MIZON Cicaluronic Cleansing Balm

 MIZON Cicaluronic Cleansing Balm, një larës vajor në trajtë balmi i cili me kontaktin e ngrohtësisë së lëkurës suaj, balmi transformohet në vaj dhe në aplikimin e ujit në lëkurë emulsifikohet në trajtë qumështi. I famshëm për strukturën e tij unike të shërbetit blu, ky balm ultra i butë ofron një pastrim sa më të thellë dhe efikas, duke mos krijuar aspak bllokim të poreve apo ndjesi rëndese në lëkurë. Përmbajtja me 8 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, ndihmojnë në rigjenerim e barrierës mbrojtëse së lëkurës ndërsa 7 forma të bimës centella, ofrojnë efekt qetësues për lëkurën e irrituar. Gjithashtu, ja vlen të përmendet që produkti përmban një spatul në paketim për të ndihmuar në aplikimin e tij. I përshatshëm për të gjitha tipologjitë e lekurës, kryesisht atë të thatë.

*80ml

MIZON Original Skin Energy Hyaluronic 100

MIZON Original Skin Energy Hyaluronic Acid 100, i ofron menjëherë lagështi lëkurës, duke i mbushur indet dhe duke siguruar nivelin e hidratimit falë formulimit me 50% acid hialuronik. Acidi hialuronik një përbërës natyral i lëkurës i aftë të mbajtur një sasi të madhe uji, deri në një mijë herë më shumë se vëllimi i tij. Me kalimin e moshës, prodhimi i këtij acidi nga trupi ynë zvogëlohet, prandaj shfaqen simptomat e para të dehidrimit dhe mungesës së elasticitetit në lëkurë. Formula e tij është zhvilluar për të mbushur hapësirën ndërqelizore dhe për të ndihmuar në zbutjen e rrudhave të vogla në lëkurën tonë. Përveç kësaj, tekstura e tij ujore është formuluar për të përmirësuar shkallën e depërtimit të të gjithë përbërësve aktivë në lëkurë. Ky serum vjen në kosistencë shumë të lehtë, përthithja e tij është e menjëhershme dhe ka një aftësi të madhe për të depërtuar në shtresat më të thella të lëkurës, prandaj dhe efektiviteti i tij është shumë herë më i lartë.

*30ml

MIZON Cicaluronic Nonnano Sunlock SPF50+ PA++++

Mizon Cicaluronic Nonnano Sunblock, ky krem mbrojtës është formuluar për të siguruar mbrojtje të fuqishme ndaj rrezeve të diellit (UVA dhe UVB), duke ndihmuar në parandalimin e dëmtimit të lëkurës dhe plakjes së saj. Ky produkt ofron një ndjesi të rehatshme dhe hidratuese për lëkurën tuaj, duke e bërë atë një zgjedhje të shkëlqyeshme për kujdesin e saj. MIZON është i njohur për inovacionin në kujdesin e lëkurës, dhe ky krem përmban formulën e patentuar Cicaluronic  Complex ™, një kombinim i acidit hyaluronic dhe ekstrakteve cikatriceale. Ky kompleks ndihmon në përmirësimin e strukturës së lëkurës, duke e lënë atë më të butë dhe më të hidratuar. Nga ana tjetër, falë formulimit me centella asiatica, dhe ekstrakte natyrale bimore (si ekstrakti i gjetheve të aloe), ky krem ka efekt qetësues në lëkurë si edhe parandalon dëmtimin e lëkurës që mund të shkaktohet nga rrezatimi diellor. Konsistenca e tij non-nano vjen e lehtë, dhe duke e përhapur mirë me duar nuk arrin të dallohet asnjë njollë e bardhë nga filtrat fizik. Gjithashtu, ja vlen të përmendet që ky krem ka një aromë shumë të këndshme dhe të freskët! I përshtatshëm për të gjitha tipet e lëkurës.

*50ml

Formula e tij është vegane, hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, sulfate, silikon.

MIZON Cicaluronic Cleansing Balm

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

MIZON Original Skin Energy Hyaluronic 100

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

MIZON Cicaluronic Nonnano Sunlock SPF50+ PA++++

Përdoreni në mëngjes në hapin e fundit të rutinës suaj. Aplikojeni në fytyrë, qafë, dekolte dhe çdo zonë të trupit që e shikoni të arsyeshme. Riaplikojeni çdo 2 orë nëse doni të ruani efektin mbrojtës. Përpara çdo aplikimi pastroni me një pecetë sipërfaqen e produktit. Për të larguar mbetjet e filtrave SPF të kremit mbrojtës ndaj diellit, këshillohet pastrimi me larje të dyfishtë (larës vajor dhe larës ujor).

MIZON Cicaluronic Cleansing Balm

Përbërësit "magjik"

8 lloje të ndryshme të acidit hialuronik, 7 forma të bimës centella

Lista e plotë e përbërësve

Ethylhexyl Palmitate, Cetyl Ethylhexanoate, Peg-20 Glyceryl Trisostearate, Polyethylene, Peg-8 Isostearate, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Cocos Nucifera (Coconut) Fruit Extract, Citrus Aurantifolia (Lime) Fruit Extract, Freesia Refract Extract, Iris Versicolor Extract, Jasminum Officinale (Jasmine) Extract, Lilium Tigrinum Extract, Leontopodium Alpinum Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Narcissus Pseudo-Narcissus (Daffodil) Flower Extract, Rose Extract, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Peel Oil, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Pelargonium Graveolens Flower Oil. Amyris Balsamifera Bark Oil, Citrus Paradisi (Grapefruit) Peel Sil, Eucalyptus Globulus Leaf OiL. Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Junipers Mexicana Oil. Boswellia Carteri Oil. Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil. Tocopheryl Acetate, 1.2-Hexanediol

MIZON Original Skin Energy Hyaluronic 100

Përbërësit "magjik"

50% acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Aqua (Water), Methylpropanediol, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Adenosine, Copper Tripeptide-1, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Glycerin, Betula Alba Juice, Portulaca Oleracea Extract, Achillea Millefolium Extract, Arnica Montana Flower Extract, Artemisia Absinthium Extract, Gentiana Lutea Root Extract, Astragalus Membranaceus Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Prunus Serotina (Wild Cherry) Fruit Extract, Punica Granatum Fruit Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Triethylhexanoin, Butylene Glycol, Hydrogenated Lecithin, Polyglyceryl-10 Oleate, Sclerotium Gum, Beta-Glucan, Carbomer, Diphenyl Dimethicone, Potassium Sorbate, Propylene Glycol, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Disodium EDTA, Alcohol, Phenoxyethanol

MIZON Cicaluronic Nonnano Sunlock SPF50+ PA++++

Përbërësit "magjik"

Cicaluronic  Complex ™ (acid hyaluronic, ekstrakte cikatriceale), centella asiatica

Lista e plotë e përbërësve

Cyclopentasiloxane, Water, Ethylhexyl Methoxycinnamate, Methyl Methacrylate Crosspolymer, Butylene Glycol, Ethylhexyl Salicylate, Polymethylsilsesquioxane, Zinc Oxide (CI 77947), Lauryl PEG/PPG-18/18 Methicone, Titanium Dioxide (CI 77891), C12-15 Alkyl Benzoate, Dimethicone/Vinyl Dimethicone Crosspolymer, Disteardimonium Hectorite, Cetyl PEG/PPG-10/1 Dimethicone, C30-45 Alkyl Cetearyl Dimethicone Crosspolymer, Magnesium Sulfate, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Isoamyl p-Methoxycinnamate, Glucose, Chlorella Vulgaris Extract, Aluminum Hydroxide, Fragrance (Parfum), Stearic Acid, Glyceryl Caprylate, Caprylyl Glycol, Fructose, Fructooligosaccharides, Dimethicone, Silica Dimethyl Silylate, 1,2-Hexanediol, Ethylhexylglycerin, Glycerin, Lavandula Angustifolia (Lavender) Flower Water, Borago Officinalis Extract, Centaurea Cyanus Flower Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower/Leaf Extract, Salvia Sclarea (Clary) Extract, Propanediol, Hyacinthus Orientalis (Hyacinth) Extract, Camellia Sinensis Leaf Extract, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Centella Asiatica Extract, Bambusa Arundinacea Stem Extract, Sodium Hyaluronate, Citric Acid, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Benzyl Glycol, Sodium Benzoate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Potassium Sorbate, Hyaluronic Acid

Marka koreano-jugore Mizon u themelua në vitin 2007 për të zhvilluar teknologji moderne të bukurisë. Me përbërës të cilësisë së lartë, teknika pioniere dhe kërkime intensive, për të krijuar produkte që janë shumë efektive dhe të thjeshta për t'u përdorur. MIZON beson në shumëllojshmërinë e bukurisë, pavarësisht nga përkatësia etnike, mosha, identiteti gjinor, seksualiteti, paaftësitë, feja.. Gjithkush është unik dhe misioni i tyre është të ndihmojnë duke u ndjerë rehat në lëkurën e tyre. Logoja e MIZON-it përfaqëson një kornizë të hapur dritareje: si një dritare që i hapet botës. Ata besojnë në dëgjimin e njerëzve, kuptimin e nevojave dhe formulimin e zgjidhjes së duhur.


MIZON Cicaluronic Line

6,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI