Kjo linjë përmban përbërës aktiv si ai i bimës së ginsengut të kuq korean, i ardhur në një kombinim të patentuar, që quhet GINSENOMICS™. Kjo teknologji është e fuqishme sepse tipologjia e ginsengut të përdorur, është shumë e rrallë: Ginseng Saponin (CK) me veti 6000 herë më të fuqishme, pikërisht për të prodhuar formulimin e patentuar GINSENOMICS™. Kjo formulë është rezultati i 50 viteve punë kërkimore mbi vetitë kurative të bimës Ginseng.

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Serum

Serumi luksoz i markës së famshme SULWHASOO, Concentrated Ginseng Renewing Serum është serumi “bestseller” me 1 milion shishe të shitura! Çfarë e bën kaq të veçantë këtë serum? Përveçse sjell vetitë e gjethes, rrënjës dhe kërcellit të bimës Ginsengut të kuq, në përbërjen e tij inovative të patentuar GINSENOMICS™ gjenden kapsula të vogla të prodhuara me teknologjinë e vetë markës SULWHASOO. Ato përmbajnë vajin esencial dhe ekstraktin e marrë nga rrënja dhe lulja e bimës. Këto kapsula janë të ndjeshme ndaj ndryshimit të temperaturës, dhe kur bien në kontakt me lëkurën arrijnë të shpërbëhen menjëherë, duke e bëre këtë serum të përthithet lehtësisht. Konsistenca e tij është kremoze dhe e ushqen, por pa e rënduar lëkurën. Ky serum ndihmon në mbajtjen e nivelin të duhur të hidratimit si dhe redukton shfaqjen e rrudhave. 

 *50ml

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream

Një krem i fuqishëm anti-moshë që përmban teknologjinë e markës luksoze SULWHASOO! Është cilësuar dhe renditur si kremi nr.1 për efektet anti-rrudhë! Në KORAL SECRETS vjen variant i përmirësuar me veti akoma më të fuqishme: SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream, duke i ofruar lëkurës rigjenerim dhe forcim! Përbërësi kryesor është ginseng-u i kuq korean i ardhur në një kombinim të patentuar, që quhet GINSENOMICS™. Kjo teknologji është e fuqishme sepse tipologjia e ginsengut të përdorur, është shumë e rrallë: Ginseng Saponin (CK) me veti 6000 herë më të fuqishme, pikërisht për të prodhuar formulimin e patentuar GINSENOMICS™. Kjo formulë është rezultati i 50 viteve punë kërkimore mbi vetitë kurative të bimës Ginseng. Ky krem, falë kësaj bime, ka veti antioksiduese dhe hidratuese që e bëjnë lëkurën të ruajë lagështinë e saj natyrale dhe të ketë një barrierë të fortë. Konsistenca e tij është kremoze dhe e ushqen, por pa e rënduar lëkurën. Nuk mund të harrojmë pa përmendur vetitë e tij të fuqishme kundër shenjave të moshës.  SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream lufton formimin e vijave të lehta dhe të rrudhave më të thella të krijuara me kalimin e viteve. Konsiderohet një nga produktet më të mira kundër plakjes.

*60ml

*Shënim: Për blerje të produkteve të markës SULWHASOO, nuk përfitohen pikë në Programin e Besnikërisë, por mund të aplikohen në të kuponat e uljes.

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Serum

Në rutinën tuaj të mëngjesit dhe mbrëmjes, pasi të keni pastruar lëkurën dhe aplikuar tonerin dhe esencën, merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë, qafë dhe dekolte. Masazhoni në mënyrë të vazhdueshme që kapsulat Ginsenisphere™ të shpërbëhen, derisa lëkura ta ketë perthithur tërësisht serumin. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj.

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream

Në mëngjes, përpara aplikimit të kremit mbrojtës ndaj diellit dhe në mbrëmje, pasi të keni pastruar lëkurën me larësin dhe aplikuar tonerin, esencën dhe/ose serumin e rutinës suaj, merrni një sasi të konsiderueshme dhe përhapeni butësisht në lëkurë me lëvizje rrethore, derisa të jetë përthithur tërësisht.

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Serum

Përbërësit "magjik"

Ginsenisphere™, vaj nga farat e bimës Ginseng

Lista e plotë e përbërësve

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil , Methyl Gluceth-20, Betaine, Behenyl Alcohol , Methoxy PEG-114/Polyepsilon Caprolactone , Carbomer, Jojoba Esters , Tromethamine, Hydrolyzed Ginseng Saponins, Fragrance, Glyceryl Caprylate , Sucrose Polystearate, Phenoxyethanol, Honey, Ethylhexylglycerin , Nelumbium Speciosum Flower Extract, Polygonatum Odoratum Rhizome Extract , Rehmannia Chinensis Root Extract , Paeonia Lactiflora Extract , Lilium Candidum Bulb Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Disodium EDTA, Hydrogenated Polyisobutene , Panax Ginseng Seed Oil, Panax Ginseng Leaf/Stem Extract, 1,2-Hexanediol , Panax Ginseng Flower Extract, Tocopherol, Hydrogenated Lecithin, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate , Panax Ginseng Root Extract , Phytosphingosine, Sodium Polyaspartate, Sodium Methyl Stearoyl Taurate

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Cream

Përbërësit "magjik"

Compound K: përzierje elementesh të ekstraktuara nga bima e Ginseng-ut të kuq korean (e patentuar nga Sulwhasoo)

Lista e plotë e përbërësve

Water / Aqua / Eau, Butylene Glycol, Dimethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Squalane, Hydrogenated Polyisobutene, 1,2- Hexanediol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Methoxy Peg-114/Polyepsilon Caprolactone, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Fragrance / Parfum, Hydrolyzed Ginseng Saponins (Enzyme-Treated Red Ginseng Saponins), Glyceryl Caprylate, Arachidyl Glucoside, Phenoxyethanol, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Sodium Stearoyl Glutamate, Linalool, Panax Ginseng Root Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Sodium Chloride, Honey / Mel / Miel, Limonene, Hydrogenated Lecithin, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Panax Ginseng Flower Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Polygonatum Odoratum Rhizome Extract, Myristic Acid, Arachidic Acid, Glucose, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Phytosphingosine, Sodium Polyaspartate, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Acetyl Heptapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hydroxide, Acetyl Octapeptide-3

Marka prestigjoze SULWHASOO u krijua në vitin 1966 nga z.Suh Sung-whan. Themeluesi u njoh me rëndësinë e bimëve medicinale koreane gjatë fëmijërisë, teksa ndihmonte nënën e tij në biznesin e vajit esencial të bimës Camellia, e më pas gjatë viteve që kaloi në Universitetin e Mjekësisë Orientale Kyunghee, duke zhvilluar kërkime shkencore mbi krijimin e formulimeve sa më inovative. Pikërisht në filozofinë e markës së tij, shprehet dashuria dhe përkushtimi ndaj këtyre bimëve mrekullibërëse. Për SULWHASOO-n, bukuria ideale qëndron në mjekësinë bimore koreane e frymëzuar nga urtësia aziatike. Fokusi i produkteve të saj luksoze nuk është vetëm në trajtimin e shenjave të dukshme, por edhe në gjetjen dhe adresimin e shkaqeve të problematikave të shfaqura në lëkurë. Ndryshe nga kompanitë e tjera koreane të bukurisë, SULWHASOO i mbetet besnik produkteve të tij tradicionale dhe sjell gjatë gjithë kohës versione të përmirësuara të formulimeve. Shembujt më të mirë që përcjellin këtë qasje janë "First Care Activating Serum" që zhvillohet për më shumë se 20 vjet dhe linja "Concentrated Ginseng EX" që përmirësohet prej më shumë se gjysmë shekulli.

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Serum & Cream

63,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI