Set MIZON Snail Miniature Set, përmban produktet më të shiturit nga linja më e famshme me sekrecion kërmilli nga marka MIZON. Ky set është një mënyrë e shkëlqyeshme për të provuar fuqinë e sekrecion të filtuar nga kërmilli. Sekrecioni i filtruar i kërmillit përmban vitamina dhe veti ushqyese dhe ripërtëritëse për lëkurën, duke targetuar: dehidratimin dhe zonat e ashpra të saj; shpërthimet dhe inflamacionin e akneve si edhe njollat e shkaktuara nga ato; hiperpigmentimin e lëkurës.

MIZON Snail Repairing Foam Cleanser

I formuluar me ekstrakt të papajës dhe sekrecion kërmilli, ky larës ndihmon në kontrollin e sebumit të tepër dhe largimin e butë të papastërtive në një shkumë të pasur luksoze. Gjithashtu, nëse keni lëkurë me tendencë akneike, ekstrati i gjetheve të pemës së çajit, do i luftojë shpërthimet e herë pas hershme, duke ju ndihmuar të keni një lëkurë të pastër dhe të shndërritshme.   

*60ml

MIZON Snail Repair Intensive Ampule

Keni nevojë të shtoni në rutinë një serum me efekt rigjenerues dhe njëkohësisht të minimizojë shenjat e akneve apo të moshës ? MIZON Snail Repair Intensive Ampoule, do të mahnisë këdo që me përdorimin e parë! Kjo ampulë intensive me 80% filtrati të sekretimit të kërmillit nxit rigjenerimin qelizor, ndihmon në riparimin e barrierës, shenjat e akneve, reduktim të njollave kafe dhe cikatriçeve. Gjithashu, formulimi i tij përmban peptide për të reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe njëtrajtësimin e tonit të lëkurës dhe plot vitamina për t'i siguruar lëkurës lëndë ushqyese. Ky serum është i përshtatshëm për lëkurën e thatë dhe mikse, dhe i adresohet më së shumti shenjave të moshës.

*30ml

MIZON All In One Snail Repair Cream

Njerëzit në mbarë botën kanë përdorur sekrecion të filtuar nga kërmilli për të ndihmuar në trajtimin e një sërë problematikash të lëkurës, nga luftimi i akneve deri te rigjenerimi i lëkurës. I tillë është edhe All In One Snail Repair Cream, një krem hidratues i linjës së famshme me sekrecion të filtuar nga kërmill më i fundit i futur në koleksionin KORAL SECRETS! Formulimi i tij me 92% të sekrecionit i ofron lëkurës hidratim të thellë, duke parandaluar dhe luftuar shenjat e moshës. Gjithashtu, bën të mundur shërimin e shenjave të shkaktuara nga aknet, si dhe rigjenerimin e lëkurës së dëmtuar.                       I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës, kryesisht atë sensitive.

 *75ml

 MIZON Snail Repair Eye Cream

MIZON Snail Repair Eye Cream nga marka më inovative MIZON, i formuluar me 80% skerecion të filtruar kërmilli, premton rritjen e elasticitetit të lëkurës, reduktimin e vijave të holla dhe njëjtrajtësimimin e tonit të lëkurës në zonën delikate të syve. Ndërsa, formulimi me adenosinë dhe niacinamide zbeh rrathët e zinj poshtë syve dhe i jep shkëlqim. Nga ana tjetër, përbërja tij e veçantë me Squalene, një anitoksidant i fuqishëm, lufton dëmtimin e lëkurës nga radikalet e lira, të cilat përshpejtojnë procesin e plakjes. 

*12ml

MIZON Snail Intensive Gold Eye Gel Patch

MIZON Snail Intensive Gold Eye Gel Patch, janë maska njëpërdorimshe luksoze, të formuluara me ar 24K për të ndihmuar në absorbimin e ushqimit dhe sekrecion kërmilli për rigjenerimin e zonës delikate rreth syve. Të mbushur me peptide këto maska nxisin prodhimin e kolagjenit dhe rivendosjen e elasticitetin të lëkurës për një pamje të lëkurës plot shëndet. Nga ana tjetër, formulimi, me ekstrakt të farës së grapefruit do të zbehë rrathët e zinj rreth syve, si dhe do t'ju ofrojë butësi që me aplikimin e parë. Ndërsa, përmbajtje me ekstrakt bambuje dhe ekstrakt kërpudhash, hidratojnë qetësojnë dhe rikthejnë gjallërinë e munguar.

*60 maska njëpërdorimshe

E gjithë formula është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale.

MIZON Snail Repairing Foam Cleanser

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm. 

MIZON Snail Repair Intensive Ampule

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

MIZON All In One Snail Repair Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit, dhe në mbrëmje pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

 

MIZON Snail Repair Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve, pikat nazolabiale, qafë dhe dekolte.

MIZON Snail Intensive Gold Eye Gel Patch

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni me aplikuesin dy maska hydrogel dhe vendosini në zonën poshtë syve. Mbajini për 10-20 min. Në temperatura të larta, këshillohet ta mbani produktin në frigorifer. Pas çdo përdorimi, kujdesuni ta mbyllni mirë kapakun e tij për të evituar tharjen e esencës që gjendet brenda tij.

Këto maska mund t’i aplikoni edhe në zona të tjera, si pjesa e ballit apo qafës nëse keni nevojë për hidratim, zbehje të njollave apo kujdes të shtuar ndaj rrudhave.


MIZON Snail Repairing Foam Cleanser

Përbërësit "magjik"

ekstrakt të papajës dhe sekrecion kërmilli, ekstrat i gjetheve të pemës së çajit

Lista e plotë e përbërësve

Water, Stearic Acid, Glycerin, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Sodium Polyacrylate, Myristic Acid, Lauric Acid, Glyceryl Stearate, PEG-100 Stearate, Propylene Glycol, Cocamidopropyl Betaine, PEG-14M, Snail Secretion Filtrate, Polysorbate 20, Polyquaternium-7, Hydroxypropyl Methylcellulose, Gypsophila Paniculata Root Extract, Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract, Hedera Helix (Ivy) Extract, Arnica Montana (Arnica) Flower Extract, Artemisia Absinthium (Mugwort) Extract, Achillea Millefolium (Common Yarrow) Extract, Gentiana Lutea (Yellow Gentian) Root Extract, Alcohol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Disodium EDTA, Fragrance

MIZON Snail Repair Intensive Ampule

Përbërësit "magjik"

 80% skerecion të filtruar kërmilli, adenosinë dhe niacinamide, Squalene

Lista e plotë e përbërësve

Water, Snail Secretion Filtrate, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate, Sorbitan Olivate, Squalane, Octyldodecyl Myristate, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Synthetic Beeswax, Polyacrylate-13, Palmitic Acid, Polyisobutene, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Betula Alba Juice, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Tripeptide-5, Copper Tripeptide-1, Phenoxyethanol

MIZON All In One Snail Repair Cream

 

Përbërësit "magjik"

92% sekrecion të filtuar nga kërmilli

Lista e plotë e përbërësve

Snail Secretion Filtrate, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Butylene Glycol, Glyceryl Stearate, Dimethicone, Hydrogenated Vegetable Oil, Cetyl Alcohol, Stearyl Alcohol, Palmitic Acid, Stearic Acid, Polyacrylate-13, Carbomer, Triethanolamine, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, PEG/PPg-17/6 Copolymer, Polyisobutene, Sodium Polyacrylate, Water, Adenosine, Tropolone, Polysorbate 20, Disodium EDTA, Betula Platyphylia Japonica Juice, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Portulaca Oleracea Extract, Propylene Glycol, Alcohol, Glycerin, I, 2-Hexanediol, Gentiana Lutea Root Extract, Achillea Millefolium Extract, Artemisia Absinthium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Sodium Hyaluronate, Beta-Glucan, Potassium Sorbate, Copper Tripeptide-I, Palmitoyl Pentapeptide-4, Rh-Oligopeptide-I

MIZON Snail Repair Eye Cream

Përbërësit "magjik"

 80% skerecion të filtruar kërmilli, adenosinë dhe niacinamide, Squalene

Lista e plotë e përbërësve

Water, Snail Secretion Filtrate, Glycerin, Butylene Glycol, Niacinamide, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Cetearyl Olivate, Glyceryl Stearate, Sorbitan Olivate, Squalane, Octyldodecyl Myristate, Cetearyl Alcohol, 1,2-Hexanediol, Dimethicone, PEG-100 Stearate, Synthetic Beeswax, Polyacrylate-13, Palmitic Acid, Polyisobutene, Stearic Acid, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Disodium EDTA, Betula Alba Juice, Portulaca Oleracea (Green Purslane) Extract, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Seed Extract, Sodium Hyaluronate, Palmitoyl Tripeptide-5, Copper Tripeptide-1, Phenoxyethanol

MIZON Snail Intensive Gold Eye Gel Patch

Përbërësit "magjik"

 peptide, kstrakt të farës së grapefruit, ekstrakt bambuje dhe ekstrakt kërpudhash

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Calcium Chloride, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum, Xanthan Gum, Niacinamide, Dipropylene Glycol, Methylpropanediol, Snail Secretion Filtrate (10,000ppm), 1,2-hexanediol, Pentylene Glycol, Citrus Grandis (Grapefruit) Seed Extract, Bambusa Textilis Stem Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Chondrus Crispus Powder, Hydrolyzed Collagen, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Phellinus Linteus Extract, Inonotus Obliquus (Mushroom) Extract, Gold (0.89ppm), Adenosine, Octapeptide-7, sh-Octapeptide-4, sh-Oligopeptide-4, sh-Oligopeptide-9, sh-Decapeptide-7, sh-Decapeptide-9, sh-Pentapeptide-19, Caffeoyl Tripeptide-1, Hydroxyethylcellulose, Synthetic Fluorphlogopite, Tin Oxide (CI 77861), Titanium Dioxide (CI 77891), Iron Oxide (CI 77491), Phenoxyethanol, Disodium EDTA, Fragrance

 

 


Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja..Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Snail Repair Line

13,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI