, Arachidic Acid, Glucose, Benzyl Benzoate, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Tocopherol, Punica Granatum Flower Extract

Marka prestigjoze SULWHASOO u krijua në vitin 1966 nga z.Suh Sung-whan. Themeluesi u njoh me rëndësinë e bimëve medicinale koreane gjatë fëmijërisë, teksa ndihmonte nënën e tij në biznesin e vajit esencial të bimës Camellia, e më pas gjatë viteve që kaloi në Universitetin e Mjekësisë Orientale Kyunghee, duke zhvilluar kërkime shkencore mbi krijimin e formulimeve sa më inovative. Pikërisht në filozofinë e markës së tij, shprehet dashuria dhe përkushtimi ndaj këtyre bimëve mrekullibërëse. Për SULWHASOO-n, bukuria ideale qëndron në mjekësinë bimore koreane e frymëzuar nga urtësia aziatike. Fokusi i produkteve të saj luksoze nuk është vetëm në trajtimin e shenjave të dukshme, por edhe në gjetjen dhe adresimin e shkaqeve të problematikave të shfaqura në lëkurë. Ndryshe nga kompanitë e tjera koreane të bukurisë, SULWHASOO i mbetet besnik produkteve të tij tradicionale dhe sjell gjatë gjithë kohës versione të përmirësuara të formulimeve. Shembujt më të mirë që përcjellin këtë qasje janë "First Care Activating Serum" që zhvillohet për më shumë se 20 vjet dhe linja "Concentrated Ginseng EX" që përmirësohet prej më shumë se gjysmë shekulli.

SULWHASOO Overnight Vitalizing Mask

8,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI