Për të pasur flokë të shëndetshëm dhe plot me volum ajo çka ju nevojitet të shtoni në rutinë është  MIZON Salon Master Hair Clinic & MIZON Blooming Hair Ampoule të cilët premtojnë rritje të flokut, forcim të rrënjës duke minimizuar në këtë mënyrë rënien e tyre. 

MIZON Salon Master Hair Clinic

MIZON Salon Master Hair Clinic, është një trajtim super i përqëndruar, i cili që me përdorimin e parë, bën “riparimin” e flokut, duke krijuar një shtresë mbrojtëse të padepërtueshme. Formulimi i tij, unik me 7 lloje të ndryshme kolagjeni dhe 20 lloje aminoacide, do të depërtojnë në të gjitha shtresat e lëkurës, për të ndihmuar në rigjenerimin e flokut të dëmtuar dhe pa jetë duke rikthyer volumin, shkëlqimin dhe gjithashtu përkujdesjen e duhur ndaj skalpit. Por, nuk mbaron me kaq! Ky trajtim për flokun përmban 66% proteina, ku ndër ato edhe proteinën kolostrum. Kolostrum (1000 ppm) është një substancë e cila përmban 3 herë më shumë proteina se qumështi i zakonshëm. Gjithashtu, kjo proteinë është vërtetuar që përshpejton rigjenerimin qelizor dhe ndihmon që folikulat e flokut të kalojnë nga faza e pushimit në fazën e rritjes, duke nxitur kështu minimizimin e rënies së flokut dhe rritjen e flokëve të reja. E sugjerojmë për këdo që ka këto problematika: flokë të dëmtuar për shkak të lyerjes së shpeshtë, flokë të hollë dhe pajetë, flokë me maja të dyzuara, flokë të ashpër, flokë të thatë.

*150ml

MIZON Blooming Hair Ampoule 

Mizon Blooming Hair Ampule, do të kthet sekreti i shëndetit dhe bukurisë së flokëve tuaj. Ky produkt i mrekullueshëm është një kombinim i pasur me 11 ekstrakte bimore dhe përbërësve të kujdesit të veçantë për të ofruar një kujdes të plotë dhe rritur shëndetin e flokëve tuaj. Një ndër përbërësit kryesor të kësaj ampule është ekstrakti i jojoba seed, një bimë e rrallë që është njohur për aftësinë e saj të jashtëzakonshme për të ndihmuar në rritjen e flokëve. Përveç kësaj, ekstrakti i arganit dhe ekstrakti i rrushit, shtojnë hidratimin dhe nxisin fortësinë e flokëve. Përdorimi i rregullt i kësaj ampule do të bëjë flokët tuaja do të dukën më të mahnitshëm dhe do të tërheqin vëmendjen e të tjerëve.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, slikon, sulfate, fragrancë artificiale, vajra esencial.

*50ml

MIZON Salon Master Hair Clinic

Pasi të keni shpëlarë shampon nga flokët, aplikojeni në gjithë gjatësinë e flokut, nga rrënja te majat. Lëreni për 2-3 minuta dhe shpëlajini mirë flokët.

Këshillë: Është më efektiv, nëse pas aplikimit vendosni një kapuç dushi, që flokët ta përthithin sa më mirë!

MIZON Blooming Hair Ampoule

Aplikoni 1-3 sprucime pas larjes së flokut, në flokë të thatë, dhe vazhdoni me stilimin e tyre.

MIZON Salon Master Hair Clinic

Përbërësit "magjik"

7 lloje të ndryshme kolagjeni, 20 lloje aminoacide,  66% proteina, kolostrum (1000 ppm)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cetyl Alcohol, Propylene Glycol, Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Butylene Glycol, Isoamyl Laurate, Brassicamidopropyl Dimethylamine, Distearyldimonium Chloride, 1,2-Hexanediol, Hydrolyzed Keratin, Hydrogenated Coconut Oil, Fragrance, Hydrolyzed Collagen, Behenyl Alcohol, Lactic Acid, PEG-45M, Caprylyl Glycol, Copernicia Cerifera (Carnauba) Wax, Menthol, Illite, Salicylic Acid, Ricinus Communis (Castor) Seed Oil, Panthenol, Kaolin, Collagen Extract, Colostrum, Dipropylene Glycol, Glyceryl Caprylate, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Hydrolyzed Sweet Almond Protein, Hydrolyzed Rice Protein, Silica, Lactobacillus/Rye Flour Ferment, Lactobacillus/Soymilk Ferment Filtrate, Bacillus/Soybean Ferment Extract, Argania Spinosa Kernel Oil, Plukenetia Volubilis Seed Oil, Propanediol, Hydrolyzed Soy Protein, Hydrolyzed Corn Protein, Hydrolyzed Wheat Protein, Hydrolyzed Silk, Hydrolyzed Lupine Protein, Hibiscus Sabdariffa Flower Extract, Foeniculum Vulgare (Fennel) Seed Extract, Calendula Officinalis Flower Extract, Mentha Piperita (Peppermint) Flower/Leaf/Stem Extract, Petroselinum Sativum (Parsley) Extract, Thymus Vulgaris (Thyme) Leaf Extract, Artemisia Dracunculus (Tarragon) Leaf/Stem Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Rosa Hybrid Flower Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Extract, Olea Europaea (Olive) Leaf Extract, Origanum Vulgare Extract, Sambucus Nigra Flower Extract, Mentha Viridis (Spearmint) Extract, Ocimum Basilicum (Basil) Leaf ExtractChamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Origanum Majorana Leaf Extract, Aspalathus Linearis Leaf Extract, Rosa Canina Fruit Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Alchemilla Vulgaris Leaf Extract, Lippia Citriodora Leaf Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Cymbopogon Citratus Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Flower Extract, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Extract, Peucedanum Graveolens (Dill) Extract, Malva Sylvestris (Mallow) Flower Extract, Rosa Damascena Flower Extract, Coriandrum Sativum (Coriander) Extract, Sodium Benzoate, Lupinus Albus Seed Oil, Phenoxyethanol, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Tocopheryl Acetate, Hippophae Rhamnoides Oil, Ethylhexylglycerin, Niacinamide, Folic Acid, Pantothenic Acid, Pyridoxine, Thiamine HCl, Tocopherol, Collagen Amino Acids, Collagen, Zinc Hydrolyzed Collagen, Soluble Collagen, Sodium Soy Hydrolyzed Collagen, Histidine, Proline, Phenylalanine, Tryptophan, Threonine, Tyrosine, Arginine, Alanine, Isoleucine, Aspartic Acid, Asparagine, Cystine, Serine, Valine, Methionine, Leucine, Lysine, Glutamine, Glutamic Acid, Glycine, Cyanocobalamin, Riboflavin

MIZON Blooming Hair Ampoule

Përbërësit "magjik"

ekstrakt jojoba seed, ekstrakt argani, ekstrakti nga fruti i rrushit

Lista e plotë e përbërësve

Cyclopentasiloxane, disiloxane, dimethiconol, fragrance, simmondsia chinensis (jojoba) seed oil, moringa oleifera seed oil, vitis vinifera (grape) seed oil, olea europaea (olive) fruit oil, adansonia digitata oil, macadamia ternifolia seed oil, camellia seed oil, euterpe oleracea fruit oil, argania spinosa kernel oil, limnanthes alba (meadowfoam) seed oil, prunus amygdalus dulcis (sweet almond) oil, tocopheryl acetate, isopropyl myristate

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.

MIZON Salon Master Hair Clinic & Blooming Hair Ampoule

5,700 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI