NARD Bouquet Garni Treatment Lavender Musk është i formuluar me ekstrakt të lules Lavender, për të ofruar freski dhe vitalitet në gjatësinë e flokëve . Nga ana tjetër formulimi me 6 lloje të ndryshme proteinash dhe dhe 11 lloje të ndryshme aminoacidesh, kujdesen për rritjen e elasticitetit dhe butësisë së gjatësisë së flokut. Edhe flokët më të dëmtuar do të kenë pamje plot shkëlqim dhe shëndet. Flokët do i ndjeni të butë dhe plotësisht të hidratuar, pasi ky trajtim ka në përbërje të tij 5 lloje të ndryshme vajrash bimorë, si: ulliri, luledielli, i farave jojoba, arrat makadamia dhe argani. Të gjithë këta përbërës kujdesen së bashku për ta ushqyer flokun me vitamina dhe për ta bërë atë sa më të shkrifët dhe të mëndafshtë! I përshtatshëm për të gjitha tipologjitë e flokut.

*1000ml

Pas larjes me shampo, aplikojeni në të gjithë gjatësinë e flokut. Mbajeni për 5 minuta dhe më pas shpëlajeni me ujë të bollshëm. Në shijoni flokët tuaja të buta dhe plot shëndet.

Këshillë: Shmangni ujin shumë të nxehtë! Shpëlarja e flokëve me ujë shumë të nxehtë mund të irritojë skalpin dhe të dëmtojë flokët. 

Përbërësit "magjik"

lavander, 6 lloje proteinash, 11 lloje aminoacidesh, 5 vajra bimorë

Lista e plotë e përbërësve

Hydrolyzed Collagen, Hydrolyzed Silk. Hydrolyzed Keratin. Hydrolyzed
Whest Protein, Glycerin, Hydrolyzed Corn Protein. Hydrolyzed
Soy Protein. Alenine, Serine, Valine, Proline. Threonine, Isoleucine,
Fistidine, Phenylalanine. Argenia Spinosa Kernel Oil, Olea Europaes
(Olive) Fruit Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Macadamia
Integrifolia Seed Oil, Nerdostachys Jatamensi Rhizome/Root Extract

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Treatment Lavender Musk

2,200 ALL 3,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI