Nga përdorimi i shpeshtë i produkteve kimike, ngjyruesve të flokut, dhe pajisjeve stiluese, humbet kompleksi i membranës qelizore (CMC) të flokëve, duke shkaktuar dyzimin e majave të tij, si dhe këputjen e tyre. Për këtë problematikë, AROMATICA ka krijuar linjën Quinoa Protein Line. Linja përbëhet nga 3 produkte, shampoo, maskë trajtuese dhe ampulë.

AROMATICA Quinoa Protein Shampoo

Nga përdorimi i shpeshtë i produkteve kimike, bojrave të flokut, dhe pajisjeve stiluese, humbet kompleksi i membranës qelizore (CMC) të flokëve, duke shkaktuar dyzimin e majave të tyre, si dhe këputjen. Për këtë problematikë, AROMATICA ka krijuar linjën Quinoa Protein, me formulë vegane pa përmbajte sulfatesh, surfactant, silikon, dhe përbërës me prejardhje shtazore. Pjesë e kësaj linje është shampoo, AROMATICA Quinoa Protein Shampoo që përmban quinoa, që tashmë njihet si një “Super Food”, dhe një proteinë vegjetale e hidrolizuar, që përmban përqindje të lartë proteinash dhe aminoacidesh, në madhësi të ndryshme molekulare, si: proteina LPP (Low molecular Polypeptide), me efekt të shkëlqyer në përthithjen nga poret e skalpit, dhe keramide (Tonka Bean-derived Ceramide), që plotësojnë boshllëqet e kompleksit të membranës qelizore. Në këtë mënyrë arrihet kujdesi i flokut, nga brendësia e deri në maja. Kjo shampoo përmban gjithashtu 5 lloje të ndryshme vajrash me origjinë bimore, si: vaji i farave të Pentaclethra macroloba, vaji bajamesh, që njihet si rezistues ndaj nxehtësisë, dhe vaji Baobab, që njihet për rezistencën ndaj rrezeve të diellit UV. 

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për flokët, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificale. 

*400ml

AROMATICA Quinoa Protein Treatment Mask

Rikthejni shëndetin flokëve tuaj përmes maskës trajtuese AROMATICA Quinoa Protein Treatment Mask! Pjesë e linjës së trajtimit të flokëve me quinoa nga marka AROMATICA! Ky trajtim është i formuluar me 87% përbërës me origjinë nga natyra. Ushqen flokët me proteina, dhe forcon flokun e dëmtuar falë përmbajtjes me ekstrakt quinoa dhe peptide, me peshë të ulët molekulare (LPP). Falë përdorimit të këtij trajtimi, do t'i ndjeni flokët më elastikë dhe të butë, duke i furnizuar me sasi të bollshme lëndësh ushqyese. Vaji pracaxi, vaji i bajames së ëmbël dhe vaji i nxjerrë nga farat e pemës adansonia, me origjinë nga Madagascar, janë rezistentë ndaj nxehtësisë, dhe mbrojnë flokët nga rrezet e dëmshme të diellit UV, si edhe nga pajisjet e stiluese, si: tharësja e flokëve, pjastra etj

Formula e saj është e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për flokët, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificale. 

*160ml

AROMATICA Quinoa Protein Hair Ampoule

Përmban ekstrakt quinoa dhe peptide, me një peshë të ulët molekulare (LPP), tamarind (një hurmë indiane), 5 lloje vajrash organik, si: vaji nga fruti seabuckthorn, vaji pracaxi, vaji i bajames së ëmbël, vaji baobab dhe vaji i farave të lulediellit.

*100ml

AROMATICA Quinoa Protein Shampoo

Masazhoni një sasi të moderuar në flokë të lagur dhe skalp. Fërkoni mirë flokët dhe shpëlajeni me ujë të vakët.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

AROMATICA Quinoa Protein Treatment Mask

Pas larjes me shampo, aplikojeni në gjatësinë e flokut. Mbajeni për 5 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. 

AROMATICA Quinoa Protein Hair Ampoule

Pas larjes me shampoo dhe tharjes me peshqir, aplikojeni ampulën në flokë. Gjithashtu mund t’a aplikoni atë përpara se të përdorni pajisje modelimi, si: tharëse flokësh, pjastër etj., për të mbrojtur flokët nga dëmtimi i nxehtësisë. Mund të aplikohet edhe në flokë të thatë.

AROMATICA Quinoa Protein Shampoo

Përbërësit “magjik”

quinoa, keramide (Tonka Bean-derived Ceramide), vaji i farave të Pentaclethra macroloba, vaji bajame, vaji Baobab.

Lista e plotë e përbërësve

Chenopodium Quinoa Seed Extract(45.5%), Aqua, Sodium Methyl Cocoyl Taurate(Coconut-derived cleanser), Sodium Cocoyl Isethionate(Coconut-derived cleanser), Sodium Methyl Oleoyl Taurate(Plant-derived cleanser), Lauryl Betaine(Plant-derived cleanser), Glycerin(Plant-derived moisturizer), Sodium Chloride(Salt), Erythritol(Glucose-derived moisturizer), Dipropylene Glycol(Moisturizer), Sodium Isostearoyl Lactylate(Plant-derived hair emollient), Lauryl Glucoside(Corn-derived cleanser), Hydroxyacetophenone(Antioxidant), Caprylyl Glycol(Emollient), Polyquaternium-10(Emollient), Avena Sativa Protein Extract(Oat-derived emollient, 36mg), Copper Tripeptide-1(Amino acid bonds emollient), Acetyl Hexapeptide-8(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Pentapeptide-4(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Tetrapeptide-7(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Tripeptide-1(Amino acid bonds emollient), Ceramide NP(Tonka bean-derived ceramide), Hippophae Rhamnoides Oil, Pentaclethra Macroloba Seed Oil(Pracaxi oil), Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Adansonia Digitata Seed Oil, Tamarindus Indica Seed Polysaccharide(Tamarind seed-derived moisturizer), Olus oil, Panthenol(Vitamin B5), Arginine(Amino acid emollient), Betaine(Sugar beet-derived moisturizer), Tocopherol(Vitamine E), Niacinamide(Whitening agent), Salicylic Acid(Exfoliation (BHA)), *Lavandula Hybrida Oil, Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride(Guar-derived hair emollient), *Linalool(Ingredient in Lavandula Hybrida Oil), Malt Extract, *Cananga Odorata Flower Oil, *Pelargonium Graveolens Flower Oil(Rose geranium oil), *Aniba Rosodora Wood Oil, Dipotassium Glycyrrhizate(Licorice-derived anti-irritation agent), Disodium EDTA(Stabilizer), 1,2-Hexanediol(Emollient) *Naturally found in essential oil(s)

AROMATICA Quinoa Protein Treatment Mask

Përbërësit “magjik”

ekstrakt quinoa, tërshërë, proteina LPP, proteina të bizeleve të hidrolizuara

Lista e plotë e përbërësve

90.2% Natural-derived ingredients

Chenopodium Quinoa Seed Extract(60.2%), Cetearyl Alcohol(Plant-derived emollient), Glycerin(Plant-derived moisturizer), Brassicamidopropyl Dimethylamine(Hair emollient), Dipalmitoylethyl Dimonium Chloride(Emollient), Ethylhexyl Palmitate(Plant-derived emollient), Triethylhexanoin(Emollient), Decyl Cocoate(Coconut-derived emollient), Behentrimonium Chloride(Hair emollient), Cocos Nucifera Oil, Sorbitan Olivate(Olive-derived emulsifier), Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Cetearyl Olivate(Olive-derived emulsifier), Adansonia Digitata Seed Oil, Polyglyceryl-10 Laurate(Plant-derived emulsifier), Copper Tripeptide-1(Amino acid bonds emollient), Acetyl Hexapeptide-8(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Pentapeptide-4(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Tetrapeptide-7(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Tripeptide-1(Amino acid bonds emollient), Cetearamidoethyldiethonium Succinoyl Hydrolyzed Pea Protein(Pea-derived emollient, 54mg), Avena Sativa Protein Extract(Oat-derived emollient, 13mg), Ceramide NP(Tonka bean-derived ceramide), Pentaclethra Macroloba Seed Oil(Pracaxi oil), Olus oil, Tamarindus Indica Seed Polysaccharide(Tamarind seed-derived moisturizer), Panthenol(Vitamin B5), Citric Acid(Corn-derived pH regulator), Tocopherol(Vitamine E), Malt Extract, Cetyl Palmitate(Plant-derived emulsifier), Aqua, Isopropyl Alcohol(Emollient), Sorbitan Palmitate(Plant-derived emulsifier), Polyglyceryl-10 Myristate(Plant-derived emulsifier), Guar Hydroxypropyltrimonium Chloride(Guar-derived hair emollient), Coco-Caprylate/Caprate(Coconut-derived emollient), Hydroxyethylcellulose(Moisturizing/Thickening agent), Caprylyl Glycol(Emollient), Butylene Glycol(Moisturizer), Illicium Verum Fruit Extract, *Lavandula Hybrida Oil, *Linalool(Ingredient in Lavandula Hybrida Oil), *Aniba Rosodora Wood Oil, *Cananga Odorata Flower Oil, *Pelargonium Graveolens Flower Oil(Rose geranium oil), Sodium Acetate(pH regulator), Cellulose(Polysaccharides moisturizer), 1,2-Hexanediol(Emollient) *Naturally found in essential oil(s)

AROMATICA Quinoa Protein Hair Ampoule

Përbërësit “magjik”

ekstrakt quinoa, peptide, tamarind (hurmë indiane) vaji Seabuckthorn, vaji Pracaxi, vaji i bajames së ëmbël, vaji Baobab dhe vaji i farave të lulediellit

Lista e plotë e përbërësve

97.4% Natural-derived ingredients

Chenopodium Quinoa Seed Extract(85%), Cocos Nucifera Oil, Cetearyl Olivate(Olive-derived emulsifier), Sorbitan Olivate(Olive-derived emulsifier), Decyl Cocoate(Coconut-derived emollient), Glyceryl Stearate(Plant-derived emulsifier), Triethylhexanoin(Emollient), Avena Sativa Protein Extract(Oat-derived emollient, 0.85mg), Copper Tripeptide-1(Amino acid bonds emollient), Acetyl Hexapeptide-8(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Pentapeptide-4(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Tetrapeptide-7(Amino acid bonds emollient), Palmitoyl Tripeptide-1(Amino acid bonds emollient), Ceramide NP(Tonka bean-derived ceramide), Hippophae Rhamnoides Oil, Pentaclethra Macroloba Seed Oil(Pracaxi oil), Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Adansonia Digitata Seed Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Tamarindus Indica Seed Polysaccharide(Tamarind seed-derived moisturizer), Olus oil, Panthenol(Vitamin B5), Glycerin(Plant-derived moisturizer), Tocopherol(Vitamine E), Coco-Caprylate/Caprate(Coconut-derived emollient), Behentrimonium Chloride(Hair emollient), Polyglyceryl-10 Laurate(Plant-derived emulsifier), Dipropylene Glycol(Moisturizer), Hydroxyacetophenone(Antioxidant), Polyglyceryl-10 Myristate(Plant-derived emulsifier), Caprylyl Glycol(Emollient), Isopropyl Alcohol(Emollient), *Lavandula Hybrida Oil, *Linalool(Ingredient in Lavandula Hybrida oil), *Aniba Rosodora Wood Oil, *Cananga Odorata Flower Oil, *Pelargonium Graveolens Flower Oil(Rose geranium oil), Aqua, Malt Extract, *Citronellol(Ingredient in Pelargonium Graveolens Flower Oil), *Geraniol(Ingredient in Pelargonium Graveolens Flower Oil), *Benzyl Benzoate(Ingredient in Cananga Odorata Flower Oil), Dipotassium Glycyrrhizate(Licorice-derived anti-irritation agent), 1,2-Hexanediol(Emollient) *Naturally found in essential oil(s)

AROMATICA, si pionier i bukurisë së pastër dhe të sigurt në Korenë e Jugut, vazhdimisht hedh në treg produkte të sigurta,të shëndetshme dhe organike.
E themeluar nga Jerry Kim, një financier i njohur, që la pas jetën e mëparshme të luksit për të kontribuar pozitivisht në komunitet përmes arritjeve të tij në fushën e kozmetikës.
Kim, një person që kishte vuajtur gjithë jetën nga lëkura e thatë dhe sensitive, gjeti shpëtim në esencat bimore.
Ai kuptoi që deri në atë moment, çdo produkt që kishte përdorur përbëhej nga fragranca sintetike dhe përbërës të dëmshëm.
Jerry Kim ishtë ndër të parët aromaterapistë në Korenë e Jugut në vitin 2004, vit në të cilin ai themeloi AROMATICA-n, që është pjesë e “Vegan Society”.
E veçanta e kësaj marke është që lulet e bimët kalojnë në proces zierjeje, dhe ekstrakti u merret në mënyrë natyrale, si prodhoheshin parfumet dikur.

AROMATICA Quinoa Line

5,100 ALL 7,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI