Larës vajor - KLAIRS Gentle Black Fresh Cleansing Oil

Pastrues fytyre vajor

KLAIRS Gentle Black Fresh Cleansing Oil, sapo ka mbërritur në KORAL SECRETS dhe jemi te bindur se ka për të qënë larësi vajor i duhur për këdo që vuan nga lëkura sensitive dhe në të njëjtën kohë nga mbiprodhimi i yndyrës. Ky lares ka konsistencë aq të lehtë, sa do t’ju duket e pabesueshme shpërbërja e fuqishme që I bën makeup-it dhe gjithë papstërtive në fytyrë. I formuluar me vaj të farave të lulediellit, farave të rrushit, farave jojoba, dhe vaj rrushi pa fara, do të krijojë një ekuilibër në lëkurë, për të mbajtur në balancë hidratimin dhe sebumin e nevojshëm në lëkurë. Nga ana tjetër ka veti të fuqishme antioksiduese, sepse përmban vitaminë A,B dhe C, duke luftuar kështu radikalet e lira, të cilat mund të jenë shkak i një plakjeje më të shpejtë, si dhe qetëson acarimet dhe skuqjet në lëkurë. Në fund të përdorimit lë një aromë të butë dhe ndjesi freskie.
Rekomandohet të përdoret për lëkurat e yndyrshme dhe sensitive.

Formula e tij është vegane, dhe nuk përmban përbërës të dëmshëm për lëkurën, si: paraben, sulfate, përbërës me bazë shtazore, alkool, vajra mineral, vajra esencial, silikon, fragrancë dhe ngjyrues artificial.

*150ml

Larës ujor - COSRX Low-pH Good Morning Cleanser

Pastrues fytyre ujor

Larës ujor, ideal për të nisur ditën duke e pastruar lëkurën nga çdo papastërti e sebum i tepërt i krijuar gjatë natës. I formuluar me pH të ulët, i ngjashëm me pH natyral të lëkurës, për të mos e lënë atë të tërhequr dhe të thatë, si dhe duke e përgatitur për të përthithur sa më mirë përbërësit e produkteve të tjera të rutinës suaj. Vaji esencial “magjik” i Pemës së Çajit (Tea Tree Oil), ka efekt anti-bakterial, dhe acidi natyral BHA (acid salicilik), depërton thellësisht në poret e lëkurës duke i pastruar ato tërësisht nga yndyra dhe sebumi i tepërt. Ky larës është i përshtatshëm jo vetëm për në mëngjes, por edhe si pastrues i dytë në mbrëmje, pas atij vajor.

*150ml

Hapi 1: Larësi vajor

Merrni një sasi të përshtatshme në duar të thata (1-2 sprucime), dhe aplikojeni po në lëkurë të thatë. Masazhojeni fytyrën butësisht me lëvizje rrethore, duke perfshirë edhe zonën e syve. Më pas shpëlajeni fytyrën me ujë të vakët e të bollshëm, duke larguar çdo mbetje papastërtie.

Hapi 2: Larësi ujor

Njomeni fytyrën me ujë të vakët dhe merrni një sasi të vogël nga larësi. Shkumojeni mirë nëpër duar dhe aplikojeni në lëkurë, duke e masazhuar atë me lëvizje rrethore. Shpëlajeni në fund fytyrën me ujë të bollshëm.

KLAIRS Gentle Black Fresh Cleansing Oil

Përbërësit "magjik"

vaji i farave të lulediellit, vaji i farave të rrushit, vaji i farave jojoba, vaj rrushi pa fara

Lista e plotë e përbërësve

Helianthus Annuus(Sunflower) Seed Oil, Caprylic/Capric Triglyceride, PEG-20 Glyceryl Triisostearate, Vitis Vinifera (Grape) Seed Oil, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil, Ribes Nigrum (Black Currant) Seed Oil

COSRX Low-pH Good Morning Cleanser

Përbërësit "magjik"

ferment Saccharomyces (Maja), ekstrakt i gjethes të bimës Cryptomeria Japonica, vaji esencial i gjethes së Pemës së Çajit (Tea Tree)

Lista e plotë e përbërësve

Water, Cocamidopropyl Betaine, Sodium Lauroyl Methyl Isethionate, Polysorbate 20, Styrax Japonicus Branch/Fruit/Leaf Extract, Butylene Glycol, Saccharomyces Ferment, Cryptomeria Japonica Leaf Extract, Nelumbo Nucifera Leaf Extract, Pinus Palustris Leaf Extract, Ulmus Davidiana Root Extract, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Flower Extract, Pueraria Lobata Root Extract, Melaleuca Alternifolia (Tea Tree) Leaf Oil, Allantoin, Caprylyl Glycol, Ethylhexylglycerin, Betaine Salicylate, Citric Acid, Ethyl Hexanedil, 1,2-Hexanediol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate, Sodium Benzoate, Disodium EDTA

PASTRIM I DYFISHTË PËR LËKURË TË YNDYRSHME

3,100 ALL 5,300 ALL

SHIKONI EDHE

ÇFARË KENI PARË SË FUNDMI