VILLAGE 11 FACTORY Relax Day Foot Moisturizing Mask, përmban një kompleks aktiv ekstraktesh natyrale që riparon intensivisht dhe hidraton këmbët, thembrat dhe thonjtë. Është një trajtim ultra-hidratues i këmbëve që ndihmon në riparimin, ushqimin dhe zbutjen. Harroni takat e thata dhe të ngushta, këmbët e vrazhda dhe të dehidratuara. Kjo maskë ofron një zgjidhje komode dhe efektive për t'i mbajtur këmbët tuaja të buta dhe të bukura. Formulimi i tij, përmban lloje të ndryshme vajrash natyralë si vaj kokosi, vaj jojoba dhe vaj të farës së lulediellit, me veti të rëndësishme riparuese dhe ushqyese, si dhe ekstrakte të tjera natyrale si aloe vera, vaj bajame dhe vaj trëndafili damasku. Sekreti i saj qëndron edhe në kthetrën e djallit, një bimë shumë e veçantë e aftë për të mbijetuar në vende të thata dhe me veti të rëndësishme mjekësore dhe hidratuese. Kjo maskë përfshin dy çorape që lejojnë përbërësit aktivë të depërtojnë shpejt dhe thellë, e cila një aplikim të vetëm e lë lëkurën e këmbëve tuaja elastike dhe të butë dhe ndihmon në shndërrimin e thembrave të thata dhe të plasaritura në lëkurë të butë dhe të ushqyer.

Formula e tij është patestuar në kafshë, vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*15g

Pasi të keni larë këmbët tuaja, vendosni qeset përkatëse dhe më pas lidhini. Mbajini ato për rreth 20-25 minuta. Hiqni qeset, dhe masazhoni këmbët me esencën e mbetur. 

*Për hidratim afatgjatë, është më efektive të përdorni maskat e këmbëve 2-3 herë në javë për 4 javë. 

Përbërësit "magjik"

ekstrate të  kthetrës së djallit, vaj kokosi, vaj jojoba dhe vaj të farës së lulediellit, aloe vera, vaj bajame dhe vaj trëndafili damasku, 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Carthamus Tinctorius Seed Oil, Glyceryl Stearate, Butylene Glycol, Helianthus Annuus Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Hydroxyethyl Urea, Allantoin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Sodium Hyaluronate, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Tocopherol, Caprylic/Capric Triglyceride, Hydrogenated Lecithin, Phenoxyethanol, Ceramide Np, Cocos Nucifera Oil, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Elaeis Guineensis Kernel Oil, Rosa Damascena Flower Oil, 1,2-Hexanediol, Harpagophytum Procumbens Root Extract, Lavandula Angustifolia Oil, Peg-100 Stearate, Dimethicone, Carbomer, Arginine, Propanediol, Caprylyl Glycol, Illicium Verum Fruit Extract, Disodium Edta

VILLAGE 11 FACTORY është marka më e re e koleksionit “Koral Secrets”. Paketimi dhe marketingu i markës përdorin konceptin e një shkencëtari të çuditshëm për të përcjellë qasjen e tij argëtuese por të thelluar për zhvillimin e zgjidhjeve për kujdesin e lëkurës. VILLAGE 11 FACTORY mori çmimin Hi-Seoul për produktet e saj novatore, 100% të bëra në Kore.

 

VILLAGE 11 FACTORY Relax Day Foot Moisturizing Mask

800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI