E gjithë linja përmban kompleksin e patentuar Folligen Complex ™ nga marka Dr.FORHAIR. Një formulë unike me tre përbërës kryesor si: Biotin, Ceramide NP dhe Ekstrakt Saw Palmetto (Serenoa Serrulata Fruit). Të gjithë këta përbërës sigurojnë lëndë ushqyese thelbësore për lëkurën e skalpit si edhe ndihmojnë në rritjen e flokut, duke parandaluar rënien e tyre! 

Dr.FORHAIR Folligen Cell-Energy Shampoo

Një shampoo e cila është vërtetuar klinikisht nga KFDA, KAT dhe German Dermatest, që ndihmon në zbutjen e simptomave të rënies së flokëve si edhe forcon lëkurën e skalpit me anë të Folligen Complex ™. E gjithë formula e saj është unike pasi bazohet në ekstrakte të biotinës, zinkut, niacinamideve, jamballit, artemisias, coix dhe sofora për pastrim efektiv të lëkurës me veprim terapeutik kundër të gjitha tipeve të rënies së flokëve dhe zbokthit. Gjithashtu, Folligen Cell-Energy Shampoo stimulon rritjen e flokëve duke rivendosur dhe ruajtur mikroflora normale për shkak të probiotikëve dhe ekstraktit të majave që ajo përmban. Nga ana tjetër, ekstrakti i mentes do t'i dhurojë skalpit qetësim, freski dhe shëndet!

*500ml

Dr.FORHAIR Folligen Treatment

Trajtimi i përditshëm i Dr.FORHAIR Folligen Treatment parandalon rënien e flokëve, gjithashtu hidraton dhe volumizon flokët e thatë dhe të pajetë me kompleksin e patentuar Folligen Complex ™ si edhe me 28.5% ujë termal të burimit Karlovy Vary, me prejardhje nga rajoni i Republikës Çeke, i cili ndihmon për t'i dhënë flokut shkëlqimin e munguar, ndërkohë acidi salicilik pastron thellësisht poret e skalpit dhe gjëndrat e flokëve duke hequr qelizat e vdekura të lëkurës dhe sebumin e tepërt. Nga ana tjetër, proteina e hidrolizuar e sojës, e furnizon skalpin tuaj me ushqim duke i forcuar flokët e dëmtuar. Një trajtim i cili mund të përdoret nga e gjithë familja, forcon flokët dhe skalpin duke rikthyer shkëlqimin e munguar.

*300ml

Dr.FORHAIR Folligen Sea Salt Scaler

Mbajeni lëkurën e skalpit të pastër për të mbajtur flokë të shëndetshëm dhe të fortë! Folligen Sea Salt Scaler nga marka Dr.FORHAIR , është zgjidhja përfekte për sebumin e tepërt, largimin e qelizave të vdekura së lëkurës dhe papastërtitë e grumbulluara në të. I formuluar me kompleksin e patentuar Folligen Complex ™ si edhe me 45% kripë (50,000 ppm kripë e Detit të Vdekur) dhe kripë natyrale, detoksifikon skalpin e kokës duke ju lënë ndjesi freskie, ndërkohë mikrogrimcat e kripës ndihmojnë për të hequr tërësisht sebumin e tepërt nga poret e kokës, gjë që një mask e zakonshme mund të mos jetë në gjendje t'i heqë.

*300ml

Dr. Forhair Folligen Scalp Pack

Një maskë e cila premton flokë të ushqyer dhe plot shkëlqim! Kjo maskë trajtuese është e formuluar me 11 përbërës bimor që forcojnë folikulat e flokëve dhe kompleksin e patentuar Folligen Complex ™. Nga ana tjetër, përmbajtja e saj me ekstraktin e selvisë Hinoki, ekstraktin e gjetheve centella asiatica dhe ekstraktin e gjetheve të aloe verës, ndihmon për të qetësuar skalpin e irrituar duke e bërë kështu këtë shampo të përshtatshme për të gjitha llojet e skalpit. Gjithashtu nuk duhet të shqetësoheni aspak edhe nga përdorimi i pajisjeve stiluese, pasi ky trajtim mbron dhe dëmtimin që mund të shkaktojnë ato

*250ml

E gjithë formula është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për skalpin.

Dr.FORHAIR Folligen Cell-Energy Shampoo

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Dr.FORHAIR Folligen Treatment

Pas larjes me shampo, aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokut. Mbajeni për 5 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. Në shijoni flokët tuaja të buta dhe plot shëndet.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Dr.FORHAIR FOLLIGEN SEA SALT SCALER

Përdoreni 1-2 herë në javë në vend të shampoo-s ose përpara saj. Vendosni një sasi të moderuar në skalpin e kokës së lagur. Shtoni pak ujë në mënyrë që krijohet pak shkumë, masazhojeni me kujdes derisa të shkrihet kripa e detit, dhe më pas shpëlajeni mirë mëe ujë të bollshëm. 

Dr.FORHAIR Folligen Scalp Pack

Pasi të keni larë flokët me shampoo, aplikojeni në flokë, sidomos në pjesët e dëmtuara dhe mbajeni për 10-15 minuta. Për një trajtim më efikas, gjatë pritjes mbështilleni kokën me një peshqir. Më pas shpëlani flokët me ujë të bollshëm. 

Dr.FORHAIR Folligen Cell-Energy Shampoo

Përbërësit "magjik"

Biotinë, zink, niacinamide, jamballë, artemisia, coix dhe sofora 

Lista e plotë e përbërësve

Purified water, apple cell culture extract, ammonium laureth sulfate, ammonium lauryl sulfate, glycerin, cocamide methyl MEA, cocamidopropyl betaine, fragrance, propanediol, ethanol, menthol, cetyl alcohol, panthenol, cocamide MEA , Guar Hydroxypropyl Trimonium Chloride, Zinc Pyrithione, Salicylic Acid, Camphor, Caprylyl Glycol, Trihydroxy Stearin, Zinc Chloride, Potassium Hydroxide, Disodium EDTA, Ethylhexyl Glycerin, Poly Quaternium-7, Butylene Glycol, Fructane, Cetrimonium Chloride, 1,2-Hexanediol, Isomalt, Pine Leaf Extract, Mulberry Bark Extract, Green Tea Extract, Chrysanthemum Flower Extract, Raspberry Chungyoung Extract, Golden Extract ,Honeysuckle flower extract, Knotweed extract, Glycine, Caprylic/Capric triglyceride, Serine, Glutamic acid, Sabal palm fruit extract, Hydrolyzed hyaluronic acid, Citric acid, Aspartic Acid, leucine, PVP, alanine, lysine, arginine, broccoli sprout extract, brussels sprout extract, mung bean sprout extract, wheat sprout extract, tyrosine, phenylalanine, lecithin, polysorbate 80, threonine, proline, valine, isoleucine , ceramide NP, histidine, methionine, cysteine, biotin, sodium benzoate, lactic acid, king pine leaf extract, elm root extract, evening primrose extract, kudzu root extract, cetylhydroxyethyl cellulose, rutin, palmitoyl tripeptide-1 , Palmitoyl Tetrapeptide-7, Lima Bean Seed Extract, SH-Oligopeptide-1, SH-Polypeptide-9, SH-Polypeptide-3, SH-Polypeptide-11, SH-Polypeptide-1, SH-Oligo Peptide-2, SH-Polypeptide-22, Caffeine, Drumstick Seed Extract, Tree Leaf Soapberry Fruit Extract, Algin, Soap Grass Leaf Extract, Eugenol, Linalool, Citronellol, Hexylcinnamal, Limonene

Dr.FORHAIR Folligen Treatment

Përbërësit "magjik"

Ujë termal të burimit Karlovy Vary, acid salicilik dhe protein e hidrolizuar e sojës.

Lista e plotë e përbërësve

Water, Onsen-Sui, Dipropylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Behentrimonium Chloride, Behentrimonium Methosulfate, Fragrance, Behenyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Steartrimonium Chloride, Quaternium-33, Alcohol, Pentylene Glycol, Propylene Glycol, Isopropyl Myristate, Panthenol, Propanediol, Zinc Pyrithione, Citric Acid, Butylene Glycol, Salicylic Acid, Menthol, Polyquaternium-10, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride, Caprylyl Glycol, Lanolin Acid, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Laurdimonium Hydroxypropyl Hydrolyzed Wheat Protein, Cnidium Officinale Rhizome Extract, Panax Ginseng Root Extract, Sodium Citrate, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Keratin, Zinc Chloride, Sorbitol, Belamcanda Chinensis Root Extract, Swertia Japonica Extract, Glycerin, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Gardenia Taitensis Flower, Hydrolyzed Rye Phytoplacenta Extract, Glycine, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Serine, Glutamic Acid, Nymphaea Alba Flower Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Aspartic Acid, Leucine, Fagraea Berteroana Flower Extract, Cananga Odorata Flower Extract, Alanine, Lysine, Arginine, Tyrosine, Phenylalanine, Urea, Lecithin, Polysorbate 80, Threonine, Proline, Valine, Isoleucine, 1,2-Hexanediol, Ceramide NP, Histidine, Methionine, Cysteine, Cysteic Acid, Sodium Succinate, Plumeria Alba Flower Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Biotin, Tocopher

Dr.FORHAIR FOLLIGEN SEA SALT SCALER

Përbërësit "magjik"

45% kripë e Detit të Vdekur

Lista e plotë e përbërësve

Sodium chloride, water, coco-betaine, glycerin, sea salt (50,000 ppm), sodium cocoyl alaninate, lauryl betaine, cocamide MEA, sodium lauroyl glutamate, alcohol denat., potassium cocoate, ppg-3 caprylyl ether, trehalose, caprylyl glycol, isopropyl myristate, menthol, trihydroxystearin, polyquatermium-10 panthenol, salicylic acid, sucrose stearate, tromethamine, niacinamide, menthyl lactate, mentha piperita (peppermint) oil, mentha arvensis leaf oil, sodium benzoate, caprylic/capric triglyceride, melaleuca alternifolia (tea tree) leaf oil, argania spinosa kernel oil, camellia japonica seed oil, moringa oleifera seed oil, serenoa serrulata fruit extract, chamaecyparis obtusa leaf extract, butylene glycol,1,2-hexanediol, polysorbate 80, lecithin, ceramide NP, mentha piperita (peppermint) leaf extract, freesia refracta extract, monarda didyma leaf extract, chamomilla recutita (matricaria) flower extract, rosmarinus officinalis (rosemary) leaf extract, lavandula angustifolia (lavender) extract, caffeine, adenosine, biotin, mentha viridis (spearmint) extract, mentha rotundifolia leaf extract, centella asiatica extract, ethylhexylglycerin, zinc pyrithione, zingiber officinale (ginger) root extract, sodium polynaphthalenesulfonate, asiatic acid, asiaticoside, madecassic acid, madecassoside, fragrance, hexyl cinnamal.

Dr.FORHAIR Folligen Scalp Pack

Përbërësit "magjik"

Ekstrakt të farës së sojës, ekstrakt të selvisë Hinoki, ekstraktin e gjetheve Centella Asiatica dhe ekstraktin e gjetheve të Aloe Verës.

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Stearyl Alcohol, Dipropylene Glycol, Cetyl Alcohol, Sorbitol, Stearamidopropyl Dimethylamine, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Serenoa Serrulata Fruit Extract, Hydrolyzed Collagen, Apricot Kernel Oil, Jojoba Seed Oil, Moringa Oleifera Seed Oil, Spring Water, Argan Kernel Oil, Candida Bombicola/Glucose/Methyl Rapeseedate Ferment, Acorus Calamus Root Extract, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Lactobacillus Ferment, Curcuma Longa (Turmeric) Root Extract, Centella Asiatica Leaf Extract, Chamaecyparis Obtusa Leaf Extract, Aloe Vera Leaf Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Isoamyl Laurate, Caprylyl Glycol, Aspartic Acid, Ethylhexylglycerin, L-Menthol, Salicylic Acid, Dexpanthenol, Glycerin, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Butylene Glycol, Caprylic/Capric Triglycerides, Octanediol, Lecithin, Polysorbate 80, Tocopherol, Ceramide NP, Biotin, Methylpropanediol, Maltodextrin, Ethanol, Caffeine, Fragrance, Hexyl Cinnamal

Dr. FORHAIR është një markë globale për kujdesin e kokës në konstante kërkimi për flokë të bukur dhe skalp të shëndetshëm! E themeluar në vitin 2014, Dr. FORHAIR është e përkushtuar të adresojë probleme të ndryshme të flokëve dhe kokës përmes programeve të kujdesit profesional të kuruar. Dr. FORHAIR ka 22 qendra për kujdesin e kokës, një sallon bukurie të specializuar në programet e avancuara të kujdesit të kokës dhe flokëve, dhe një laborator që fokusohet në kërkimin dhe zhvillimin e kujdesit të kokës/flokut të vendosur në Korenë e Jugut për të siguruar ruajtjen e një skalpi të shëndetshëm. Dr. FORHAIR, e dinë se kujdesi i kokës është themeli për të pasur flokë të shëndetshëm dhe të bukur. Kështuqë, produktet e tyre janë formuluar me përbërës të dobishëm që premtojnë të nxjerrin në pah më të mirën e shëndetit, flokë të bukur me një skalp të shëndetshëm dhe të pastër!

Dr.FORHAIR Folligen Line

9,450 ALL 14,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI