SUR.MEDIC™ Perfection 100™ 24K Gold Eye Patch & Cream, kanë në formulim një përbërës shumë të veçntë "Ar". Ari vepron si një mbrojtës i lëkurës, duke nxitur prodhimin e kolagjenit për të përmirësuar shenjat e moshës, për të rritur elasticitetin dhe parandaluar formimin e vijave të imëta. 

SUR.MEDIC™ Perfection 100™ 24K Gold Eye Patch

SUR.MEDIC™ Perfection 100™ 24K Gold Eye Patch, janë maska njëpërdorimshe luksoze për zonën delikate rreth syve, të formuluara me  0,914ppm ekstrakt prej ari 24K.  Ari vepron si një mbrojtës i lëkurës, duke ndihmuar në reduktimin e inflamacionit dhe duke ofruar përfitime antibakteriale dhe antioksiduese. Gjithashtu, nxit prodhimin e kolagjenit për të përmirësuar shenjat e moshës, për të rritur elasticitetin dhe parandaluar formimin e vijave të imëta. Nga ana tjetër formulimi me niacinamide do të zbehë rrathët e zinj rreth syve, si dhe do t'ju ofrojë butësi që me aplikimin e parë. 

*60 maska njëpërdorimshe

SUR.MEDIC ™ Perfection 100™  All In One Facial Eye Cream

SUR.MEDIC ™ Perfection 100™  All In One Facial Eye Cream është kremi më i ri për zonën delikate rreth syve nga marka SUR.MEDIC. Ky krem gjithëpërfshirës i ofron lëkurës një nxitje të menjëhershme të përfitimeve hidratuese, plot dhe ndriçuese. Tre lloje të ndryshme të acidit hialuronik në molekuala të madhësive të ndryshme,  punojnë së bashku për të depërtuar në lëkurë, duke ofruar hidratim që zgjat gjatë gjithë ditës (ose natës). Për më tepër, 15 lloje të peptideve punojnë për të synuar linjat e imëta dhe rrudhat, ndërsa krijojnë një barrierë mbrojtëse në lëkurë. Së fundi, dy lloje të kolagjenit dhe 99.9% të arit të pastër 24k i adresohen shenjave të moshës dhe parandalimit të formimit të linjave të mimikës dhe rrudhave më të thella. Konsistenca e këtij kremi është shumë e pasur dhe në trajtë shumë luksoze, por pa krijuar ndjesinë e ngjitjes. Në fund lë një ndjesi shumë të butë freskuese. Ky krem duke qenë se ka konsistencë të plotë për efekt shumë hidratues, prandaj përshtatet më së miri me tipologjinë e lëkurës së thatë. Për efekt maksimal sugjerojmë të përdoret për çdo vijë të hollë në fytyrë, pikat nazolabiale dhe në qafë.

*35ml

SUR.MEDIC™ Perfection 100™ 24K Gold Eye Patch

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj dhe të keni aplikuar tonerin, merrni me aplikuesin dy maska hydrogel dhe vendosini në zonën poshtë syve. Mbajini për 20-30 min. Në temperatura të larta, këshillohet ta mbani produktin në frigorifer. Pas çdo përdorimi, kujdesuni ta mbyllni mirë kapakun e tij për të evituar tharjen e esencës që gjendet brenda tij.

Këto maska mund t’i aplikoni edhe në zona të tjera, si pjesa e ballit apo qafës nëse keni nevojë për hidratim, zbehje të njollave apo kujdes të shtuar ndaj rrudhave.

SUR.MEDIC ™ Perfection 100™  All In One Facial Eye Cream

Në mëngjes dhe mbrëmje, pasi të keni aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj e përpara se të vendosni kremin hidratues, aplikojeni produktin lehtësisht në zonën rreth syve, pikat nazolabiale, qafë dhe dekolte.

SUR.MEDIC™ Perfection 100™ 24K Gold Eye Patch

Përbërësit "magjik"

  0,914ppm ekstrakt prej ari 24K, niacinamide

Lista e plotë e përbërësve

Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Chondrus Crispus Powder, Ceratonia Siliqua (Carob) Gum , Butylene Glycol, Phenoxyethanol, Xanthan Gum, Allantoin, Chlorphenesin, Niacinamide, Collagen Water, Synthetic Fluorphlogopite, Dipotassium Glycyrrhizate, PEG-60 Hydrogenated Castor Oil, Adenosine, Titanium Dioxide, 1,2-Hexanediol, Sodium Hyaluronate, Tocopheryl Acetate, Iron Oxide Red, Fragrance|Perfume|Parfum, Tin Oxide, Gold(0.914ppm), Polyglyceryl-10 Laurate, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Acetylated Hyaluronate, Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Pentapeptide-4, Hexapeptide-9, Acetyl Hexapeptide-8, Tripeptide-1, Copper Tripeptide-1

SUR.MEDIC ™ Perfection 100™  All In One Facial Eye Cream

Përbërësit "magjik"

99,9% ar të pastër, 15 lloje peptidesh, 3 lloje acidit hialuronik, 2 lloje të kolagjenit

Lista e plotë e përbërësve

Purified Water, Butylene Glycol, Glycerin, Hexanediol, Methylgluses, Gold, Copper Tripeptides, Tripeptides, Palmitoyl Tripeptides, Tripeptides, Hexapeptides, Acetylhexapeptides, Palmitoyl Tetrapeptides, Palmitoylpentapeptides Hexapeptide, Nonapeptide, Glycerin, PCA Isostearate, Acrylate, Alkyl Acrylate Crosspolymer, Tromethamine, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Xanthan Gum, Ethanol, Disodium Dithiate, Sodium Hyaluro Nate, Caprylic, Capric Triglyceride, Lecithin, Polysorbate, Dipropylene Glycol, Collagen, Hydrolyzed Collagen, Sodium Ascorbyl Phosphate, Nim Leaf Extract Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Cyclopentasiloxane, Dimethicone, 1,2-Hexanediol, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Niacinamide, Cyclohexasiloxane, Polysorbate 20, Phytosteril/Behenyl/Octyldrodeteil Centyl Centyl, Polysteryl/Behenyl/Octyldrodeylate 6 Olivate, Polyacrylate -13, sorbitan olivate, cetyl alcohol, glyceryl stearate, polysobutene, dimethicone/vinyl dimethicone crosspolymer, stearate PEG-75, butylene glycol, sodium polyacrylate, carbomer, tromethamine, ceteeth-20, Steareth-20, Sorbitanisan, ethylhexy, Carbomer, Cetylhexy, Ceteeth-20 20, Steareth-20, Sorbityleate, Ethylhex, Carbomer, Cetylhexol, Ceteeth-20, Steareth-20, Steareth-Stearth-Steartearte, Stethycylgy, Cetilhes, Cetylhex. Xanthan Gum, Coptis Japonica Extract, Adenosine, Sodium Hyaluronate, Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil, Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil, Citrus Aurantium Dulcis (Orange) Bark Oil, Aniba Rosaeodoralis (Rozaeodoralis) Leaf Oil, Centella Asiatica Extract, Eucalyptus Globulus Leaf Oil, Gold, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Collagen, Hyaluronic Acid, Ceramide 3, Cocos Nucifera (Coconut) Oil, Panthenol, Hydrolyzed Collagen, Plagenit Plastic Asiaticoside, Madecasic Acid, Asiatic Acid, Extract of Leontopodium Alpinum Callus Culture, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Bifida Ferment Lysate, PVP, Azadirachta Indica Leaf Extract, Caprylic/Capric Triglyceride, Leontopodium Annua Extract, Letton Life Extract, Symphylaelo, External Extract Barbadensis Leaf Extract, Pearl Extract , Propolis Extract, Glycosyl Trehalose, Hydrogenated Starch Hydrolysis, Palmitoyl-5 Tripeptide, Helichrysum Arenarium Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Oriza (Rice) Extract, Calendula Officinaptyl Extract, 1. , Phellinus Linteus Extract, Honey Extract, Dipeptide Diaminobutyroyl Benzylamide Diacetate, Arginine/Polypeptide Lysine, Gellan Gum, Propanediol, Usnea Barbata (Lichen) Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Zanthoxylum Piperitum Fruit Extract, Duckweed Pulsatillary Extract, Duckweed Pulsatillary Extract e) Flower Extract, Seed Extract Camellia Japonica, Fragaria Chiloensis (Strawberry) Fruit Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Aesculus Hippocastanum (Horse Chestnut) Extract, Portulaca Oleracea Extract, Ficus Carica (Fig) Fruit Extract, Adansonia Digitafum, Ligitataum, Adansonia Digitafum, Persica Fruit Extract (Peach), Achillea Millefolium Flower Extract, Persea Gratissima (Avocado) Fruit Extract, Gypsophila Paniculata Root Extract, Mentha Rotundifolia Leaf Extract, Sambucus Nigra Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Seed Extract, Candoga, Extract of Seed Seed, Jasminum Officinale (Jasmine) Flower Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Extract, Beta-Glucan, Sodium Ascorbyl Phosphate, Fullerene, Copper Tripeptide-1, Madecassoside, Tripeptide-1, Oligopeptide- 1, Palpeptide-1, , Tripeptide-2, Hexapeptide-11, Acetyl Hexapeptide-8, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Pentapeptide-4, Hexapeptide-9, Nonapeptide-1, Disodium EDTA

 

Zhvilluar nga Neogenlab, SUR.MEDIC™ është kujdestari personal i lëkurës suaj që siguron që çdo problematikë e lëkurës tuaj të jetë nën kontroll 24/7. Kjo markë ofron një zgjidhje të përditshme për lëkurën me konceptin e parë-ndihmës, e efektshme, e lehtë, e qasshme kudo, por mjaft fleksibile për tu përshtatur me gjendjen e përditshme të lëkurës suaj. Për çdo shqetësim të lëkurës, "Koral Secrets" ofron markën më të re të koleksionit SUR.MEDIC™.

SUR.MEDIC™ Perfection 100™ 24K Gold Eye Patch & Cream

5,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI