Larës vajor -  PURITO From Green Cleansing Oil

Pastrues fytyre vajor

Larës vajor i butë, me 5 lloje vajrash natyral. Ka konsistencë të lehtë, por gjithashtu është shumë efektiv në pastrimin e thellë të lëkurës, duke mos i krijuar asnjë irritim edhe asaj më të ndjeshme. Përbërësit special të këtij larësi janë: vaji i ullirit, i njohur për vetitë e tij hidratuese dhe parandaluese në shfaqjen e shenjave të moshës; vaji i farave të lulediellit, një antioksidant i fuqishëm me efekt qetësues; vaji i farave të Jojoba-s, i cili ndihmon në kontrollimin e mbiprodhimit të yndyrës; vaji i bajames së ëmbël, një anti-inflamator; vaji i farave të rrushit, që njihet për vetitë e tij rigjeneruese për lëkurën. Në tërësi, këta përbërës ndihmojnë në heqjen e çdo papastërtie, si dhe e ushqejnë lëkurën duke e furnizuar me hidratim. Produkt 100% vegan, pa përbërës të rrezikshëm, si EPG dhe ethanol.

*200ml

Larës ujor - KLAIRS Rich Moist Foaming Cleanser

Nëse jeni në kërkim të një pastruesi ujor shumë të butë, që paston plotësisht lëkurën, pa larguar sebumin dhe yndyrën natyrale të nevojshëm, atëherë me shumë bindje, i duhuri është: KLAIRS Rich Moist Foaming Cleanser! Larësi është pjesë e linjës Rich Moist Soothing nga marka KLAIRS. I formuluar me kombinim të aminoacidesh, frutave dhe ekstrakteve bimore, si: vaj ananasi dhe pemës së çajit, acid hialuronik, vaj ulliri, dhe përplot me keramide. Të gjithë së bashku punojnë për të larguar papastërtitë dhe sebumin e tepërt nga lëkura, por siç thamë jo atë të nevojshëm, për ta lënë atë të butë. Nëse keni lëkurë me tendencë akneike, vaji i gjetheve të pemës së çajit, do i luftojë shpërthimet e herë pas hershme, duke ju ndihmuar të keni një lëkurë të pastër dhe të shndërritshme. Larësi përshtatet me të gjithë tipet e lëkurës, kryesisht për atë të thatë dhe akneike.

Formula e tij nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: ngjyrues dhe fragrancë artificiale, alkool, paraben, është vegane dhe e patestuar në kafshë!

*100ml

Hapi 1: Larësi vajor

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Hapi 2: Larësi ujor

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

PURITO From Green Cleansing Oil

Përbërësit "magjik"

vaji i ullirit, vaji i farave të Jojoba-s, vaji i bajames së ëmbël, vaji i farave të rrushit, vaji i farave të lulediellit

Lista e plotë e përbërësve

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Vegetable Oil, Tocopherol

Përbërësit "magjik"

sodium hyaluronate, ekstrakt nga gjethja e aloes, vaj nga gjethja tea tree

Lista e plotë e përbërësve

Water, Sodium Lauroyl Sarcosinate, Glycerin, Propylen Glycol, Lauric Acid, Caprylic/Capric Triglyceride, Sodium, Hyaluronate, Dimethyl Sulfone, Potassium Hydroxide, Glycyrrhiza Glabra (Licorice) Root Extract, Betaine, Stearic Acid, Chamaecyparis Obtusa Water, Ananas Sativus(Pineapple) Fruit Extract, Chlorphenesin, Melaleuca, Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Illicium Verum (Anise) Fruit Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Nelumbium Speciosum Flower Extract, Paeonia Suffruticosa Root Extract, Scutellaria Baicalensis Root Extract, Panthenol, Citric Acid, Pyridoxine, Linum Usitatissimum (Linseed) Seed Extract, Hibiscus Esculentus, Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Juice, Arctium Lappa Root Extract, Hibiscus Mutabilis Flower Extract, Corchorus Olitorius Leaf Extract, Hydrolyzed Pea Protein, Lecithin, Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Phytosterols, Squalane, Butyrospermum Parkii (Shea Butter), Ceramide 3, Propanediol, Apium Graveolens (Celery) Extract, Brassica Oleracea Capitata (Cabbage) Leaf Extract, Brassica Oleracea Italica (Broccoli) Extract, Brassica Rapa Turnip) Leaf Extract, Daucus Carota Sativa (Carrot) Root Extract, Oryza Sativa (Rice) Bran Extract, Solanum, Lycopersicum (Tomato) Fruit/Leaf/Stem Extract, Lysine HCl, Proline, Sodium Ascorbyl Phosphate, Acetyl Methionine, Theanine, Tocopheryl Acetate, Panax Ginseng Callus Culture Extract, Piper Methysticum Leaf/Root/Stem Extract, Centella Asiatica Extract, Portulaca Oleracea Extract, Beta-Glucan, Papain

PASTRIM I DYFISHTË PËR LËKURË NORMALE

5,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI