VILLAGE 11 FACTORY Daily Fresh Sun Stick SPF50+ PA++++, i dizenjuar në mënyrë përfekte nga marka më e re Village 11 Factory, është krijuar për t'u aplikuar dhe riaplikuar çdo ditë në lëkurë falë formës së tij në trajë stick-u. Formulimi i tij me teknologjinë e patentuar V11™️ ndihmon në rritjen e elasticitetit duke i ofruar ushqim lëkurës. Nga ana tjetër, përmbajtja me vitaminë  E, ekstrakt jamballi dhe pemës së çajit, ofrojnë hidratim dhe qetësim të menjëhershëm lëkurës së irrituar, sensitive dhe me tendencë akneike. Konsistenca e tij është e butë si pambuk, dhe falë pudrës silica me madhësi shumë të vogël, gati mikroskopike, bën të mundur përthithjen e sebumit të tepërt të krijuar gjatë ditës, duke krijuar një shtresë mat mbi lëkurë.

Formula e tij është patestuar në kafshë, vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*20g

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

Përbërësit "magjik"

vitaminë  E, ekstrat jamballi dhe pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

Silica, Synthetic Wax, Dibutyl Adipate, Dicaprylyl Ether, Dicaprylyl Carbonate, C12-15 Alkyl Benzoate, Diethylamino Hydroxybenzoyl Hexyl Benzoate, Hexyl Laurate, Butyloctyl Salicylate, Isoamyl Laurate, Ethylhexyl Triazone, C18-21 Alkane, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Microcrystalline Wax, 1,2-Hexanediol, Polyglyceryl-2 Triisostearate, Pentaerythrityl Tetra-Di-T-Butyl Hydroxyhydrocinnamate, Ethylhexylglycerin, Tocopherol, Water, Butylene Glycol, Adansonia Digitata Seed Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Cetraria Islandica Extract, Fucus Vesiculosus Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Gelidium Cartilagineum Extract, Himanthalia Elongata Extract, Laminaria Japonica Extract, Myrciaria Dubia Fruit Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract

VILLAGE 11 FACTORY është marka më e re e koleksionit “Koral Secrets”. Paketimi dhe marketingu i markës përdorin konceptin e një shkencëtari të çuditshëm për të përcjellë qasjen e tij argëtuese por të thelluar për zhvillimin e zgjidhjeve për kujdesin e lëkurës. VILLAGE 11 FACTORY mori çmimin Hi-Seoul për produktet e saj novatore, 100% të bëra në Kore.

 

VILLAGE 11 FACTORY Daily Fresh Sun Stick SPF50+ PA++++

2,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI