Kjo linjë përmban në formulimin e saj përzierjen e ekstrakteve të kërpudhave, të marrë nga Tremella Fuciformis me prejardhje nga natyra. Ky përbërës "magjik" ndihmon në rritjen e prodhimit natyral të kolagjenit të lëkurës suaj, duke përmirësuar elasticitetin dhe duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave. 

I'M FROM Mushroom Collagen Ampule

Ampula e kolagjenit "I'm From Mushroom" është serumi që çdokush do ta pëlqente falë përbërjes dhe konsitencës së tij qumështore! I formuluar me kolagjen Tremella Fuciformis (ekstrakti i kërpudhave), i pasur me përbërës aktivë me efekte antioksiduese, beta-glukan, substanca imituese të kolagjenit dhe vitaminë D, do të ndihmojë në rigjenerimin e qelizave të lëkurës duke ofruar një shtresë të shëndetshme. Përbërësi i kolagjenit me molekulë të ulët për depërtim më të mirë në lëkurë siguron lagështi dhe elasticitet ndaj lëkurës së ashpër dhe të varur. Formula përmban gjithashtu, niacinamide, gjalpë shea, vaj të farës së makadamisë dhe ceramid NP duke i dhënë lëkurës hidratim, tonifikim, njëtrajtësim të tonit dhe efekt plot shkëlqim! Duke e përdorur rregullisht, do të përmirësoni dukshëm aparencën e shenjave të moshës duke e ndjerë lëkurën më të gjallë dhe të re! Këshillohet për lëkurë mature. 

Formula e tij është e testuar dermatologjikisht  dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm, dhe irritues për lëkurën, si: paraben, sulfate, silikon, vajra artificial dhe fragrancë artificiale.

*30ml 

I'M FROM Mushroom Collagen Cream

I'M FROM Mushroom Collagen Cream, do të kthehet zgjidhja ideale për një lëkurë më rinore! I formuluar me 30% kolagjen të ekstraktuar nga kërpudhat, ky krem inovativ është krijuar për të ushqyer dhe hidratuar thellësisht lëkurën tuaj, duke e lënë atë të duket e lëmuar dhe rrezatuese. Përzierja unike e ekstrakteve të kërpudhave, të marrë  nga Tremella Fuciformis me prejardhje nga natyra, ndihmon në rritjen e prodhimit natyral të kolagjenit të lëkurës suaj, duke përmirësuar elasticitetin dhe duke reduktuar shfaqjen e linjave të holla dhe rrudhave. Ndërsa përmbajtja me niacinamide, ndihmon në zbehjen e njollave të krijuara nga hiperpigmentimi, duke parandaluar formimin edhe të atyre të reja. Përveç kësaj, rrit fuqinë në prodhimin e kolagjenit për një lëkurë më të tërhequr dhe rinore. Tekstura e butë dhe elastike e kremit jo vetëm që hidraton por gjithashtu lë një fund ushqyes pa ndjesi ngjitje. Është i përshtatshëm për çdo tip lëkure dhe rekomandohet për lekurën që kanë nisur të shfaqen shenjat e para të moshës.

Formula e tij është hipoalergjike, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate, fragrancë artificiale, ngjyrues artificial.

*50ml

I'M FROM Mushroom Collagen Ampule 

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje.

I'M FROM Mushroom Collagen Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

I'M FROM Mushroom Collagen Ampule

Përbërësit “magjik”

kolagjen të ekstraktuar nga kërpudhat, niacinamide, gjalpë shea, vaj të farës së makadamisë dhe ceramid NP

Lista e plotë e përbërësve

Water, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract(20%), Glycerin, Butylene Glycol, Methylpropanediol, Niacinamide, 1,2-Hexanediol, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Chlorella Vulgaris Extract, Butyrospermum Parkii (Shea) Butter, Soluble Collagen, Pentylene Glycol, Squalane, Hydrogenated Lecithin, Hydrogenated Polydecene, Triisostearin, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/VP Copolymer, Propanediol, Glucose, Panthenol, Fructooligosaccharides, Fructose, Ceramide NP, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylate Crosspolymer, Polyglyceryl-10 Laurate, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Dipotassium Glycyrrhizate, Caprylic/Capric Triglyceride, Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer, Sodium Phytate, Trehalose, Sodium Ascorbyl Phosphate, Beta-Glucan, Tocopherol, Sodium Stearoyl Glutamate, Xanthan Gum

I'M FROM Mushroom Collagen Cream

Përbërësit "magjik"

30% kolagjen të ekstraktuar nga kërpudhat, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Tremella Fuciformis (Mushroom) Extract(30%), Glycerin, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Pentaerythrityl Tetraethylhexanoate, Caprylic/Capric Triglyceride, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Niacinamide, Vinyl Dimethicone, Diisostearyl Malate, Methyl Trimethicone, Cetearyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Cetearyl Olivate, Sorbitan Olivate, Phytosteryl/Isostearyl/Cetyl/Stearyl/Behenyl Dimer Dilinoleate, Dioscorea Japonica Root Extract, Soluble Collagen, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Sodium Stearoyl Glutamate, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Butylene Glycol, Xanthan Gum, Adenosine, Sorbitan Isostearate, Hydrolyzed Corn Starch, Beta-Glucan, Sucrose, Ceramide Np, Mannose, Glucose, 1,2-Hexanediol, Hydroxyacetophenone, Ethylhexylglycerin

Marka e produkteve të përkujdesjes ndaj lëkurës “I’M FROM” njihet për filozofinë e saj të veçantë që e dallon nga markat e tjera. Secili produkt me shumë krenari, liston të gjithë përbërësit, si edhe origjinën e tyre dhe kështu merr kuptim emri i markës “I’M FROM”, që do të thotë "Unë jam nga”. Slogani i tyre “Nature as it is", që përkthehet “Natyra ashtu siç është", tregon shumë për marrëdhënien e ngushtë që ka krijuar marka me natyrën duke sjellë produktet më natyrale të mundshme. Këtë gjë e tregojnë më së miri produktet si: "Mugwort Essence" e përbërë me 100% ekstrakt nga bima mugwort e marrë nga ishulli Ganghwa, linja e produkteve me mjaltë "Honey" që merret nga bletët e malit Jiri apo "Vitamin Tree Water Gel" e përbërë nga uji i gjetheve të bimës që rritet në malin Taebaek. Formulimet e tyre janë aq të veçanta, efektive dhe të sigurta për të ndihmuar lëkurën duke i dhuruar një pamje më të shëndetshme dhe më rinore.

 

I'M FROM Mushroom Collagen Ampoule & Cream

5,800 ALL 9,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI