Një krem i fuqishëm anti-moshë që përmban teknologjinë e markës luksoze SULWHASOO! Është cilësuar dhe renditur si kremi nr.1 për efektet anti-rrudhë! Në KORAL SECRETS vjen variant i përmirësuar me veti akoma më të fuqishme: SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Cream EX, duke i ofruar lëkurës rigjenerim dhe forcim! Përbërësi kryesor është ginseng-u i kuq korean i ardhur në një kombinim të patentuar, që quhet GINSENOMICS™. Kjo teknologji është e fuqishme sepse tipologjia e ginsengut të përdorur, është shumë e rrallë: Ginseng Saponin (CK) me veti 6000 herë më të fuqishme, pikërisht për të prodhuar formulimin e patentuar GINSENOMICS™. Kjo formulë është rezultati i 50 viteve punë kërkimore mbi vetitë kurative të bimës Ginseng. Ky krem, falë kësaj bime, ka veti antioksiduese dhe hidratuese që e bëjnë lëkurën të ruajë lagështinë e saj natyrale dhe të ketë një barrierë të fortë. Konsistenca e tij është kremoze dhe e ushqen, por pa e rënduar lëkurën. Nuk mund të harrojmë pa përmendur vetitë e tij të fuqishme kundër shenjave të moshës. SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Cream lufton formimin e vijave të lehta dhe të rrudhave më të thella të krijuara me kalimin e viteve. Konsiderohet një nga produktet më të mira kundër plakjes.

*60ml

Seti përmban 1 produkte në sasi të madhe dhe 5 produkte sample në sasi "mini" për t'ju krijuar mundësinë që të provoni të gjitha produktet fantastike të linjës Ginseng Renewing Perfecting Set.

Kremi vjen në set së bashku me:

1- SULWHASOO Gentle Cleansing Foam 50ml
2- SULWASOO Concentrated Ginseng Renewing Water EX 25ml
3- SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Emulsion EX 25ml
4- SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Serum 5ml
5- SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream 10ml

*Shënim: Për blerje të produkteve të markës SULWHASOO, nuk përfitohen pikë në Programin e Besnikërisë, por mund të aplikohen në të kuponat e uljes.

1- SULWHASOO Gentle Cleansing Foam
2- SULWASOO Concentrated Ginseng Renewing Water EX 
3- SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Emulsion 
4- SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Serum 
5- SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream 

Përbërësit "magjik"

Compound K: përzierje elementesh të ekstraktuara nga bima e Ginseng-ut të kuq korean (e patentuar nga Sulwhasoo)

Lista e plotë e përbërësve

SULWHASOO Gentle Cleansing Foam

Water / Aqua / Eau, Potassium Cocoyl Glycinate, Disodium Cocoamphodiacetate, Cocamidopropyl Betaine, Acrylates/Beheneth-25 Methacrylate Copolymer, Peg-200 Hydrogenated Glyceryl Palmate, Sodium Chloride, Pentylene Glycol, 1,2-Hexanediol, Sodium Methyl Cocoyl Taurate, Caprylyl/Capryl Glucoside, Peg-7 Glyceryl Cocoate, Fragrance / Parfum, Isostearic Acid, Potassium Hydroxide, Butylene Glycol, Limonene, Disodium Edta, Ethylhexylglycerin, Sodium Benzoate, Tetrasodium Edta, Coix Lacryma-Jobi Ma-Yuen Seed Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Castanea Crenata (Chestnut) Shell Extract, Linalool, Spirodela Polyrhiza Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Salicornia Herbacea Extract, Morus Alba Leaf Extract, Angelica Keiskei Extract, Citric Acid, Tocopherol

SULWASOO Concentrated Ginseng Renewing Water EX 

Water / Aqua /Eau, Alcohol, Betaine, Butylene Glycol, Glyceryl Polymethacrylate, Camelliasinensis Leaf Extract, Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract,Glycerin, Biosaccharide Gum-1, Peg/Ppg-17/6 Copolymer, Glycereth-26, Nelumbonucifera Flower Extract, Polygonatum Officinale Rhizome/Root Extract,Rehmannia Glutinosa Root Extract, Paeonia Albiflora Root Extract, Liliumcandidum Bulb Extract, Phenoxyethanol, Bis-Peg-18 Methyl Ether Dimethylsilane, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Acrylates/C10-30 Alkyl Acrylatecrosspolymer, Fragrance, Portulaca Oleracea Extract, Honey / Mel / Miel,Ethylhexylglycerin, Phenyl Trimethicone, Potassium Hydroxide, Fragrance /Parfum, Disodium Edta, Limonene, Natto Gum, Sodium Hyaluronate, Linalool, Propanediol, Beta-Glucan

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Emulsion 

Water/ Aqua / Eau, Butylene Glycol, Hydrogenated Poly(C6-14 Olefin), Octyldodecylmyristate, Glycerin, Cetyl Ethylhexanoate, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seedoil, Polyglyceryl-3 Methylglucose Distearate, Camellia Sinensis Leaf Extract,Glycyrrhiza Uralensis (Licorice) Root Extract, Hydrogenated Vegetable Oil,Cetearyl Alcohol, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Polygonatum Officinalerhizome/Root Extract, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Paeonia Albifloraroot Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Glyceryl Stearate, Mangiferaindica (Mango) Seed Butter, Phenoxyethanol, Dimethicone, Stearic Acid,Palmitic Acid, Glyceryl Stearate Citrate, Propanediol, Hydroxyethylacrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Carbomer, Honey / Mel /Miel, Tromethamine, Fragrance / Parfum, Disodium Edta, Portulaca Oleraceaextract, Ethylhexylglycerin, Alcohol, Limonene, Sodium Hyaluronate, Linalool,Beta-Glucan, Natto Gum, Citronellol, Citral, Geraniol

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Serum 

Water, Butylene Glycol, Glycerin, Limnanthes Alba (Meadowfoam) Seed Oil , Methyl Gluceth-20, Betaine, Behenyl Alcohol , Methoxy PEG-114/Polyepsilon Caprolactone , Carbomer, Jojoba Esters , Tromethamine, Hydrolyzed Ginseng Saponins, Fragrance, Glyceryl Caprylate , Sucrose Polystearate, Phenoxyethanol, Honey, Ethylhexylglycerin , Nelumbium Speciosum Flower Extract, Polygonatum Odoratum Rhizome Extract , Rehmannia Chinensis Root Extract , Paeonia Lactiflora Extract , Lilium Candidum Bulb Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Disodium EDTA, Hydrogenated Polyisobutene , Panax Ginseng Seed Oil, Panax Ginseng Leaf/Stem Extract, 1,2-Hexanediol , Panax Ginseng Flower Extract, Tocopherol, Hydrogenated Lecithin, Pentaerythrityl Tetra-di-t-butyl Hydroxyhydrocinnamate , Panax Ginseng Root Extract , Phytosphingosine, Sodium Polyaspartate, Sodium Methyl Stearoyl Taurate

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream 

Water / Aqua / Eau, Butylene Glycol, Dimethicone, Glycerin, Triethylhexanoin, Squalane, Hydrogenated Polyisobutene, 1,2- Hexanediol, Vinyl Dimethicone/Methicone Silsesquioxane Crosspolymer, Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate Copolymer, Cetearyl Olivate, Cetearyl Alcohol, Methoxy Peg-114/Polyepsilon Caprolactone, Sorbitan Olivate, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Palmitic Acid, Arachidyl Alcohol, Behenyl Alcohol, Fragrance / Parfum, Hydrolyzed Ginseng Saponins (Enzyme-Treated Red Ginseng Saponins), Glyceryl Caprylate, Arachidyl Glucoside, Phenoxyethanol, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, Ethylhexylglycerin, Disodium Edta, Sodium Stearoyl Glutamate, Linalool, Panax Ginseng Root Extract, Dextrin, Theobroma Cacao (Cocoa) Extract, Sodium Chloride, Honey / Mel / Miel, Limonene, Hydrogenated Lecithin, Rehmannia Glutinosa Root Extract, Panax Ginseng Flower Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Lilium Candidum Bulb Extract, Polygonatum Odoratum Rhizome Extract, Myristic Acid, Arachidic Acid, Glucose, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Phytosphingosine, Sodium Polyaspartate, Caprylyl Glycol, Tocopherol, Sodium Methyl Stearoyl Taurate, Acetyl Heptapeptide-4, Acetyl Hexapeptide-8, Sodium Hydroxide, Acetyl Octapeptide-3

Marka prestigjoze SULWHASOO u krijua në vitin 1966 nga z.Suh Sung-whan. Themeluesi u njoh me rëndësinë e bimëve medicinale koreane gjatë fëmijërisë, teksa ndihmonte nënën e tij në biznesin e vajit esencial të bimës Camellia, e më pas gjatë viteve që kaloi në Universitetin e Mjekësisë Orientale Kyunghee, duke zhvilluar kërkime shkencore mbi krijimin e formulimeve sa më inovative. Pikërisht në filozofinë e markës së tij, shprehet dashuria dhe përkushtimi ndaj këtyre bimëve mrekullibërëse. Për SULWHASOO-n, bukuria ideale qëndron në mjekësinë bimore koreane e frymëzuar nga urtësia aziatike. Fokusi i produkteve të saj luksoze nuk është vetëm në trajtimin e shenjave të dukshme, por edhe në gjetjen dhe adresimin e shkaqeve të problematikave të shfaqura në lëkurë. Ndryshe nga kompanitë e tjera koreane të bukurisë, SULWHASOO i mbetet besnik produkteve të tij tradicionale dhe sjell gjatë gjithë kohës versione të përmirësuara të formulimeve. Shembujt më të mirë që përcjellin këtë qasje janë "First Care Activating Serum" që zhvillohet për më shumë se 20 vjet dhe linja "Concentrated Ginseng EX" që përmirësohet prej më shumë se gjysmë shekulli.

SULWHASOO Concentrated Ginseng Renewing Perfecting Cream Set

34,500 ALL 37,000 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI