Nëse dëshironi të keni një lëkurë të hidratuar, të shëndetshme dhe plot shkëlqim, ju vjen në ndihmë SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Line. Falë përdorimit të këtyre dy produkteve do të arrini të zbehni njollat e errëta në lëkurë, shenjat post-akne dhe njolla të tjera të hiperpigmentit. Produktet e kësaj linje janë: 

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Toner

Përmban 88% filtrat të fermentuar galactomyces (maja), dhe 1% acid askorbik të pastër (vitaminë C).

*200ml

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Serum

Përmban 3% vitaminë C dhe 75% filtrat i fermentuar i Galactomyces (me origjinë nga majaja).

*30ml

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Serum

Përdoreni pas tonerit. Merrni një sasi të konsiderueshme në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe qafë derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Evitoni zonën rreth syve. Për të maksimizuar efektin dhe për të parandaluar oksidimin e produktit, mbajeni në një vend të freskët dhe të errët. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Këshillohet të përdoret në mbrëmje. Në ditën pasardhëse, aplikoni krem mbrojtës ndaj diellit me SPF30+.

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Toner

Përbërësit "magjik"

galactomyces, vitaminë C

Lista e plotë e përbërësve

Galactomyces Ferment Filtrate,Butylene Glycol,1,2-Hexanediol,Niacinamide,Glycerin,Ascorbic Acid,Tromethamine,C12-14 Pareth-12,Water,Allantoin,Cellulose Gum ,Ethylhexylglycerin,Adenosine,Hydrogenated Lecithin,Polyglyceryl-10 Stearate,Panthenol,Sodium Ascorbyl Phosphate,Phenylethyl Resorcinol,Propolis Extract,Aronia Melanocarpa Fruit Extract,Aspalathus Linearis Extract,Bambusa Vulgaris Extract,Maltodextrin,Saccharide Hydrolysate,Ficus Carica (Fig) Fruit Extract,Phoenix Dactylifera (Date) Fruit Extract,Tuber Magnatum Extract,Biotin,Folic Acid,Houttuynia Cordata Extract,Pyridoxine,Opuntia Coccinellifera Fruit Extract,Opuntia Ficus-Indica Extract,Caprylic/Capric Triglyceride,Adansonia Digitata Seed Extract,Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate,Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract Calendula Officinalis Flower Extract ,Sparassis Crispa Extract Cyanoc,Obalamin,Tocopherol,Euterpe Oleracea Fruit Extract,Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract,Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract,Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract,Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract V,Ccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract,Vaccinium Myrtillus Fruit Extract,Spirulina Maxima Extract,Astaxanthin,Inositol,Linoleic Acid,Thiamine Hcl,Disodium Edta ,Itrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,Limonene,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil,Linalool ,Caramel

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Serum

Përbërësit "magjik"

vitaminë C e pastër, galactomyces

Lista e plotë e përbërësve

Galactomyces Ferment Filtrate,Dipropylene Glycol,Glycerin,Ascorbic Acid,Butylene Glycol,1,2-Hexanediol ,Niacinamide,Tromethamine Water,Trehalose,C12-14 Pareth-12,Allantoin,Hydroxyethylcellulose,Xanthan Gum ,Ethylhexylglycerin,Adenosine,Citrus Aurantium Bergamia (Bergamot) Fruit Oil,Hydrogenated Lecithin,Glyceryl Acrylate/Acrylic Acid Copolymer ,Sodium Hyaluronate,Pvm/Ma Copolymer ,Polyglyceryl-10 Stearate,Lavandula Angustifolia (Lavender) Oil,Panthenol,Sodium Ascorbyl Phosphate,Phenylethyl Resorcinol,Propolis Extract,Aronia Melanocarpa Fruit Extract,Bambusa Vulgaris Extract,Aspalathus Linearis Extract,Saccharide Hydrolysate,Maltodextrin,Ficus Carica (Fig) Fruit Extract,Phoenix Dactylifera (Date) Fruit Extract,Tuber Magnatum Extract,Pyridoxine,Houttuynia Cordata Extract,Folic Acid,Biotin,Opuntia Ficus-Indica Extract,Opuntia Coccinellifera Fruit Extract,Caprylic/Capric Triglyceride,Adansonia Digitata Seed Extract,Leuconostoc/Radish Root Ferment Filtrate,Sparassis Crispa Extract,Calendula Officinalis Flower E Tract ,Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract,Tocopherol,Cyanocobalamin,Vaccinium Myrtillus Fruit Extract,Vaccinium Macrocarpon (Cranberry) Fruit Extract,Vaccinium Angustifolium (Blueberry) Fruit Extract,Rubus Idaeus (Raspberry) Fruit Extract,Rubus Fruticosus (Blackberry) Fruit Extract,Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract,Euterpe Oleracea Fruit Extract,Spirulina Maxima Extract,Thiamine Hcl,Linoleic Acid,Inositol,Astaxanthin,Caramel,Linalool,Limonene

SOME BY MI është markë koreane e përkujdesjes ndaj lëkurës që ofron një shumëllojshmëri produktesh që i përgjigjen të gjitha problematikave të saj. Kombinimi i shprehjes “something by a miracle" që do të thotë "diçka nga një mrekulli" me fjalën koreane "mi" (bukuri), sjell emrin e markës së njohur SOME BY MI. Në fillimet e saj fitoi popullaritet në tregjet e Azisë Juglindore dhe më pas suksesi i hapi dyert e botës perëndimore, ku sot SOME BY MI eksporton në mbi 20 shtete të ndryshme, përfshirë SHBA, Kanada etj. Këtë zgjerim në Industrinë e Bukurisë, marka e ka fituar falë produkteve të saj me përbërje të lehta por shumë efektive. Ndër ta, "më i zhurmshmi" në rrjetet sociale, website-e dhe bloge bukurie është padiskutim AHA, BHA, PHA 30 Days Miracle Toner. Të gjitha produktet e markës janë shumë të dashura për publikun, jo vetëm prej përbërësve të tyre, por edhe për faktin se janë shumë efektive dhe të përshtatshme për lëkurën sensitive dhe atë me tendencë akneike.

SOME BY MI Galactomyces Pure Vitamin C Glow Line

4,450 ALL 5,800 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI