Ky set konsiderohet shumë i veçantë sepse përmban produktet bestseller të markës SULWHASOO. SULWHASOO Essential Perfecting Daily Routine

SULWHASOO Essential Balancing Water EX: Toner i renditur nr.1 për 5 vite radhazi. Qëndron mbi lëkurë butësisht dhe përthithet menjëherë. Ndihmon në balancimin e ph të lëkurës dhe e përgatit atë për përthithjen sa më të mirë të produkteve të tjera të rutinës tuaj, për një lëkurë të shëndetshme dhe të re në dukje!

*125ml/ 15ml

SULWHASOO Essential Balancing Emulsion EX: Ky locion gjithashtu së bashku me tonerin e linjës është renditur nr.1 për 5 vite radhazi. Balancon yndyrën dhe lagështinë e nevojshme që i nevojitet lëkurës gjatë gjithë ditës. Për lëkurën e yndyrshme mund të përdoret në vendin e kremit hidratues, ndërsa për lëkurën me tendencë tharjeje mund të përdoret pas serumit për një ekstra doze hidratimi!

*125ml/ 15ml

SULWHASOO First Care Activating Serum: Është produkti “bestseller” (më i shitur)! Mbi 400.000 konsumatorë e kanë ri-blerë minimalisht 10 herë, e renditur si esenca nr.1 per efektin anti-moshë për 9 vite rradhazi! Ky serum do t’ju rikthejë shkëlqimin e humbur me kalimin e viteve. Do të habiteni nga efektet e tij mbresëlënëse, pasi ndihmon në zbehjen e rrudhave, rikthen lagështinë dhe hidratimin e munguar dhe e bën lëkurën të shndritshme dhe plot freski.

*8ml

SULWHASOO Concentrated Giseng Renewing Perfecting Cream:Krem hidratues, i cili ndihmon në rritjen e elasticitetit të lëkurës, duke forcuar barrierën mbrojtëse të saj dhe njëkohësisht ofron lëmim të vijave të holla dhe rrudhave, duke parandaluar shenjat e moshës.

*5ml

Të gjitha produktet e setit "Bestseller", kanë konsistencë të lehtë në trajtë xheli, për të depërtuar thellësisht në të gjitha shtresat e lëkurës. Seti përmban 2 produkte në sasi të madhe dhe 4 produkte sample në sasi "mini" për t'ju krijuar mundësinë që të provoni të gjitha produktet Essential Skincare.

*Shënim: Për blerje të produkteve të markës SULWHASOO, nuk përfitohen pikë në Programin e Besnikërisë, por mund të aplikohen në të kuponat e uljes.

1- SULWHASOO First Care Activating Serum

2- SULWHASOO Essential Balancing Water EX

3- SULWHASOO Essential Balancing Emulsion EX

4- SULWHASOO Concentrated Giseng Renewing Perfecting Cream

SULWHASOO First Care Activating Serum

Përbërësit "magjik"

Jaum Balancing Complex

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua / Eau, Alcohol Denat., Butylene Glycol, Betaine, 1,2-Hexanediol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethyl Silane, Glyceryl Polymethacrylate, Carbomer, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Tromethamine, Propanediol, Glyceryl Caprylate, Juglans Regia (Walnut) Seed Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Fragrance / Parfum, Ethylhexylglycerin, Adenosine, Limonene, Methyl Trimethicone, Disodium Edta, Xanthan Gum, Cellulose Gum, Carrageenan, Honey / Mel / Miel, Madecassoside, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Pentylene Glycol, Ophiopogon Japonicus Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Linalool, Lycium Chinense Fruit Extract, Polygonatum Odoratum Rhizome Extract, Biosaccharide Gum-1, Propylene Glycol, Ziziphus Jujuba Fruit Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Natto Gum, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Prunus Mume Fruit Extract, Citronellol, Citral, Geraniol, Hydrogenated Lecithin, Bht, Citric Acid, Lentinus Edodes Extract, Tocopherol, Hydrolyzed Soybean Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Zingiber Officinale (Ginger) Root Extract

SULWHASOO Essential Balancing Water EX

Përbërësit "magjik"

JAUM Nourishing Complex™

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua /Eau, Alcohol, Betaine, Butylene Glycol, Glyceryl Polymethacrylate, Camelliasinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract,Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Peg/Ppg-17/6 Copolymer, Glycereth-26, Nelumbonucifera Flower Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract,Rehmannia Glutinosa Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Liliumcandidum Bulb Extract, Phenoxyethanol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethylsilane, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylatecrosspolymer, Fragrance, Portulaca Oleracea Extract, Honey / Mel / Miel,Ethylhexylglycerin, Phenyl Trimethicone, Potassium Hydroxide, Fragrance /Parfum, Disodium Edta, Limonene, Natto Gum, Sodium Hyaluronate, Linalool, Propanediol, Beta-Glucan

SULWHASOO Essential Balancing Emulsion EX

Përbërësit "magjik"

ekstrakt nga kërpudha Schizophyllum Commune

Lista e plotë e përbërësve

Water/ Aqua / Eau, Butylene Glycol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Octyldodecylmyristate, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seedoil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Camellia Sinensis Leaf Extract,Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Hydrogenated Vegetable Oil,Cetearyl Alcohol, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Polygonatum Officinalerhizome/Root Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Paeonia Albifloraroot Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Glyceryl Stearate, Mangiferaindica (Mango) Seed Butter, Phenoxyethanol, Dimethicone, Stearic Acid,Palmitic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Propanediol, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Honey / Mel /Miel, Tromethamine, Fragrance / Parfum, Disodium Edta, Portulaca Oleraceaextract, Ethylhexylglycerin, Alcohol, Limonene, Sodium Hyaluronate, Linalool,Beta-Glucan, Natto Gum, Citronellol, Citral, Geraniol

SULWHASOO Concentrated Giseng Renewing Perfecting Cream

Përbërësit "magjik"

Compound K: përzierje elementesh të ekstraktuara nga bima e Ginseng-ut të kuq korean (e patentuar nga Sulwhasoo)

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua / Eau, Butylene Glycol, Dimethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Squalane, Hydrogenated Polyisobutene, 1,2- Hexanediol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Methoxy Peg-114/Polyepsilon Caprolactone, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Fragrance / Parfum, Hydrolyzed Ginseng Saponins (Enzyme-Treated Red Ginseng Saponins), Glyceryl Caprylate, Arachidyl Glucoside, Phenoxyethanol, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Sodium Stearoyl Glutamate, Linalool, Panax Ginseng Root Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Sodium Chloride, Honey / Mel / Miel, Limonene, Hydrogenated Lecithin, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Panax Ginseng Flower Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Polygonatum Odoratum Rhizome Extract, Myristic Acid, Arachidic Acid, Glucose, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Phytosphingosine, Sodium Polyaspartate, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Acetyl Heptapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hydroxide, Acetyl Octapeptide-3


Marka

Marka prestigjoze SULWHASOO u krijua në vitin 1966 nga z.Suh Sung-whan. Themeluesi u njoh me rëndësinë e bimëve medicinale koreane gjatë fëmijërisë, teksa ndihmonte nënën e tij në biznesin e vajit esencial të bimës Camellia, e më pas gjatë viteve që kaloi në Universitetin e Mjekësisë Orientale Kyunghee, duke zhvilluar kërkime shkencore mbi krijimin e formulimeve sa më inovative. Pikërisht në filozofinë e markës së tij, shprehet dashuria dhe përkushtimi ndaj këtyre bimëve mrekullibërëse. Për SULWHASOO-n, bukuria ideale qëndron në mjekësinë bimore koreane e frymëzuar nga urtësia aziatike. Fokusi i produkteve të saj luksoze nuk është vetëm në trajtimin e shenjave të dukshme, por edhe në gjetjen dhe adresimin e shkaqeve të problematikave të shfaqura në lëkurë. Ndryshe nga kompanitë e tjera koreane të bukurisë, SULWHASOO i mbetet besnik produkteve të tij tradicionale dhe sjell gjatë gjithë kohës versione të përmirësuara të formulimeve. Shembujt më të mirë që përcjellin këtë qasje janë "First Care Activating Serum" që zhvillohet për më shumë se 20 vjet dhe linja "Concentrated Ginseng EX" që përmirësohet prej më shumë se gjysmë shekulli.

SULWHASOO Essential Perfecting Daily Routine

17,500 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI