Mizon Hand & Foot Cream Snail, është një krem i fuqishëm ushqyes që kombinon përfitimet e mucinës së kërmillit, i pasuruar me lëndë ushqyese thelbësore dhe ekstrakte natyrore bimore, për të hidratuar thellësisht, zbutur dhe shëruar lëkurën e thatë dhe të dëmtuar. Stimulon prodhimin e kolagjenit, duke përmirësuar strukturën dhe elasticitetin e lëkurës, ndërsa parandalon dehidratimin dhe skuqjen.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

*100ml

Vendosni një sasi të përshtatshme, sapo të keni larë duart ose pasi të keni vendosur dezifektant! Merrni një sasi të konsiderueshme të kremit, dhe aplikojeni te këmbët tuaja. Masazhojini ato për ta përhapur më mirë sasinë e kremit. 

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin , Mineral Oil, Cetearyl Alcohol, Snail Secretion Filtrate, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Cyclopentasiloxane, Palmitic Acid, Polysorbate 60, Stearic Acid, Carbomer, Triethanolamine, Propylene Glycol, Butylene Glycol, Sodium Polyacrylate, 1,2-Hexanediol, Lauric Acid, Myristic Acid, Caprylyl Glycol, Centella Asiatica Extract, Polygonum Cuspidatum Root Extract , Scutellaria Baicalensis Root Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract , Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract , Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Dipropylene Glycol, Disodium EDTA, Phenoxyethanol, Fragrance, Limonene

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

 

MIZON Hand & Foot Cream Snail

1,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI