E formuluar me ekstraktet e bimës çudibërëse në lëkurë PURITO Centella Unscented Line ju dhuron veti antioksiduese, hidratuese, qetësuese për të pasur një barrierë lëkure të shëndetshme. Kjo linjë ndryshon nga versioni i saj origjinal, sepse nuk përmban fragrancë, duke e bërë kështu të përshtatshme për lëkurën sensitive.

PURITO Centella Unscented Toner

I formuluar me 10% ekstrakt nga bima centella asiatica dhe panthenol, toneri bën të mundur qetësimin e lëkurës të shkaktuar nga faktorë të jashtëm, duke zvogëluar inflamacionin e lëkurës. Panthenoli, në përmbajtje ka vitaminën B e cila e forcon menjëherë barrierën mbrojtëse, duke qetësuar skuqjen, çka e bën një përbërës perfekt për një lëkurë të ndjeshme dhe me rosacea.

*200ml

PURITO Centella Unscented Serum

I formuluar me 49% Centella Asiatica, e cila nxit prodhimin e kolagjenit dhe aktivizon indet qelizore, për të qetësuar inflamacionin duke e përmirësuar në tërësi lëkurën. Niacinamide për të trajtuar aknet dhe hiperpigmentimin, ndërsa panthenoli dhe adenosine ndihmojnë në eleminimin e shenjave të moshës. Ndërkohë, ceramidet dhe peptidet, bëjnë të mundur forcimin e barrierës së lëkurës. 

*60ml

PURITO Centella Unscented Toner

Pasi të keni pastruar lëkurën nga çdo papastërti me larësin e rutinës suaj, hidhni një sasi të konsiderueshme të tonerit në tampon pambuku ose në duar dhe aplikojeni në fytyrë e qafë, duke evituar zonën rreth syve, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht atë.

PURITO Centella Unscented Serum

Pasi të keni pastruar lëkurën me larësin e rutinës suaj, dhe e keni pergatitur me tonerin, mund ta përdorni në vend të esencës ose serumit në rutinën tuaj. Merrni një sasi të konsiderueshme (1-2 sprucime) në duar dhe shpërhapeni atë në fytyrë dhe në qafë, derisa lëkura ta ketë përthithur tërësisht. Vazhdoni më tej me hapat e tjerë të rutinës suaj. Keshillohet të përdoret në mëngjes dhe mbrëmje. 

PURITO Centella Unscented Toner

Përbërësit “magjik”

10% ekstrakt nga bima centella asiatica, panthenol, acid hialuronik

Lista e plotë e përbërësve

Water, Centella Asiatica Extract (strengthens skin barrier), Butylene Glycol (humectants), Pentylene Glycol (skin-conditioning agents), Dipropylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol (stabilizers), Trehalose (humectants), Sodium Hyaluronate (natural moisturizing factor/ humectants), Madecassoside (strengthens skin barrier), Asiaticoside (strengthens skin barrier), Asiatic Acid (strengthens skin barrier), Madecassic Acid (strengthens skin barrier), Panthenol (strengthens skin barrier), Carbomer (viscosity increasing agents), Allantoin (skin protectants), Arginine (skin-conditioning agents), Portulaca Oleracea Extract (skin-conditioning agents), Ethylhexylglycerin (skin-conditioning agents), Disodium EDTA (stabilizers)

PURITO Centella Unscented Serum

Përbërësit "magjik"

bima Centella Asiatica, niacinamide, ceramide, peptide

Lista e plotë e përbërësve

Centella Asiatica Extract(49%), Water, Glycerin, Dipropylene Glycol, Niacinamide , Butylene Glycol (humectants), 1,2-Hexanediol, Glycereth-26, Ceramide NP, Sodium Hyaluronate , Asiaticoside, Asiatic Acid, Madecassic Acid, Palmitoyl Hexapeptide-12 , Palmitoyl Tripeptide-1, Palmitoyl Tetrapeptide-7, Palmitoyl Dipeptide-10, Carbomer, Arginine, Sclerotium Gum, Hydrolyzed Jojoba Esters, Caprylyl Glycol, Polyglyceryl-10 Myristate, Panthenol, Polyglyceryl-10 Laurate, Hydrogenated Lecithin, Camellia Sinensis Leaf Extract, Pancratium Maritimum Extract, Dipotassium Glycyrrhizate, Disodium EDTA, Adenosine

PURITO është një markë koreane e përkujdesjes së lëkurës që tërheq vëmendjen që tek emri. Kuptimi i saj është bashkimi i fjalës "purity" që do të thotë "pastërti" dhe "to" që vjen nga simboli kinez 土 dhe do të thotë "tokë". Pastërtia përcjell filozofinë dhe misionin e markës për të përzgjedhur përbërës natyral dhe për të krijuar me ta produkte të pastra dhe të sigurta. Ndërsa toka, simbolizon rikthimin në origjinë, rikthimin e lëkurës në gjendjen fillestare duke rigjeneruar dhe forcuar barrierën e saj të dëmtuar. Ajo çka duhet theksuar është se, PURITO në formulimet e produkteve të tij, nuk përmban përbërës dhe substanca të dëmshme. Kjo është edhe pika ku bashkohen idetë e dy themeluesve: z.Kim, një sipërmarrës në botën e K-Beauty, shumë miqësor me natyrën i cili dëshironte të krijonte produkte me përbërës të pastër, kundër mizorisë ndaj kafshëve dhe me paketime ekologjike; znj.Sunny që pas eksperiencës personale me lëkurën e saj akneike nisi hulumtimet për kuptuar shkaqet dhe zgjidhjet për problematikën e saj. Gjithë kjo filozofi përcillet më së miri nga linja “Centella Green Level” që përmban ekstraktin e bimës së famshme aziatike Centella Asiatica. Tonerin, serumin dhe kremin mbrojtës ndaj diellit të kësaj linje, do t'i gjeni në familjen e Koral Secrets.

PURITO Centella Unscented Line

4,550 ALL 5,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI