MIZON Hyalugen Pearly Jelly Mask, është trajtimi më special nëse keni lëkurë të thatë dhe dëshironi dozë të shumtë hidratimi në vetëm 1 hapë. Falë përmbajtjes me formulën e patentuar Hyalugen™, (acid hialuronik + kolagjen), kjo maskë ushqen lëkurën me lagështi për të reduktuar pamjen e rrudhave dhe për ta hidratuar plotësisht. Nga ana tjetër, përmbajtja me niacinamide ndihmon në mbajtjen në kontroll të sebumit të tepërt dhe tkurrjen e poreve ndërkohë adenoisna, e cila njihet për vetitë e saj ndihmon në minimizimin e vijave të holla dhe parandalimin e tyre. E përshtatshme për lëkurën e thatë, të dehidratuar dhe atë sensitive. Ky produkt është i sigurt për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e saj është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përmban përbërës të dëmshëm ose irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale

*35gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin dhe/apo serumin, vendosni me kujdes maskën dhe prisni 10-20 min. Duhet të keni kujdes, të mos e lini në fytyrë derisa të thahet. Pasi ta hiqni nga fytyra, masazhoni esencën e mbetur në lëkurë butësisht që të përthithet sa më mirë. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj.

Përbërësit "magjik"

Hyalugen (acid hialuronik + kolagjen), niacinamide, adenoisnë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Dipropylene Glycol, Glycerin, Niacinamide, Diglycerin, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Betaine, Chondrus Crispus Extract, Chondrus Crispus Powder, Butylene Glycol, Hydroxyacetophenone, Panthenol, Cellulose Gum, Chondrus Crispus, Caprylyl Glycol, Potassium Chloride, Xanthan Gum , Sucrose, Titanium Dioxide, Silica, Sodium Phytate, Polyglyceryl-10 Laurate, Ethylhexylglycerin, Adenosine, 1,2-Hexanediol, Mica, Sclerotium Gum, Pyrus Communis (Pear) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Rosa Damascena Flower Water, Iris Florentina Root Extract, Hydrolyzed Collagen, Cucumis Melo (Melon) Fruit Extract, Hedera Helix (Ivy) Leaf/Stem Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Tin Oxide, Tocopherol

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Hyalugen Pearly Jelly Mask

400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI