MARY & MAY Rose Hyaluronic Hydra Wash off Pack

Maskë me shpëlarje në formë argjile, dhe do konsiderohet një trajtimi intensiv, por në kushtet e shtëpisë. Formulimi me 6000ppm ekstrakt të petaleve të trëndafilit francez dhe 9300ppm ujë të trëndafilit Damask premtojnë butësi në lëkurë. Nga ana tjetër ekstrakti i frutit të fikut, një përbërës shumë i mirë antioksidues, ofron rritje të elasticitetit të lëkurës dhe minimizimin e shenjave të moshës. Ndërsa acidi hialuronik, panthenoli dhe keramidet dhurojnë hidratim të thellë dhe forcojnë barrierën mbrojtëse të lëkurës. 

*125gr

MARY & MAY Rose Collagen Mist Serum

Serum në formë spray për fytyrën, i cili mund të aplikohet dhe riaplikohet sa herë të jetë e nevojshme! Nga vetë emri që ka ky serum është i formuluar me 10,050 ppm ujë trëndafili Damask dhe 10,000 ppm kolagjen. Këta të fundit në bashkëveprim me njëri-tjetrin, rrisin elasticitetin e lëkurës dhe mbajnë në kontroll shenjat e moshës, duke i dhuruar lëkurës një pamje më rinore dhe plot freski! Nga ana tjetër uji i luleve Rosa Damascena është i pasur me polifenol, një antioksidant i fuqishëm dhe tocopherol, një përbërës që i adresohen shenjave të moshës! Gjithashtu ky spray përmban niacinamide , që ndihmojnë në minimizimin e dukjes së poreve, në zbehjen e njollave kafe. 

*100ml

MARY & MAY Rose Hyaluronic Hydra Wash off Pack

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të thatë, sidomos në zonat me pore më të zmadhuara. Mbajeni maskën për 10-15 min. Më pas, masazhoni lehtësisht lëkurën me lëvizje rrethore me ujë të vakët dhe të bollshëm duke hequr çdo mbetje të saj. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

MARY & MAY Rose Collagen Mist Serum

Sprucojeni në fytyrë sa herë të keni nevojë për ndjesi hidratimi dhe freskie, apo edhe në zona të tjera të trupit ku e shihni të nevojshme. Mund të përdoret edhe sipër makeup-it për të rritur qëndrueshmërinë e tij.

MARY & MAY Rose Hyaluronic Hydra Wash off Pack

Përbërësit "magjik"

petalet e trëndafilit francez, ekstrakt fiku, acid hialuronik, panthenol, ceramide

Lista e plotë e përbërësve

Aqua/Water/Eau, Diglycerin, Glycerin, Kaolin, Bentonite, Propanediol, Zea Mays (Corn) Starch, 1,2-Hexanediol, Rosa Damascena Flower Water, Panthenol, Rosa Gallica Flower Powder, Xanthan Gum, Sodium Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Polyisobutene, Betaine, Butylene Glycol, Fragrance (Parfum), Ethylhexylglycerin, Dipropylene Glycol, CI77491, Disodium EDTA, Caprylyl/Capryl Glucoside, Sorbitan Oleate, Allantoin, Hydrogenated Lecithin, Centella Asiatica Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate, Tocopherol, Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate

MARY & MAY Rose Collagen Mist Serum

Përbërësit "magjik"

ujë nga gjethet e trëndafilit Damask, kolagjen, acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Butylene Glycol, Niacinamide, Rosa Damascena Flower Water (10,000ppm), Collagen Extract (3,350ppm), Hydrolyzed Collagen (3,350ppm), Soluble Collagen (3,350ppm), Dipropylene Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Hydroxyacetophenone, Betaine, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, 1,2-Hexanediol, Allantoin, Adenosine, Alkanna Tinctoria Root Extract, Caprylyl Glycol, Disodium EDTA, Pentylene Glycol, Jojoba Oil/Macadamia Seed Oil Esters, Sodium Hyaluronate, Squalene, Sodium hyaluronate Crosspolymer, Ethylhexylglycerin, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Tocopherol, Hyaluronic Acid, Phytosteryl Macadamiate, Hydrolyzed Sodium Hyaluronate, Phytosterols, Fragrance

E nxitur nga motoja "Më pak është më shumë", marka koreane e kujdesit për lëkurën MARY & MAY përpiqet të ofrojë kujdes intensiv, falë produkteve me çmime të përballueshëm të lëkurës për konsumatorët në komoditetin e shtëpive të tyre. Produktet e tij dhe efektive përfshijnë përbërës të cilësisë së lartë dhe natyralë që janë thelbësorë në rritjen e bukurisë natyrore të lëkurës dhe trajtimin e problemeve të ndryshme të lëkurës. Të gjitha produktet e kujdesit të lëkurës Mary & May ndahen sipas funksioneve, kështu që ju mund të zgjidhni dhe t'i kombinoni ato lehtësisht për t'ju përshtatur shqetësimeve të lëkurës tuaj, si: hiperpigmentimi, hidratimi, qetësimi, shenjat e moshës dhe aknet. Mary & May është e përkushtuar për t'u bërë partnere e secilit prej jush në këtë udhëtim, duke nxjerrë në pah bukurinë e lëkurës tuaj. Për të zvogëluar ndikimin në mjedis, paketimi i MARY & MAY është bërë me materiale miqësore me mjedisin, duke përfshirë letrën e ricikluar dhe bojën e vajit të sojës. Të gjitha produktet MARY & MAY janë prodhuar në Kore.  

MARY & MAY Rose Hyaluronic Hydra Wash off Pack & Collagen Mist Serum

3,300 ALL 5,600 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI