E gjithë linja është e formuluar me përmbajtje të ekstraktit të kakaos, përbërës i cili do të ndihmojë që lëkura juaj të duket rinore dhe e shëndoshë duke parandaluar ndarjen e kolagjenit, proteinës që lufton rrudhat. 

Linja përmban toner, serum dhe krem hidratues.

BENTON Cacao Moist And Mild Toner

Benton's Cacao Moist and Mild Toner është toneri ideal për t'i dhuruar lëkurës hidratim sa më të thellë, shkëlqim, forcim të barrierës mbrojtëse, vitalitet dhe elasticitet! Ky produkt është pjesë e linjës: Benton's Cacao Moist and Mild me përmbajtje ekstrakt kakao. Kakaoja është një përbërës i fuqishëm i pasur me lëndë ushqyese, pasi është e pasur me kalcium, bakër, selen, magnez, mangan, zink, hekur dhe vitamina A, B1, C, D dhe E. Një përbërës me cilësi të lartë i cili ndihmon në stimulimin e qarkullimit të gjakut në mënyrë lokale si edhe mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Gjithashtu, mund të ndihmojë që lëkura juaj të duket rinore dhe e shëndoshë duke parandaluar ndarjen e kolagjenit, proteinës që lufton rrudhat. Nga ana tjetër, përmbajtja me ekstrakt të bimës madecassoside, do t'i japi lëkurës efekt shërues dhe qetësues. Ky toner është i përshtatshëm për të gjithë tipologjitë e lëkurës dhe i adresohet më së shumti shenjave të moshës.  ​

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*150ml

BENTON Cacao Moist And Mild Serum

Ky serum është pjesë e linjës: Benton's Cacao Moist and Mild me përmbajtje ekstrakt kakao. Formulimi me 80% ekstrakte kakao do të ndihmojë që lëkura juaj të duket rinore dhe e shëndoshë duke parandaluar ndarjen e kolagjenit, proteinës që lufton rrudhat. Kakaoja është një përbërës i fuqishëm i pasur me lëndë ushqyese, pasi është i pasur me kalcium, bakër, selen, magnez, mangan, zink, hekur dhe vitamina A, B1, C, D dhe E. Një përbërës me cilësi të lartë i cili ndihmon në stimulimin e qarkullimit të gjakut në mënyrë lokale si edhe mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Ndërsa, acidi hialuronik do të depërtojnë në të gjitha shtresat e lëkurës, për të mundësuar hidratim të thellë. Ky serum gjithashtu përmban ekstrakte nga çaji jeshil, centella, kamomili, druri i nyjës japoneze, rozmarina dhe kafka Baikal për të qetësuar dhe forcuar pengesën natyrore të lëkurës. 

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*30ml

BENTON Cacao Moist And Mild Cream

BENTON Cacao Moist And Mild Cream është një krem hidratues, i cili përmban 63% ekstrakt kakao, 10% gjalpë farash kakao dhe hialuronat natriumi. Ekstrakti i kakaos është një përbërës i fuqishëm i pasur me lëndë ushqyese, pasi është e pasur me kalcium, bakër, selen, magnez, mangan, zink, hekur dhe vitamina A, B1, C, D dhe E. Një përbërës me cilësi të lartë i cili ndihmon në stimulimin e qarkullimit të gjakut në mënyrë lokale si edhe mbron lëkurën nga faktorët e jashtëm të dëmshëm. Gjithashtu, mund të ndihmojë që lëkura juaj të duket rinore dhe e shëndoshë duke parandaluar ndarjen e kolagjenit, proteinës që lufton rrudhat. Kremi përthithet lehtësisht nga lëkura, duke mos e lënë aspak ndjesinë e ngjitjes.

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*50g

BENTON Cacao Moist And Mild Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

BENTON Cacao Moist And Mild Serum

Pas pastrimit të lëkurës dhe vendosjes së tonerit, aplikoni serumin 3-4 sprucime në fytyrë, qafë dhe dekolte, në mëngjes dhe/ose në mbrëmje. Me pas vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. 

BENTON Cacao Moist And Mild Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe, në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

BENTON Cacao Moist And Mild Toner

Përbërësit “magjik”

kakao, ekstrakt të bimës madecassoside 

Lista e plotë e përbërësve

Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Aqua (Water), Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Glycerin, 1,2-Hexandiol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Madecassoside, Theobroma Cacao (Cocoa) Flower Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract ,Betaine, Xanthan Gum

BENTON Cacao Moist And Mild Serum

Përbërësit “magjik”

 80% ekstrakte kakao dhe acidi hialuronik, ekstrakt nga çaji jeshil, centella, kamomili, druri i nyjës japoneze, rozmarina dhe kafka Baikal për të qetësuar dhe forcuar pengesën natyrore të lëkurës.

Lista e plotë e përbërësve

Theobroma Cacao (Cocoa) Extract (80%), Butylene Glycol, Water, Dipropylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Glycerin, Sodium Hyaluronate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Scutellaria Baicalensis (Baikal Skullcap) Root Extract, Polygonum Cuspidatum (Japanese Knotweed) Root Extract, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract (150mg), Salix Alba (Willow) Bark Extract, Salix Nigra (Willow) Bark Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Theobroma Cacao (Cocoa) Flower Extract (30mg), Madecassoside, Allantoin, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Betaine, Panthenol, Carbomer, Arginine

BENTON Cacao Moist And Mild Cream

63% ekstrakt kakao, 10% gjalpë farash kakao dhe hialuronat natriumi

Lista e plotë e përbërësve

Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Butter, Butylene Glycol, Glycerin, Water, Sorbitan Olivate, 1,2-Hexanediol, Pentylene Glycol, Theobroma Cacao (Cocoa) Seed Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Pulsatilla Koreana Extract, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Sodium Hyaluronate, Polyglutamic Acid, Madecassoside, Beta-Glucan, Carbomer, Arginine, Xanthan Gum

 

BENTON është marka koreane e Industrisë së Bukurisë e themeluar në vitin 2011 nga vëllezërit JangWon dhe ChaeWon Lee pas problematikave që kishin hasur me lëkurën e tyre.

Me shumë mundësi e keni parë filmin e famshëm “The curious case of Benjamin Button”, dhe do të kuptoni lehtësisht emrin dhe filozofinë e markës. Çdokush do të dëshironte të ishte si perzonazhi kryesor i filmit, i cili rinohej me kalimin e viteve. Me këtë ide, BENTON përpiqet të krijojë produktet më të mira të kujdesit ndaj lëkurës, për ta mbajtur lëkurën në gjëndjen e saj optimale. Në formulimet e produkteve të tyre do të gjeni gjithmonë përbërës natyral që i falin lëkurës suaj shëndet dhe gjallëri, dhe jo perbërës të dëmshëm që veprojnë në mënyrë të përkohshme. Lidhja e markës me natyrën dallon dhe në faktin se ajo nuk kryen testime mbi kafshët dhe kjo gjë është vlerësuar dhe nga organizata PETA (People for the Ethical Treatment of Animals).

BENTON Cacao Moist And Mild Line

3,400 ALL 5,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI