Një nga linjat më të fuqishme për lëkurën mature, dhe kundër shenjave të moshës të prodhuar nga laboratorët e markës inovative NEOGEN, është NEOGEN Agecure 3D Derma A.G. Active+ Wrinkle Solution! Pjesë e kësaj linje është NEOGEN DERMALOGY Agecure Intensive New Age Creamkrem hidratues me përmbajtje të fuqishme peptidesh të patentuara, si: arginaline, Syn-Coll, dhe përbërësish të koncentruar, që njihen për efektet e tyre anti-moshë, si: adenosine, kolagjeni dhe panthenoli. Të gjithë së bashku punojnë dhe veprojnë për të zbehur dhe lëmuar shenjat e moshës në lëkurë. Gjithashtu ky krem përmban niacinamide, për të zbardhur në tërësi dhe për të ruajtur një tonalitet. Gjithashtu kremi nxit rritjen e elasticitetit, për një pamje më rinore! I përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës.

*50ml

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

Përbërësit “magjik”

peptide të patentuara, arginaline, Syn-Coll, adenosine, kolagjen, panthenol

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetearyl Ethylhexanoate, Dipropylene Glycol, Canola Oit, Butyrospermum Parkii (Shea Butter], Glycerin, Hydrogenated Vegetable Oil, Niacinamide, Ethylhexyl Ethylhexanoate, Behenyl Alcohol, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Stearic Acid, Dimethicone, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate SE, Methyl Glucose Sesquistearate, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Ethylhexylglycerin, Carbomer, Tromethamine, Xanthan Gum, Adenosine, Polysorbate 20, Butylene Glycol, Sorbitan Isostearate, Moringa 0leifera Seed 0il, Caprytic/Capric Iriglyceride, Hydrolyzed Colagen, Hydrogenated Polyisobutene, Galactomyces Ferment Filtrate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Xylitylglucoside, Hydrogenated Lecithin, Anhydroxylitol, Xylitol, Bifida Ferment Lysate, 1,2-Hexanediol, Lupinus Albus Seed Extract, Glucose, Caprylyl Glycol, Royal Jelly Extract, Magnesium Ascorbyl Phosphate, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Aspergillus/Rice Ferment Filtrate, Hydrolyzed Elastin, Propolis Extract, Palmitoyl Tripeptide-5, Snail Secretion Filtrate, Pearl Extract, Tuber Magnatum Extract, Caprylhydroxamic Acid, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Tocoptherol. Acetyl Hexapeptide-8, Anemarrhena Asphodeloides Root Extract, Madecassoside, Phaeodactylum tricornutum Extract, Disodíum EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance

NEOGEN u krijua në vitin 2009 nga kompania Outin Futures nën sloganin “We create reason and value”, që do të thotë “Ne krijojmë arsye dhe vlerë”. Arsyeja, misioni dhe filozofia në krijimin e çdo produkti është qëllimi për të përcjellë përfitimet vërtet të nevojshme për lëkurën. Laboratorët e NEOGEN-it nëpërmjet kërkimeve shkencore, për të maksimizuar përfitimet nga përbërësit natyralë, kanë shpikur 6 teknologji unike dhe sot zotërojnë më shumë se 50 patenta të certifikuara. Falë formulimeve miqësore me lëkurën, NEOGEN ofron produkte që i përgjigjen çdo nevoje dhe problematike të saj.

NEOGEN DERMALOGY Agecure Intensive New Age Cream

6,800 ALL 8,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI