Ky locion trupi ashtu si larësi NARD Mild Ceramide Wash ka në formulim e tij përbërësin "magjik" keramide. Përbërës i cili në bashkëpunim me panthenolin, ndihmojnë në ruajtjen e lagështisë dhe forcimin e barrierës së lëkurës duke mundësuar hidratim afatgjatë të saj. Nga ana tjetër ky larës përmban 6 lloje të ndryshëm të vajrave bimorë natyralë që ushqejnë intensivisht lëkurën. Ndërsa formulimi me ekstrakt të bimës centella asiatica, ofron qetësim të lëkurës së irrituar dhe asaj sensitive. Ky locon trupi është i përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, dhe i sigurtë për përdorim gjatë shtatëzanisë.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

Këshillë: Në zonat problematike me më shumë qeliza të vdekura, si: kutikulat, bërrylat dhe thembra, mund të ri-aplikoni një shtresë mbi to për një kujdes më intensiv.


*500ml

Aplikojeni gjatë kohës që lëkura është akoma e lagësht pas dushit. Masazhojeni mirë, deri sa të përthithet plotësisht. Vendosni një shtresë më shumë në zonat me më shumë qeliza të vdekura të lëkurës te bërrylat dhe thembra.

Përbërësit "magjik"

keramide, panthenol, 6 lloje vajrash bimorë

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Ethylhexyl Palmitate, Dipropylene Glycol, Stearyl Alcohol, Methylpropanediol, Polyglyceryl-3 Distearate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Persea Gratissima (Avocado) Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetyl Ethylhexanoate, Squalene, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Stearic Acid, Palmitic Acid, Arachidic Acid, Myristic Acid, Oleic Acid, Centella Asiatica Extract, Artemisia Vulgaris Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Extract, Nymphaea Alba Flower Extract, Portulaca Oleracea Extract, Sodium Hyaluronate, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Acetylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Hydroxypropyltrimonium Hyaluronate, Ceramide NP(100 ppm), Sorbitan Stearate, Glyceryl Stearate Citrate, Trisiloxane, Carbomer, Tromethamine, Hydrogenated Lecithin, Xanthan Gum, Tocopherol, Allantoin, Betaine, Panthenol, Polyglyceryl-10 Myristate, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Butylene Glycol, Pentylene Glycol, Ethylhexylglycerin, Disodium EDTA, Hydroxyacetophenone, 1,2-Hexanediol, Nardostachys Jatamansi Rhizome/Root Extract(91.95 ppm)

Nard ose e quajtur ndryshe Spikenard (emri shkencor: Nardostachys.Jatamans) është një bimë e fortë, e fuqishme, që zë rrënjë në zonat e thata të rajoneve të Himalajeve të Nepalit, Kinës dhe Indisë. Vaji esencial i kësaj bime është përdorur me shekuj me radhë si parfum, dhe gjerësisht në mjeksinë tradicionale. Pikërisht nga kjo bimë e ka marrë emrin dhe marka koreano-jugore NARD. Duke përdorur produkte me përbërës të pastër dhe natyral, produktet e kujdesit të flokëve dhe trupit përbëhen nga 6 lloje proteinash të hidrolizuara dhe 5 lloje vajrash me bazë bimore. Që nga themelimi i saj, marka NARD e ka zgjeruar gamën e produkteve të kujdesit të trupit dhe lekurës. Produktet BESTSELLER të saj janë shampoo dhe trajtimi rigjenerues për flokët. Slogani i markës është: "Me flokë të shëndetshëm dhe lëkurë të hidratuar, shpresojmë që çdo moment i jetës tuaj të jetë i shëndetshëm dhe i bukur". NARD përpiqet të krijojë produkte me cilësi të lartë dhe çmim të arsyeshëm. Të gjitha produktet e markës janë 100% të prodhuara në Kore. 

NARD Bouquet Garni Mild Ceramide Lotion

2,300 ALL 2,400 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI