Pas suksesit, VILLAGE 11 FACTORY Daily Mild Sun Fluid SPF 50+ PA++++ dhe VILLAGE 11 FACTORY Daily Fresh Sun Stick SPF50+ PA++++,  i është bashkuar më në fund koleksionit tonë "KORAL SECRETS" edhe kremi i diellit në formë cushion. VILLAGE 11 FACTORY Perfect Airy Sun Cushion është SPF50+ PA++++  kompakte cushion (e aplikueshme me sfungjer), që bën të mundur përthithjen sa më të mirë në lëkurë për një mbulimin të plotë dhe mbrojtje maksimale. Formulimi i tij me teknologjinë e patentuar V11™️ ndihmon në rritjen e elasiticitet duke i ofruar ushqim lëkurës. Ky krem me konsistencë të lehtë përmban filtra hibrid, që mbrojnë lëkurën nga rrezet UV të diellit, si edhe 8.4% ekstrate bimore për të ndihmuar dhe në trajtimin e akneve. Ndërsa përbërja me 2% niacinamide, ndihmon në minimizimin e poreve dhe njëtrajtësimin e të lëkurës duke ndihmuar në zbehjen e njollave kafe. Nga ana tjetër formulimi me 0.04% adenosine dhe panthenol, e bën këtë krem mbrojtës ndaj diellit të përshtatshëm edhe për personat që dëshirojnë t'ju adresohen shenjave të moshës. I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurave.

Formula e tij është patestuar në kafshë, vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*14g

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

8.4% ekstrate bimore, 2% niacinamide,  0.04% adenosine, panthenol

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Propanediol, Dibutyl Adipate, Ethylhexyl Salicylate, Ethylhexyl Triazone, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Silica, C18-21 Alkane, Cetyl Ethylhexanoate, Methylene Bis-Benzotriazolyl Tetramethylbutylphenol, Niacinamide, Dicaprylyl Carbonate, Caprylyl Glycol, Polyurethane-15, Cetyl Dimethicone, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Sorbitan Stearate, Decyl Glucoside, Ethylhexylglycerin, PPG-17/​Ipdi/​Dmpa Copolymer, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Acrylates/​C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Portulaca Oleracea Extract, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Tromethamine, 1,2-Hexanediol, Polyacrylate Crosspolymer-6, Xanthan Gum, Panthenol, Cetraria Islandica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Himanthalia Elongata Extract, Laminaria Japonica Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Adenosine, Glycerin, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate, Disodium EDTA, Hexylene Glycol, Tocopherol

VILLAGE 11 FACTORY është marka më e re e koleksionit “Koral Secrets”. Paketimi dhe marketingu i markës përdorin konceptin e një shkencëtari të çuditshëm për të përcjellë qasjen e tij argëtuese por të thelluar për zhvillimin e zgjidhjeve për kujdesin e lëkurës. VILLAGE 11 FACTORY mori çmimin Hi-Seoul për produktet e saj novatore, 100% të bëra në Kore.

 

VILLAGE 11 FACTORY Perfect Airy Sun Cushion

3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI