Larës vajor -  PURITO From Green Cleansing Oil

Pastrues fytyre vajor

Larës vajor i butë, me 5 lloje vajrash natyral. Ka konsistencë të lehtë, por gjithashtu është shumë efektiv në pastrimin e thellë të lëkurës, duke mos i krijuar asnjë irritim edhe asaj më të ndjeshme. Përbërësit special të këtij larësi janë: vaji i ullirit, i njohur për vetitë e tij hidratuese dhe parandaluese në shfaqjen e shenjave të moshës; vaji i farave të lulediellit, një antioksidant i fuqishëm me efekt qetësues; vaji i farave të Jojoba-s, i cili ndihmon në kontrollimin e mbiprodhimit të yndyrës; vaji i bajames së ëmbël, një anti-inflamator; vaji i farave të rrushit, që njihet për vetitë e tij rigjeneruese për lëkurën. Në tërësi, këta përbërës ndihmojnë në heqjen e çdo papastërtie, si dhe e ushqejnë lëkurën duke e furnizuar me hidratim. Produkt 100% vegan, pa përbërës të rrezikshëm, si EPG dhe ethanol.

*200ml

Larës ujor - NEOGEN Green Tea Real Fresh Foam Cleanser

NEOGEN Green Tea Real Fresh Foam Cleanser është një larës ujor shumë special për fytyrën. Të gjithë përbërësit e tij kanë origjinë natyrale dhe ndër ta për t’u përmendur në mënyrë të veçantë është përbërësi çaj jeshil i fermentuar 100%! Çdo personi me lëkurë me tendencë akneike, apo të yndyrshme edhe mikse, por edhe për ata që dëshirojnë një pastrim të butë pa e irrituar lëkurën, do t’jua sugjeronim me shumë ngulmim. Ka formulë hipoalergjike, shumë të përshtatshme edhe për lëkurën sensitive, duke hequr çdo papastërti, mbetje makeup-i në mënyrë shumë efektive! Niveli i tij i pH është 8.

Hapi 1: Larësi vajor 

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Hapi 2: Larësi ujor 

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

PURITO From Green Cleansing Oil

Përbërësit "magjik"

vaji i ullirit, vaji i farave të Jojoba-s, vaji i bajames së ëmbël, vaji i farave të rrushit, vaji i farave të lulediellit

Lista e plotë e përbërësve

Olea Europaea (Olive) Fruit Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil, Sorbeth-30 Tetraoleate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Glyceryl Caprylate, Prunus Amygdalus Dulcis (Sweet Almond) Oil, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Ethylhexylglycerin, Vegetable Oil, Tocopherol

NEOGEN Green Tea Real Fresh Foam Green Tea 

Përbërësit "magjik"

ekstrakt nga gjethja e Çajit Jeshil, ujë nga fruti Papaya, ekstrakt nga fruti i portokallit, ekstrakt nga farat e Moringa

Lista e plotë e përbërësve

Camellia Sinensis Leaf Water, Camellia Sinensis Leaf, Saponaria Officinalis Leaf Extract , Potassium Cocoyl Glycinate, Glycerin, Methylglucamine, Lauric Acid, Sapindus Trifoliatus Fruit Extract, C12-14 Pareth-12, Myristic Acid, Propylene Glycol, Olive Oil PEG-7 Esters, Cocamidopropyl Betaine, Peg-60 Hydrogenated Castor Oil, Ethylhexylglycerin, Caprylyl Glycol, Tropolone, Citric Acid, Trehalose, Allantoin, Acetyl Glucosamine, Moringa Pterygosperma Seed Extract, Plankton Extract, Vaccinium Myrtillus Fruit/Leaf Extract, Saccharum Officinarum(Sugar Cane) Extract, Acer Saccharum(Sugar Maple) Extract, Citrus Aurantium Dulcis(Orange) Fruit Extract, Citrus Medica Limonum(Lemon) Fruit Extract, Sodium Hyaluronate, Carica Papaya(Papaya) Fruit Water, Gypsophila Paniculata Root Extract, Panthenol, Argania Spinosa Kernel Oil, Niacinamide, Achillea Millefolium Extract, Gentiana Lutea Root Extract, Portulaca Oleracea Extract, Hamamelis Virginiana(Witch Hazel) Extract, Anthemis Nobilis Flower Extract, Tricholoma Matsutake Extract, Cordyceps Sinensis Extract, Citrus Paradisi (Grapefruit) Fruit Extract, Pisum Sativum (Pea) Extract, Glycine Soja (Soybean) Seed Extract, Vitis Vinifera (Grape) Fruit Extract, Saururus Chinensis Leaf/Root Extract , Arnica Montana Flower Extract , Artemisia Absinthium Extract , Broussonetia Kazinoki Bark Extract, Lactobacillus/Aspergillus/Prunus Mume Fruit Ferment Filtrate, Lactobacillus/Punica Granatum Fruit Ferment Extract, Lactobacillus/Soybean Ferment Extract, Lactobacillus/Nelumbo Nucifera Seed Ferment Filtrate, Aristotelia Chilensis Fruit Extract, Ribes Nigrum (Black Currant) Fruit Extract, Chrysanthemum Sibiricum Extract, Psidium Guajava Fruit Extract, Laminaria Japonica Extract, Caulerpa Lentillifera Extract, Hibiscus Esculentus Fruit Extract, Malva Sylvestris(Mallow) Extract, Malt Extract, Passiflora Edulis Fruit Extract, Averrhoa Carambola Fruit Extract, Chenopodium Quinoa Seed Extract, Dioscorea Japonica Root Extract, Forsythia Suspensa Fruit Extract, Laminaria Digitata Extract, Acorus Calamus Root Extract, Lithospermum Erythrorhizon Root Extract, Nelumbo Nucifera Flower Extract, Cucumis Sativus(Cucumber) Fruit Extract, Angelica Gigas Root Extract, Panax Ginseng Root Extract, Cornus Officinalis Fruit Extract, Schizandra Chinensis Fruit Extract, Asparagus Cochinchinensis Root Extract, Amber Extract, Pinus Densiflora Extract, Hydrolyzed Coral, Tremella Fuciformis(Mushroom) Extract, Sarcodon Aspratus Extract, Ledebouriella Seseloides Root Extract, Lepidium Meyenii Root Extract, Paeonia Lactiflora Root Extract, Citrus Junos Fruit Extract, Chaenomeles Sinensis Fruit Extract, Oryza Sativa(Rice) Bran Extract, Citrus Aurantium Dulcis(Orange) Flower Extract, Hippophae Rhamnoides Extract, Garcinia Mangostana Peel Extract, Magnolia Liliflora Flower Extract, Angelica Dahurica Root Extract, Angelica Archangelica Root Extract, Uncaria Tomentosa Extract, Lilium Tigrinum Extract, Laurus Nobilis Leaf Extract, Musa Sapientum(Banana) Fruit Extract, Cnidium Officinale Root Extract, Atractyloides Japonica Rhizome Extract, Salicornia Herbacea Extract, Mangifera Indica (Mango) Fruit Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Opuntia Ficus-Indica Extract, Swiftlet Nest Extract, Cocos Nucifera(Coconut) Fruit Extract, Honey Extract, Linum Usitatissimum(Linseed) Seed Extract, Agaricus Blazei Extract, Plumeria Rubra Flower Extract, Melissa Officinalis Leaf Extract, Cymbopogon Citratus Extract, Citrus Unshiu Peel Extract, Disodium EDTA, Carthamus Tinctorius (Safflower) Flower Extract, Gardenia Florida Fruit Extract, Fragrance.

PASTRIM I DYFISHTË PËR LËKURË MIKSE

4,300 ALL 5,100 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI