I DEW CARE Matcha Mood Soothing Mask, kjo maskë me shpërlarje, me aromë çaji jeshil është e frymëzuar dhe e formuluar me matcha, një antioksidant i fuqishëm i njohur për zbutjen dhe rigjallërimin e lëkurës. Nga ana tjetër përmbajtja, me ekstrat të Aloe-s  do të ndihmoj në qetësimin e lëkurës së irrituar. Ndërsa, formulimi me ujë Glacier, një nga ujërat më të pastër dhe me vlera ushqyese, do t'i ofrojë hidratim të thellë lëkurës. Në fund të çdo aplikimi do e ndjeni lëkurën më të freskët dhe të butë! E përshtatshme për lëkurën e thatë, të dehidratuar, sensitive dhe me tendencë akneike.

Ky produkt është fitues i çmimit Elite Daily Glow Back To School 2019.


Formula e saj është hipoalergjike, vegane, e testuar dermatologjikisht dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm dhe irritues për lëkurën, si: alkool, paraben, silikon, sulfate.

*Ky produkt si edhe çdo produkt i markës I DEW CARE, ka cerifikatë VEGAN & PETA-ANIMAL TEST-FREE.

*100gr

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, aplikoni maskën në lëkurë të njomë dhe masazhoni lehtësisht me levizje rrethore. Evitoni zonën rreth syve dhe buzëve. Mbajeni maskën për 5-10 min. Shpëlajeni me ujë të vakët dhe të bollshëm. Vazhdoni me hapat e tjerë të rutinës suaj. Mund të përdoret 2-3 herë ne javë.

Përbërësit "magjik"

matca ( çaj jeshil), ekstrat aloe vera dhe ujë Glacier

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Methylpropanediol, Propanediol, Trehalose, Caprylic/Capric Triglyceride, Butylene Glycol, Titanium Dioxide (Ci 77891), Aloe Barbadensis Leaf Extract, Water (Glacier Water), 1,2-Hexanediol, Camellia Sinensis (Green Tea) Leaf Extract, Centella Asiatica Extract, Houttuynia Cordata Extract, Cucumis Sativus (Cucumber) Fruit Extract, Eucommia Ulmoides Bark Extract, Cymbopogon Schoenanthus Extract, Salvia Hispanica Seed Extract, Polysorbate 20, Sodium Acrylates Crosspolymer-2, Sodium Polyacrylate, Ethylhexylglycerin, Silica, Xanthan Gum, Iron Oxides (Ci 77492), Chromium Oxide Greens (Ci 77288), Ultramarines (Ci 77007), Fragrance,


Marka I DEW CARE është krijuar për të ofruar një përvojë argëtuese dhe efektive me produktet e krijuara për kujdesin e lëkurës. Që nga paketimi i jashtëm i cili është gjithmonë i këndshëm, e deri te performance e produktit, marka I DEW CARE përpiqet që të kënaqë të gjithë përdoruesit e produkteve të tyre me përbërjet më unike, aroma të shijshme dhe rezultate të dukshme reale. Kjo markë është në një lidhje shumë të ngushtë me shkencën. Të gjitha formulimet e produkteve testohen klinikisht me përbërës të cilët janë të sigurt jo vetëm për lëkurën tonë, por edhe për mjedisin. Qëllimi i kësaj marke është krijimi i produkteve sa më profesionale në K-Beauty duke kombinuar shkencën bashkë me bukurinë e lëkurës. Produktet e markës I DEW CARE janë për çdo lloj tipologjie lëkure dhe adresojnë disa problematika. Të gjitha produktet prodhohen në Korenë e Jugut.

I DEW CARE Matcha Mood Soothing Mask

2,300 ALL 3,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI