I DEW CARE Berry Groovy Brighten Mask, është si një kokteil aromash si dhe një trajtim luksoz për lëkurën tuaj! Kjo maskë e pasur me manaferra dhe fara luleshtrydhe përballet me nevojat e lëkurës tuaj duke i ofruar hidratim të thellë si edhe duke ndihmuar në rritjen e elasticitetit. Acidi glikolik (AHA), një element kyç i formulës, jo vetëm që ofron një efekt “peeling” të butë, por gjithashtu ndihmon në pastrimin e lëkurës nga qelizat e vdekura. Përjetoni magjinë e kujdesit të lëkurës përmes kësaj maske që kombinon bukur aromën, hidratimin, dhe efektin e përmirësimit të teksturës së lëkurës.  Maska është përshtatshme për të gjitha tipet e lëkurës.

Formula e saj është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

*100gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të njomë dhe masazhoni lehtësisht me levizje rrethore. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Mbajeni maskën për 5-10 min. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe të bollshëm. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

Përbërësit "magjik"

manaferra, fara luleshtrydhe dhe acid glikolik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Butylene Glycol, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Water, Trehalose, Propanediol, Methylpropanediol, Caprylic/Capric Triglyceride, Cetearyl Alcohol, Cellulose, Cetearyl Glucoside, Glyceryl Stearate, 1,2-Hexanediol, Water (Glacier Water), Glycolic Acid, Ascorbic Acid, Fragaria Vesca (Strawberry) Seed, Opuntia Coccinellifera Fruit Extract, Punica Granatum (Pomergranate) Fruit Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Citrus Junos Seed Extract, Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract, Citric Acid, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Actinidia Chinensis (Kiwi) Fruit Extract, Ammonium Acryloyldimethyltaurate/Vp Copolymer, Titanium Dioxide (Ci 77891), Polyacrylate Crosspolymer-6, Juglans Regia (Walnut) Shell Powder, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Sodium Stearoyl Glutamate, Ethylhexylglycerin, Iron Oxides (Ci 77491), Silica, Fragrance,

 

Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE BERRY GROOVY Brighten Mask

2,500 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI