NARD Hair Shampoo

Përmban vaj kokosi me origjinë natyrale dhe ekstrakt të frutave nga pema Babassu për të larguar butësisht qelizat e vdekura të skalpit, duke ofruar hidratim intensiv! Nga ana tjetër 6 lloje të proteinave të hidrolizuara dhe 11 lloje të aminoacideve ushqejnë flokun e thatë duke nxjerrë në pah flokë plot shkëlqim! Kjo shampoo përshtatet shumë mirë me flokun e dëmtuar, të dekoloruar dhe bjond.

*100ml/ 500ml/1000ml

NARD Hair Treatment

Ky trajtim ju premton flokë të shëndetshëm dhe plot vitalitet ashtu si edhe bima Spikenard e cila rritet në Himalaja. Falë 6 llojeve të proteinave të hidrolizuara të cilat janë me grimca më të vogla se proteinat normale depërtojnë lehtësisht në skalp duke rigjeneruar flokun e dëmtuar. Nga ana tjetër 11 lloje të aminoacideve do t'ju mbrojnë flokët nga djegia e përdorimit të pajisjeve stiluese. Tashmë nuk do të shqetësoheni më nëse flokët do i ndjeni të thatë sepse vaji i lulediellit, vaji i ullirit, vaji i farës së jojobës, vaji Macadamia dhe vaji i arganit do t'ju bllokojnë lagështinë në flokë për t'i pasur këta të fundit gjithmonë hidratues dhe të butë si mëndafshi!

*100ml/ 500ml/1000ml

NARD Hair Shampoo

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

NARD Hair Treatment

Pas larjes me shampo, aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokut. Mbajeni për 5 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. Në shijoni flokët tuaja të buta dhe plot shëndet.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

NARD Hair Shampoo

Përbërësit "magjik"

 vaj kokosi, ekstrakt të frutave Babassu, 6 lloje të proteinave të hidrolizuara,11 lloje të aminoacideve

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Ammonium Lauryl Sulfate, Sodium Chloride, Fragrance, Sodium Benzoate, Dimethicone, Caprylyl Glycol, Babassuamidopropyl Betaine, Disodium Cocoamphodiacetate, PPG-3 Caprylyl Ether, Polyquaternium-10, Trihydroxystearin, Polyquaternium-67, Pentasodium Pentetate, Citric Acid, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Sodium Carbonate, Hydrolyzed Collagen, Laureth-4, Laureth-23, Acacia Concinna Fruit Extract, Butylene Glycol, Phenoxyethanol, C12-15 Pareth-3, Hydrolyzed Wheat Protein, Salicylic Acid, Glycerin, Hexylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Arginine, Sodium Hydroxide, Aspartic Acid, PCA, Glycine, Alanine, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract, Histidine, Phenylalanine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tropolone, Alpha-Isomethyl Ionone, Citronellol, Geraniol, Hexyl Cinnamal, Linalool

NARD Hair Treatment

Përbërësit "magjik"

vaji i frutave Olea Europea, vaji i bërthamës së bimës Argania Spinosa, acid laktik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetearyl Alcohol, Propylene Glycol, Dimethicone, Behentrimonium Chloride, Euphorbia Cerifera (Candelilla) Wax, Sodium Benzoate, Cetrimonium Chloride, Caprylyl Glycol, Isopropyl Alcohol, Amodimethicone, Fragrance, Polyquaternium-67, Lactic Acid, Trideceth 3, Trideceth-15, Hydrolyzed Collagen, Acacia Concinna Fruit Extract, Butylene Glycol, Hydrolyzed Wheat Protein, Glycerin, Alcohol, 1,2-Hexanediol, Sodium PCA, Sodium Lactate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydrolyzed Keratin, Hydrolyzed Silk, Macadamia Integrifolia Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Arginine, Aspartic Acid, Pca, Phenoxyethanol, Glycine, Alanine, Serine, Valine, Proline, Threonine, Isoleucine, Nardostachys Jatamansi Rhizome/​Root Extract, Histidine, Phenylalanine, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Soy Protein, Tropolone, Acetic Acid

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Signature Shampoo & Treatment

2,600 ALL 4,200 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI