Kombinimi i ekstraktit të bimës aloe vera dhe centella asiatica në produkte të ndryshme adresuar akneve, poreve apo qetësimit të lëkurës është gjithmonë ideal! Por tashmë keni mundësinë që këta 2 super përbërës t'i gjeni së bashku në 3 produkte të linjës JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Essence Toner, Serum & Sunscreen SPF50+ PA++++. 

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Essence Toner

Formulimi me ekstrakt të bimës centella asiatica dhe ujë të gjetheve të bimës aloe vera mundëson qetësimin e menjëhershëm të lëkurës, dhe minimizimin e skuqjes apo irritimit, duke balancuar nivelin e pH të saj. Ky toner ka veti anti-inflamatore dhe ndihmon gjithashtu në përmirësimin e strukturës së lëkurës duke forcuar barrierën natyrale të kësaj të fundit. Pas aplikimit do të vëreni një super shkëlqim dhe shëndet të lëkurës.

*125ml

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Serum

Është i formuluar me 41% ekstrakt të bimës centella asiatica, që ofron qetësim ndaj çdo irritimi të mundshëm të lëkurës, sidomos ndaj skuqjes gjatë rrezatimit diellor. Ndihmon gjithashtu në zbehjen e shenjave post akne, në pastrimin e papastëritve nga poret e lëkurës, si dhe mban në kontroll shpërthimet e herëpashershme akneike, dhe e gjitha kjo, sepse ka veti anti-inflamatore! Ky serum përforcohet me 31% ekstrakt të bimës aloe vera dhe acidit hialuronik. Kjo përbërje ofron hidratim të thellë si edhe mundëson shërim dhe forcim të barrierës mbrojtëse të lëkurë. Gjithashtu përmban niacinamide si dhe ekstrakt të shelgut salix alba bark (white willow), për të ndihmuar në minimizimin e poreve, zbehjen e hiperpigmentimit dhe trajtimin e akneve.

*30ml

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Sunscreen SPF50+ PA++++

Është e formuluar me filtra mineral fizik (zinc oxide, titanium dioxide), për të cilin lëkura mund të mbrohet maksimalisht. I formuluar me ekstrakt të bimës centella asiatica dhe aloe veras, ky krem ofron njëkohësisht hidratim, qetësim të lëkurës së irrituar, sensitive dhe me tendencë akneike. Ky krem ofron mbrojtje maksimale ndaj rrezeve të dëmshme të diellit UV, duke mos lejuar aspak depërtimin e tyre në lëkurë.

*50ml

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Essence Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Serum

Përdoreni pas tonerit apo esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Sunscreen SPF50+ PA++++

Aplikojeni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Merrni një sasi të bollshme dhe vendoseni në fytyrë, qafë, dekolte dhe në çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Vendoseni 15 min përpara ekspozimit në diell. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Essence Toner

Përbërësit "magjik"

ujë mineral, ekstrakt Centella Asiatica, ekstrakt nga gjethja Aloe Vera

Lista e plotë e përbërësve

Mineral Water, Propanediol, Glycerin, Methylpropanediol, Centella Asiatica Extract, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Raspberry Ketone, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Sodium Acetylated Hyaluronate, Sodium Hyaluronate, Ethylhexylglycerin, Hyaluronic Acid, Madecassoside, Asiaticoside, Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Benzyl Glycol, Erythritol, Hydroxyethylcellulose, Biosaccharide Gum-1, Dipotassium Glycyrrhizate, Polyglucuronic Acid, Water, Butylene Glycol, Dipropylene Glycol, Caprylyl Glycol, Panthenol, Allantoin, Pantolactone, Xanthan Gum, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Disodium EDTA

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Serum

Përbërësit "magjik"

ekstrakt Centella Asiastica, ekstrakt Aloe Vera

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Propanediol, Water, Butylene Glycol, Methylpropanediol, Niacinamide, Glycerin, Madecassoside, Asiaticoside, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Ceramide NP, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Camellia Japonica Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Argania Spinosa Kernel Oil, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Glycine, Serine, Glutamic Acid, Benzyl Glycol, Aspartic Acid, Leucine, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Valine, Threonine, Proline, Isoleucine, Histidine, Methionine, Cysteine, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Portulaca Oleracea Extract, Origanum Vulgare Leaf Extract, Cinnamomum Cassia Bark Extract, Salix Alba (Willow) Bark Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Diethoxyethyl Succinate, SpiruLina Maxima Extract, Dipropylene Glycol, Raspberry Ketone, Caprylyl Glycol, Allantoin, Sodium Polyacryloyldimethyl Taurate, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, 1,2-Hexanediol, Hydroxyethylcellulose, Hydrogenated Polydecene, Octyldodecanol, Hydrogenated Lecithin, Trideceth-10, Dipotassium Glycyrrhizate, Adenosine, Hydroxyacetophenone, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Sunscreen SPF50+ PA++++

Përbërësit "magjik"

zinc oxide, titaniu dioxide, esktrakt centella asiatica, ekstrakt aloe vera

Lista e plotë e përbërësve

Water, Zinc Oxide (CI 77947), Isononyl Isononanoate, Butyloctyl Salicylate, Caprylyl Methicone, Hexyl Laurate, Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Dicaprylyl Carbonate, Titanium Dioxide (CI 77891), Acrylates Copolymer, Dipropylene Glycol, Propanediol, Isododecane, Disteardimonium Hectorite, Polyglyceryl-4 Diisostearate/Polyhydroxystearate/Sebacate, Polyglyceryl-6 Polyhydroxystearate, Centella Asiatica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Trimethylsiloxysilicate, Polyglyceryl-3 Polydimethylsiloxyethyl Dimethicone, Polyhydroxystearic Acid, Magnesium Sulfate, Polyglyceryl-2 Isostearate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Triethoxycaprylylsilane, Polyglyceryl-6 Polyricinoleate, 1,2-Hexanediol, Coco-Caprylate/Caprate, Poly C10-30 Alkyl Acrylate, Aluminum Hydroxide, Stearic Acid, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Sorbitan Isostearate, Cetyl Palmitate, Hydroxyacetophenone, Sorbitan Olivate, Sorbitan Palmitate, Butylene Glycol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Polyglycerin-6, Tocopherol, Ascorbyl Palmitate

JUMISO është një filial i markës HELLOSKIN që ofron të gjitha llojet e maskave qetësuese dhe produkteve hidratuese të kujdesit të lëkurës, të cilat rinovojnë dhe ushqejnë lëkurën. Marka e ka marrë emrin nga fjalët koreane "ju", që do të thotë "të japësh" dhe "miso", që do të thotë "buzëqeshje" - emri i markës është mishërimi i përsosur i ndikimeve pozitive që kanë produktet e tyre dhe shërbimi ndaj klientit. Duke i dhënë përparësi kënaqësisë së klientit mbi të gjitha, kjo është një markë ku mund të gjeni produkte adresuar hiperpigmentimit, shenjave të moshës, mungesës së hidratimit si edhe mungesës së elasticitetit në lëkurë. Duke përdorur një shumëllojshmëri të gjerë përbërësish të provuar dhe të testuar si vitamina C, ekstrakti centella asiatica apo sekrecioni i filtruar i kërmillit, JUMISO ka arritur të krijojë formula të krijuara me mjeshtëri që i japin lëkurës tuaj një gjallëri krejtësisht të re. Ofrojini lëkurës shkëlqimin që meriton.

JUMISO Super Soothing Cica & Aloe Essence Toner, Serum & Sunscreen SPF50+ PA++++

4,500 ALL 7,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI