IUNIK Propolis Edition Skincare Set mund të jetë dhurata ideale nëse dëshironi të ushqeni lëkurën tuaj plot me vitamina! Përbërsi kryesor i setit nga vetë emri është propolis, një përbërës me veti të fuqishme antibakteriale, anti-inflamatore dhe anti-oksiduese. Mbron lëkurën nga radikalet e lira, duke i ofruar asaj një pamje më rinore dhe plot shëndet. Seti përmban 1 produkt në sasi të madhe, dhe 1 produkt në sasi mini.

IUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum

Përbëhet nga 70% ekstrakt propolis dhe 12% ekstrakt të frutit Sea Buckthorn që përmban vitaminë C, E dhe K. Ky serum është zgjidhja më e mirë për trajtimin e lëkurës së irrituar, duke e ushqyer atë me vitamina, minerale dhe aminoacide. I dhuron lëkurës gjallëri, shkëlqim dhe parandalon shfaqjen e shenjave të moshës.

*15ml

IUNIK Propolis Vitamin Eye Cream

Përmban 40.5% ekstrakt propolisi dhe 9.2% ekstrakt nga fruti i Sea Buckthorn! Ka efekt kundër shenjave të moshës që hidraton në mënyrë të njëtrajtshme për të pakësuar shfaqjen e vijave të holla dhe rrudhave. Gjithashtu përmban idebenone që ndihmon në rikthimin e elasticitetit të lëkurës për rrudhat e krijuara dhe për lëkurën e dehidratuar dhe të irrituar.

*30ml

IUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum

Përdoreni pas tonerit apo esencës. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

IUNIK Propolis Vitamin Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni 2 sprucime, lehtësisht në zonën rreth syve ose në çdo zonë që e shikoni të nevojshme. 

Përbërësit "magjik"

IUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum

ekstrakt propolisi, vitaminë C, ekstrakt nga bima Centella Asiatica, niancinamide

IUNIK Propolis Vitamin Eye Cream

ekstrakt propolisi, ekstrakt nga fruti Sea Buckthorn, idebenone

Lista e plotë e përbërësve

IUNIK Propolis Vitamin Synergy Serum

Propolis Extract, Aqua, Butylene glycol, Glycerin, Niacinamide, Propylene Glycol, Rosa Damascena Flower Water, 1, 2-Hexanediol, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract, Betaine, Carprylyl Glycol, Glycosyl Trehalose, Hydrogenated Starch Hydrolysate, Allantoin, Carbomer, Arginine, Hydroxyethylcellulose, Adenosine, Ethylhexyglycerin, Dipotassium Glycyrrhizate, Honey Extract,  Beta-Glucan, Portulaca Oleracea extract, Sodium Hyaluronate,  Pentylene Glycol, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Isopropyl Myristate, Centella Asiatica (Gotu Kola) Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract,  Ginkgo Biloba (Maidenhair Tree) Nut Extract, Hamamelis Virginiana (Witch Hazel) Extract,  Morus Alba (White Mulberry) Fruit Extract, Punica Granatum (Pomegranate) Extract, Dipropylene glycol, GlycyrrhizaGlabra Root Exctract, Aspalathus Linearis Exctract, Disodium Phosphate, Polysorbate 60, Commiphora Myrrha Resin Exctract, Yucca Schidigera Root Exctract, Sodium Phosphate, Perilla Frutescens Leafexctract, Limonene

IUNIK Propolis Vitamin Eye Cream

Propolis Extract (40.5%), Water, Hippophae Rhamnoides Fruit Extract (0.2%), Butylene Glycol, Glycerin, Caprylic/Capric Triglyceride, Niacinamide, Cetyl Ethylhexanoate, Cetearyl Olivate, Betaine, Glycosyl Trehalose, Camellia Japonica Seed Oil, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Sodium Hyaluronate, Sodium Acrylated Hyaluronate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sorbitan Olivate, Beta-Glucan, Lactobacillus/Rice Ferment, Lactobacillus/Ginseng Root Ferment Filtrate, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Saccharomyces/Potato Extract Ferment Filtrate, Saccharomyces/Coix Lacryma-Jobi Ma-yuen Seed Ferment Filtrate, Xanthan Gum, Centella Asiatica Extract, Pentylene Glycol, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Polyglyceryl-10 Laurate, Polygonum Cuspidatum Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Hydrogenated Starch Hydrolysate, 1,2-Hexanediol, Hydrogenated Lecithin, Caprylyl Glycol, Behenyl Alcohol, Cetearyl Alcohol, Ammonium Acryloyl/Dimethyltaurate/VP Copolymer, Polyglyceryl-3 Methylglucose, Distearate, Tromethamine, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Allantoin, Disodium EDTA, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Hydroxydecyl Ubiquinone (300 ppm), Aspalathus Linearis Extract, Caramel, Camellia Sinensis Leaf Extract, Rosmarinus Officinalis (Rosemary) Leaf Extract, Chamomilla Recutita (Matricaria) Flower Extract, Yucca Schidigera Root Extract, Commiphora Myrrha Resin Extract,Perilla Frutescens Leaf Extract, Copper Tripeptide-1, Acetyl/Hexapeptide-8, Limonene, Linalool

Emri i markës së njohur koreane IUNIK është një akronim që qëndron për:

I- ideal (ideal)

U- unique (unik)

N- natural (natyral)

I-ingredients (përbërës)

K- know how to (të dish si)

E tillë është filozofia e IUNIK që në thelbin e saj do të thotë: “Të dish si të zhvillosh produktet më të mira që janë ideale për lëkurën, unike dhe efektive, me origjinë natyrale dhe me përbërës të sigurtë”.  Përmes inovacionit dhe hulumtimeve të vazhdueshme, IUNIK synon krijimin dhe sigurimin e produkteve që i përgjigjen një tipologjie të caktuar të lëkurës apo një problematike të saj. Një vlerë e shtuar e këtyre produkteve është raporti i drejtë mes cilësisë së lartë dhe çmimit të arsyeshëm.

IUNIK Propolis Edition Skincare Set

2,000 ALL 2,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI